Головна Головна -> Реферати українською -> Література українська -> Життя і творчість Іван Кочерга. Твори “Свіччине весілля”, „Ярослав Мудрий”.

Життя і творчість Іван Кочерга. Твори “Свіччине весілля”, „Ярослав Мудрий”.

Назва:
Життя і творчість Іван Кочерга. Твори “Свіччине весілля”, „Ярослав Мудрий”.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,68 KB
Завантажень:
455
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Пошукова робота
на тему: Життя і творчість
Іван Кочерга.
Твори “Свіччине весілля”, „Ярослав Мудрий”.


План
Життєвий і творчий шлях І. Кочерги.
Драматична поема „Ярослав Мудрий – сива давнина історичних подій ХІ ст.
Боротьба України за волю і самобутню культуру у драматичній поемі „Свіч чине весілля”.


Кажуть , характер людини формується головним чином у молоді роки, під впливом батьків, школи, друзів, улюблених книг. Біографія У. А. Кочерги може бути прикладом цього . Уявімо собі таку картину.
Під час турецької війни ( 1877-1878) , коли голодні російські солдати замерзали на Шипці, далеко від фронту зібралися в теплій кімнаті кілька високих військових чиновників: інтенданти, тиловики. Вони стурбовані. Чимало нагар-бали превосходительні злодії. Аякже! Скільки солдатів воює, скільки їм провіа-нту, одягу, зброї треба! Ану, вкрадь у кожного по карбованцю - це ж сила грошей. А гроші, як вони міркують, - все: шана, слава, успіх.
Та ба, якийсь там штабс-капітан докопався, викрив шахрайство. Що ж тепер буде ? Воно, правда, хто не краде у війську, крім бідного солдата . Але ж це розголос, небажаний, звісно.
Було вирішено купити штабс-капітана, заплатити йому за мовчанку. Та від за-пропонованих грошей - і немалих! - той відмовився. Йому запропонували величезну суму: сорок тисяч карбованців! І не могли повірити : штабс-капітан відмовився! І подав рапорт по начальству. Кара не забарилася. Тільки покарали. . . самого штабс-капітана. Вигнали його з армії. І це добре , що не судили за наклеп на превосходительства.
Цей штабс-капітан був Антон Петрович Кочерга - батько майбутнього драма-турга цікавою людиною була і мати Івана Антоновича. Вона мала дар імп-ровізувати, і часто малий син при світлі гасової лампи цілими вечорами слухав її розповіді. А вони згодом проросли в його душі буйним нагінням фантазії, невтримної уяви, що носила його на своїх крилах і в чужі країни, і в сиву давнину.
Принциповість і чесність були причиною частих змін місця роботи батька. Врешті Антон Петрович стає залізничним службовцем і почалися нескінченні переїзди. Гуркіт вагонних коліс був малому за колискову пісню, а картини за вікнами сприймалися як дивна казка. Іван змалечку звик до потягів та їхніх гудків , до блиску залізничних колій і семафорів , полю-бив чесних і працьовитих людей, які водили поїзди. Не випадково в бага-тьох його п’єсах місцем дії е залізнична станція, вокзал, а героями -залізничники, як-от машиніст Черевко у комедії "Майстри часу".
1. Бачив малий Іван Кавказ і Середню Азію , Польщу і Україну. Побував у багатьох містах. Та найближчим і найдорожчим був для нього рідний край, Чернігівщина, невелике зелене містечко Носівка, де він народився 6 жовтня 1881р.
Часті переїзди перешкоджали добре познайомитися з малими друзями, міцно, по-хлоп’ячому подружити. Життя Іван більше бачив з вагона, дізнавався про нього переважно з книжок і розповідей батьків. Та ще й хорови-тим був малим - отож матуся оточила його невсипущим піклуванням. Так непрохана прийшла до нього самотність. Може, тому й зріс він таким зам-кненим, сухуватим, навіть відлюдкуватим.
Майбутній письменник дивився на реальне життя крізь призму романтичних уявлень. Тож і шукав красу в екзотиці, в далекому середньовіччі.
Потяг до творчості зародився в І. Кочерги ще змалку, хоч юнак не одразу знайшов себе як митець. Майбутній митець учився спочатку дома. Потім вступив до Чернігівської гімназії, яку закінчив у 1899р. Далі - навчання на юридичному факультеті Київського університеті. На жаль , про ті цікаві часи життя письменника майже нічого невідомо.
Потім потягнулися роки немилої чиновницької служби на посаді ревізора контрольної палати, служби задля шматка хліба - сумна доля, якої мало, з українських дореволюційних письменників пощастило уникнути. Зазнали її і П. Мирний, і М. Коцюбинський, О. Олесь та багато інших.
Перед освіченим, розумним, скромним та працьовитим юнаком відкривався прямий шлях до вищих посад, чинів та орденів. Та не пішов ним І. А. Кочерга. Інша нелегка доля судилася йому в житті.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Життя і творчість Іван Кочерга. Твори “Свіччине весілля”, „Ярослав Мудрий”.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок