Головна Головна -> Реферати українською -> Література українська -> Особливості пейзажної лірики Бориса Пастернака. Усвідомлення поетичної творчості як засобу проникнення у сутність речей і буття

Особливості пейзажної лірики Бориса Пастернака. Усвідомлення поетичної творчості як засобу проникнення у сутність речей і буття

Назва:
Особливості пейзажної лірики Бориса Пастернака. Усвідомлення поетичної творчості як засобу проникнення у сутність речей і буття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,31 KB
Завантажень:
110
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Особливості пейзажної лірики Бориса Пастернака. Усвідомлення поетичної творчості як засобу проникнення у сутність речей і буття


Урок 2
Талант невичерпної радості
Тема: Особливості пейзажної лірики Бориса Пастернака. Усвідомлення поетичної творчості як засобу проникнення у сутність речей і буття.
Мета: розкрити поетичний світ пастернаківської лірики, осмислити внутрішню сутність поезії; з’ясувати особливості пейзажної лірики; розвивати вміння визначати і аналізувати художні засоби творів; робити ідейно-тематичний аналіз поезії; виховувати високі людські почуття.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Обладнання: портрети Б.Пастернака і Льва Толстого; фото планет сонячної системи; фотографіії коханих; платівка з голосом Б.Пастернака.
Зміст уроку
Радость – Страданье – одно.
О. Блок
В его поэзии человек на наших глазах
дает доходящее до последней глубины
согласие на свою боль и свою гибель.
Ф. Достоевский
У всьому хочу я дійти самої суті.
Б.Пастернак
Єдине, що нам підвладне,
це спромогтися не спотворити голосу,
життя, що звучить у нас.
Б. Пастернак.
І. Оргмоменти.
ІІ. Звучить музика.
Оголошення теми уроку
- Я думаю, діти, ви зрозуміли, чому наш урок, темою якого є «Особливості пейзажної лірики Бориса Пастернака. Усвідомлення поетичної творчості як засобу проникнення у сутність речей і буття» почався з 3 симфонії видатного російського композитора-класика О.Скрябіна, вона ж «Божественна поема».
Адже, як сам висловлювався Б.Пастернак, «музыкально лепетать» он начал намного раньше, чем «лепетать литературно».
І пізніше, коли вчився в московській консерваторії, саме 3 симфонія Скрябіна в свій час надихнула Б.Пастернака стати композитором. Він написав 2 прелюдії і 3 сонати.
Але одного разу, граючи напам’ять одну із прелюдій, Скрябін серйозно помилився тональністю, виявивши тим самим відсутність у себе абсолютного слуху, якому Борис Леонідович, не зовсім зрозуміло чому, придавав великого значення.
Розчарувавшись в Скрябіні, а заодно і в собі самому (ну, тому що саме Скрябін звернув увагу на музичний талант Пастернака), Борис Леонідович в 19 років відійшов від музики і, мабуть, був «правий».
Виконання прелюдій Б.Пастернака в кінці 70-х років ХХ століття підтвердило їх дуже спірну цінність.
Ось така історія! І доповненням до неї стала навіть не прелюдія Пастернака, і навіть не прелюдія Скрябіна, а Третя Симфонія, вона ж «Божественна поема».
Тому ми й згадали її перед початком вивчення поезії митця.
Мета: На уроці ми постараємось розкрити поетичний світ пастернаківської лірики, осмислити внутрішню сутність поезій; з’ясувати особливості пейзажної лірики; розвивати вміння робити ідейно-тематичний аналіз поезії.
ІІІ. Актуалізація знань.
Що ви запам’ятали про Пастернака з попереднього уроку?
(використання інтерактивного методу «Віночок»)
ІV. Опитування домашнього завдання.
Діти читають 2-3 міні-твори чи твори-роздуми на тему «Гамлет ХХ століття».
Вчитель: Молодці, діти! Цікаво було слухати ваші твори.
Що то був за час?
Як Пастернак одного разу сказав?
(Це – період срібного століття, коли був оголошений антидемократичний режим. Одного разу Б.Пастернак сказав: «Дуже тяжкий для мене час. Найкраще було б тепер померти, але я сам, напевне, не накладу на себе руки. Тяжкою ціною заплатили за право бути вільними і С.Єсєнін, і В.Маяковський, і М.Цвєтаєва»)
V. Робота з епіграфами.
- Прочитаємо епіграфи!
VІ. Учениця, що мала випереджувальне завдання, розповідає про історію створення «Повного зібрання творів».
Дуже довго не було повного зібрання творів Пастернака.
Лише після сторіччя поета в 1990 році вийшов 5-титомник його творів. І не так давно видавництво «Слово» підготувало 11-томник творів Пастернака – повне зібрання творів.
І том – Біографія Пастернака
ІІ том – Вірші
ІІІ том – Повісті, статті, есе
ІV том – Доктор Живаго
V том – Публіцистика. Драматургія.
VІ том – Переклади
VІІ, VІІІ, ІХ, Х – листи
хі – спогади сучасників про Б.Пастернака.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Особливості пейзажної лірики Бориса Пастернака. Усвідомлення поетичної творчості як засобу проникнення у сутність речей і буття

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок