Головна Головна -> Реферати українською -> Література українська -> Казки українських письменників: Іван Франко "Лисичка і Журавель". Наталя Забіла "Вовк і козлята". Марійка Підгірянка "Безконечні казочки" (урок)

Казки українських письменників: Іван Франко "Лисичка і Журавель". Наталя Забіла "Вовк і козлята". Марійка Підгірянка "Безконечні казочки" (урок)

Назва:
Казки українських письменників: Іван Франко "Лисичка і Журавель". Наталя Забіла "Вовк і козлята". Марійка Підгірянка "Безконечні казочки" (урок)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,37 KB
Завантажень:
246
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Казки українських письменників: Іван Франко "Лисичка і Журавель". Наталя Забіла "Вовк і козлята". Марійка Підгірянка "Безконечні казочки" (урок)


Матеріал уроку. Іван Франко "Лисичка і Журавель". Наталя Забіла "Вовк і козлята". Марійка Підгірянка "Безконечні казочки".
Мета. Ознайомити учнів із жанром літературної казки; навчити само-стійно визначати дійових осіб; інсценізувати частини казки; удо-сконалювати уміння стисло переказувати прочитане.
Обладнання. Складова таблиця і таблиця №4 (додаток 1,4); картки зі сло-вами; маски кози, вовка, козенят.
Хід уроку
І. Мовна розминка.
1. Гра "Яке слово не таке, як інші".
Учитель читає, а учні слухають і запам'ятовують слова без [ж].
"Жовторотий журавлик жадібно жував жуйку. — Журавлику, — каже журавлиха, — жуйку жуєш? Страх! Жуй жучків, журавлику;, жабку жирнень-ку. Жуйку журавлики не жують. Чуєш?" (Страх, не, чуєш.)
2. Тренувальні вправи для розвитку навичок читання.
а) Читання у складовій таблиці (додаток 1) рядків 11-12 (та, то ..., ат-от) і таблиці №4 (додаток 4) колонок 5, 6 з голосними (на вибір учителя), б) Читання загадки, надрукованої на дошці.
Учні читають кожну фразу на одному мовному вдиху. і Знайшов Півник колосок,
Змолов борошна мішок. (Пауза, вдих).
Спік негайно у печі
Пиріжки та калачі. (Пауза, вдих).
Мишенят не пригощав —
Жоден з них не помагав. (Казка "Колосок"). — З якої казки ці герої?
3. Відгадування загадок.


Що за хатка на узліссі?
Вся ворушиться, дрижить.
Де не взявсь, кабан біжить.
Тут і вовк іде, й ведмідь.
Й кожен в хатці хоче жить.
Так вже тісно їм усім —
Ось-ось-ось порветься дім.
Що за дім такий лежить —
І ворушиться, й дрижить?
("Рукавичка ")
Я бичок-третячок,
Смоляний в-мене бочок.
Із соломи дід зробив,
Бік смолою засмолив.
("Солом'яний бичок ")
Що втікло від баби з дідом —
Не сиділо на вікні,
А зустрілось з зайченятком —
Й ну співать йому пісні?
("Колобок ")
II. Повідомлення теми і мети уроку.—
Хто автор цих казок? У якому розділі ми читали деякі з них?
Казка народилась у сиву давнину. Вона виникла значно раніше, ніж люди навчилися писати. Тому їх не могли записувати, а переказували один одному. Згодом ім'я автора забувалось. Казка ставала народною. На від-міну від народних, є казки, автори яких відомі. Тому ці казки називають авторськими, або літературними.
У новому розділі "Казки українських письменників" дібрано казки, які були написані у різні часи. Відкрийте зміст і прочитайте, твори яких письменників ми будемо читати.
III. Опрацювання казки Івана Франка "Лисичка і Журавель".
1. Словникова робота.
а) Вправа на розширення кута зору.
тим | на | бачите
вгощу | хата | молочком
прошений | пробує | подякувала
дрібненько | наїсться | розсердилася
витягне | завтра | гостинність
стало | каже | зареклася
йти | ти | багата
б) Тлумачення незрозумілих слів і виразів.
Призволяйся — пригощайся; облизня спіймавши — залишитися ні з чим.
2. Самостійне читання казки з наступним тестуванням.
Тест
1. Цей твір є ...
а) оповіданням; б) казкою.
2. Хто перший запросив приятеля у гості?
а) Лисичка; б) Журавель.
3. На що сподівався кожен із гостей?
а) Що прийде у гості й гарно поговорить.
б) Що прийде у гості й гарно поїсть.
4. Чи підійде до казки такий заголовок: "Яке частування, таке й дякування"?
а) Так; б) ні.
5. Від чого народ застерігає у цій казці?
а) Від скупості; б) від лінощів.
6. Яка головна думка твору?
а) Роби комусь так, як хочеш, щоб робили тобі.
б) комусь можеш робити як-небудь, аби тобі робили добре
Відповіді: 1) б; 2) а; 3) б; 4) а; 5) а; 6) а.
3. Вибіркове читання.—
Прочитайте, як Лисичка частувала Журавля.—
Як Журавель віддячив Лисичці? Прочитайте.—
Чому Лисичка зареклася дружити з Журавлем?
4. Поділ казки на логічно-завершені частини. Стислий переказ кожної частини.
5. Порівняння казки І. Франка і народної.—
Чи знайома була вам ця казка? Коли ви її читали?—
Порівняйте українську народну казку "Лисичку ; Журавель" і казку з такою ж назвою І. Франка. Чим вони подібні, -а чим - відрізняються?
IV.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 



Реферат на тему: Казки українських письменників: Іван Франко "Лисичка і Журавель". Наталя Забіла "Вовк і козлята". Марійка Підгірянка "Безконечні казочки" (урок)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок