Головна Головна -> Реферати українською -> Література українська -> Остап Терлецький – видавець, громадський діяч, український фольклорист

Остап Терлецький – видавець, громадський діяч, український фольклорист

Назва:
Остап Терлецький – видавець, громадський діяч, український фольклорист
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,53 KB
Завантажень:
51
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
ЗМІСТ

Вступ..................................................................................................................3

Навчання О.Терлецького.................................................................................4

О.Терлецький – як видавець громадський діяч, український

фольклорист...........................................................................................................6

Смерть О.Терлецького...................................................................................10

Вшанування пам’яті відомого публіциста у рідному селі..........................13

Додаток.............................................................................................................15

ВСТУП

Кожна людина живе на світі для досягнення своєї мети. Вона наполегливо працює і досягає успіхів, щоб в майбутньому нащадки могли пишатися нею. Було багато видатних людей, якими ми можемо пишатися. Для того, щоб увіковічнити їхні імена, ми у їх честь називаємо вулиці, площі, відкриваємо музеї, пам’ятники, меморіальну дошки.

Мабуть кожен з нас пишається тією людиною, в чию честь названо його вулицю. І я теж горда, що вулицю на якій я живу, названо іменем видатного громадсько-культурного діяча вихідця з с. Назірна – Остапа Степановича Терлецького. О.Терлецький маловідомий своїм землякам тому, що був дуже скромним, і не любив висуватись вперед. Та люди с. Назірна все ж таки знають і пишаються своїм земляком, і тому я вирішила дізнатись більше про О.Терлецького і його родину, як особистість. Соратника І.Франка. Відомості про життя і творчість цього видатного діяча я взяла з опублікованих статей в газетах і книжках Б.Сенюка “Непогасне світло”.

“Той чоловік... плекав у своїй душі полум’я високих змагань, жив усе для інших, для народу і силкувався все життя мирити і розсвічувати те благородне полум’я в своїм окруженні”.

(І.Франко).

Наш визначний земляк Остап Степанович Терлецький незаслужено мало відомий коломийчанами. Його ім’я не було популярним серед громадськості і за життя бо вроджена скромність ніколи не позволяла йому висуватись наперед. В кожній чистій і розумній справі, де йшлося про добро народу, він все допомагав тихо і без розголосу.

Остап Терлецький сучасник і однодумець Івана Франка, Михайла Павличка і багатьох інших видатних діячів, і тому ми не можемо не знати за Остапа Терлецького правду, про його життя, його переживання та той запал, який допомагав О.Терлецькому для написання його праць.

О.Терлецький – одна з найцікавіших постатей в літературному громадсько-політичному житті ХІХ століття. Це водночас малодосліджена особистість і тому прикарпатський літератор Богдан Сенюк х с. Підгайчиків Коломийського р-ну спробував проникнути у світ морально-етичних принципів Терлецького. Б.Сенюк видав документально-художній твір “Непогасне світло” (1993 р. В.: “Світ”).

Неоціненну поміч у написанні цього твору надала Олімпія Карпінська з Коломиї. (д3:)

“Терлецький Остап, - писав Франко, - це була натура високо чесна і щира, глибоко пройнята почуттям своєї людської гідності та при тім повна симпатій до всіх слабих і покривджених та гноблених людей”. У хвилини зневіри, сумнівів і вагань підбадьорював та заохочував своїх товаришів – однодумців, вказував їм правильний шлях.

Народився О.С.Терлецький 5 лютого 1850 року в селі Назірна біля Коломиї, в сім’ї священика. Початкову освіту дістав в Коломиї, а в 1859 р. поступив до гімназії в Станіславі (тепер Івано-Франківськ), яку закінчив у 1868 році. Вже в 5-ому класі гімназії Остап Степанович з притаманним йому запалом віддається громадській роботі серед гімназистів стає один з організаторі “Громади” молодіжного товариств, а в 1865 році організовує і редагує учнівську рукописну газету “Зірка”, сам стає найплодовитішим її дописувачем. В ній вміщує свої вірші, оповідання публіцистичні статті. В той час цікавиться перлинами народної творчості, збирав і записував народні пісні.

Навчаючись у Станіславі О.С.Терлецький не пориває зв’язків з Коломиєю. Він надсилає свої дописи до Коломийської учнівської рукописної газети “Голос народний”.

В 1867 р. під час літніх канікул відвідав Терлецький в Старонцях Юрія Федьковича. З першого знайомства зав’язалась між ними дружба. Того ж року за старанням Терлецького станіславське товариства “Громада” видала дві книжечки, які були надруковані в першій коломийській друкарні Михайла Білоуса.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Остап Терлецький – видавець, громадський діяч, український фольклорист

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок