Головна Головна -> Реферати українською -> Література українська -> Українська гімназія ім. І.П. Котляревського, Бендери ЕТЮДИ РАННЬОГО ПЕРІОДУ ТВОРЧОСТІ І.Ф. ДРАЧА

Українська гімназія ім. І.П. Котляревського, Бендери ЕТЮДИ РАННЬОГО ПЕРІОДУ ТВОРЧОСТІ І.Ф. ДРАЧА

Назва:
Українська гімназія ім. І.П. Котляревського, Бендери ЕТЮДИ РАННЬОГО ПЕРІОДУ ТВОРЧОСТІ І.Ф. ДРАЧА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,59 KB
Завантажень:
404
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 821.161.2-1.09
Грудко O.L
Українська гімназія ім. І.П. Котляревського, Бендери ЕТЮДИ РАННЬОГО ПЕРІОДУ ТВОРЧОСТІ І.Ф. ДРАЧА
У статті авторка дає класицистичне визначення жанру етюду, характеризує жанр етюдів в ранній творчості Івана Драча, його особисте сприйняття даного ліричного жанру. Також проаналізовано етюди раннього періоду творчості поета.
Ключові слова: жанр, творчість І.Ф.Драча, етюд, індивідуальний стиль, новаторство, образні ресурси.
Літературний жанр за своєю природою один із найстійкіших складників мистецького процесу - він забезпечує єдність і безперервність літературного розвитку. Але не зважаючи на це , у літературознавстві досі ще не встановилось єдине визначення, яке б узагальнювало термінологічне використання слова «жанр». Іноді самі теоретики літератури можуть не тільки сперечатися в площині цієї проблеми, але й суперечити самим собі [1;13]. Звісно, що такі обставини вносять плутанину в характеристику художніх творів як прозових, так і поетичних, і, відверто качи, сьогодні вивчення творчості ряду українських класиків і особливо сучасників перебуває у стані дослідницької прострації. Творчість І.Ф.Драча, наприклад, досліджена поверхово (хоча є багато наукових праць, присвячених його доробку), а її жанровий аспект, на нашу думку, заслуговує глибшого опрацювання. Цієї проблеми торкалися у своїх дослідженнях Ткаченко А.О., Ільницький М.М. та ін.
Але, зрозуміло, що цього не достатньо, і оскільки постійно зростає методологічна складова літературознавства, ламаються деякі ідеологічні стереотипи, на яких 'рунтувалися основні теоретичні дослідження, варто звернути увагу на прогалини у визначенні жанру етюду раннього періоду творчості І.Ф.Драча.
Традиційно всі жанри літератури розглядалися як класицистична жанрова система. Але, на думку Ю. Клим'ю- ка, "жанр мусить розглядатися не ізольовано. Його справжнє буття - у певній групі жанрів, у жанровій системі. Саме у взаємозв'язку з іншими жанрами формуються ті творчі завдання, на які зорієнтовано цей жанр. Поза системою жанрів практично неможливо визначити сутнісні риси й особливості жанру, який стає наразі предметом розгляду»[9].
Та все-таки спочатку слід розглянути загальну проблему жанру і згадати, в яких суспільно - політичних умовах знаходився поет, пишучи твори даного періоду (1961 - 1972 рр.).
Творчість І.Ф.Драча з'являється в той час, коли в Україні виникло унікальне мистецьке і громадсько-політичне явище, яке назвали рухом шістдесятництва. Цей рух викликав хвилю соціальної активності суспільства і обумовив появу і взаємовплив у національній культурі нових художніх явищ, напрямів і стилів, розширення кола тем, поглиблення і загострення проблематики, мистецького пошуку в літературі, розширюється розуміння жанрового поділу взагалі і лірики зокрема. Критики відразу помітили у поета прагнення до вільного самовираження, до свободи творчості, до свіжого слова. У творах І.Ф.Драча уживалися модернізм і традиційність із новаторськими пошуками в царині форми і зображувальних засобів, що суттєво утвердило і збагатило українську літературу в контексті світового літературного процесу.
Новаторство І.Драча полягало не у відриві від традицій, навіть принципів поетики його попередників, а в збагаченні, оновленні цих традицій зануренням у нову реальність світу, в прагненні естетично освоїти її прикмети, ввести їх в саму молекулу метафори. Універсальність слова здатна виразити пластику малюнка й мелодику звучання і на цій підставі виразити всю повноту духовного самовираження людини.
На сьогоднішній день можна сказати, що творчість поета з самого початку мала індивідуальний стиль, а це є неабияким свідченням мистецького таланту автора.
Індивідуальний стиль - це спосіб організації форми, що проявляє новий художній зміст. Індивідуальний стиль проявляється, зокрема, через художнє утвердження власного місця як у генологічній макросистемі літератури (чи й виході за її межі до міжмистецького синтезу), так і в підсистемах - родів, межиродів, видів, жанрів, різновидів і підвидів на всіх рівнях; через естетично значуще відкидання, модифікацію чи дотримання стереотипів і канонів, вироблення нових і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Українська гімназія ім. І.П. Котляревського, Бендери ЕТЮДИ РАННЬОГО ПЕРІОДУ ТВОРЧОСТІ І.Ф. ДРАЧА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок