Головна Головна -> Реферати українською -> Література українська -> Життєвий і творчий шлях Григіра Тютюнника

Життєвий і творчий шлях Григіра Тютюнника

Назва:
Життєвий і творчий шлях Григіра Тютюнника
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,70 KB
Завантажень:
154
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
«Мало — бачити. Мало — розуміти. Тре­ба любить» — творче кредо Григора Тю­тюнника. Його твори, зовні непоказні, про­зорі за стилем, глибоко правдиві, займа­ють особливе місце в радянській літера­турі 60—70-х років.

Григір Михайлович Тютюнник народив­ся 5 грудня 1931 р. в с. Шилівка на Пол­тавщині в селянській родині. Тяжкі умови дитинства відіграли згодом істотну роль і у виборі тем та сюжетів, і у формуванні світосприймання майбутнього письменни­ка з його драматичністю як основною до­мінантою: рання втрата батька, життя вдалині від матері, завдані війною мо­ральні й матеріальні втрати тощо'. Після визволення України від фашистської на­вали Тютюнник закінчив п'ятий клас сіль­ської школи і вступив до ремісничого учи­лища; працював на заводі імені Малишева у Харкові, в колгоспі, на будівництві Миронівської ДРЕС, на відбудові шахт у Донбасі. Після служби у Військово-Морському Флоті (у Владивостоку), де вчив­ся у вечірній школі, вперше пробує пи­сати (російською мовою). Значний вплив на формування його літературних смаків, на ставлення до літературної праці спра­вив його брат — письменник Григорій Тю­тюнник. Уже відтоді поступово формува­лись характерні прикмети творчої індиві­дуальності молодого письменника: постій­не невдоволення собою, наполегливі по­шуки точного слова — найпотрібнішого, найвиразнішого,— тривале обдумування кожного твору (і згодом, досить часто,— попередня, до викладу на папері, «апроба­ція» їх в усних розповідях). Період його літературного учнівства лишився прихова­ним від сторонніх очей. Мистецькі пошуки Гр. Тютюнника в багатьох моментах ви­значила його любов до творчості Л. Тол-стого, M. Гоголя, А. Чехова, В. Стефани-ка, А. Тесленка, M. Горького, M. Шолохо-ва, Г. Косинки, певну роль відіграло і юнацьке захоплення C. Цвейгом, E.-M. Ремарком.

Перша зустріч письменника з читачем (за підписом «Григорий Тютюнник-Ташан-ский») — оповідання «В сутінки» (рос. мо­вою: Крестьянка.— 1961.— № 5), в якому з відчутним художнім тактом передано драматизм взаємин персонажів, точно від­творено атмосферу подій.

Після закінчення Харківського Універ­ситету (1962) Гр. Тютюнник учителював у вечірній школі на Донбасі. В 1963— 1964 pp. працює в редакції газети «Літе­ратурна Україна», публікує в ній кілька нарисів на різні теми та перші оповідан­ня: «Дивак», «Рожевий морок», «Клено­вий пагін», «Сито, сито...». Молодіжні журнали «Дніпро» та «Зміна» вміщують Новели '«Місячної ночі», «Зав'язь», «На згарищі», «У сутінки», «Чудасія», «Смерть кавалера».

Нариси «На третьому горизонті», «Бачу!», «Шахтарська зоря», «Вік­тор» та ін. позначені уважністю до лю­дей, " добротою й задушевністю, засвід­чують спостережливість автора, тонке від­чуття слова, вправне володіння і мисте­цтвом побудови цілого твору, і дрібною деталлю, схильність до осмислення мо­рально-етичних проблем часу. Вражений розмахом і могутністю промислового ви­робництва, дивлячись на обриси терико­нів, він ставить собі тривожне питання: «Чи побачу за ними людину?» Ця три­вога залишалась із ним упродовж усього життя, часто визначаючи і кут зору, і пое­тику його творів.

Зацікавившись кінематографом, Гр. Тю­тюнник працює у сценарній майстерні Київської кіностудії ім. O. Довженка,— створює літературний сценарій за рома­ном Г. Тютюнника «Вир», рецензує твори колег-кінодраматургів та фільми. Перехо­дить на редакторсько-видавничу роботу, а згодом повністю віддається літературній творчості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 



Реферат на тему: Життєвий і творчий шлях Григіра Тютюнника

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок