Головна Головна -> Реферати українською -> Література українська -> Тарас Бульба Н.В.Гоголя – гімн бандитизму?

Тарас Бульба Н.В.Гоголя – гімн бандитизму?

Назва:
Тарас Бульба Н.В.Гоголя – гімн бандитизму?
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,32 KB
Завантажень:
267
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
Тарас Бульба Н.В.Гоголя – гімн бандитизму?


Гоголь - великий! Він зумів написати правду так, що кожен розуміє її по-своєму. Нижче слідує одне з трактувань повісті, що враховує історичний досвід, який Росія накопичила після її написання.
* * *
Дія повісті відбувається в 15-м столітті, тобто задовго до Івана Грізного. У той час Русь, що зовсім недавно звільнилася від татарського панування, була слабкою і бідною країною. Вона жила землеробством; села і меленькие городки були розкидані по величезній території. Тодішня Русь не могла і не збиралася ні на кого нападати, але, навпаки, дуже боялася нападів з боку своїх сусідів, особливо татар з півдня і поляків із заходу.
Татарська Орда була вже не та, що сто або двісті років тому. Її територія і військова потужність набагато зменшилися. Орда вже не прагнула до нових захоплень, а прагнула лише утримати те, що ще залишалося від минулої величезної імперії. Все ж таки, татарські землі були досить багаті. Татари розводили худобу, часто користуючись дармовою працею рабів, яких вони угонили під час набігів на сусідні землі. Торгівля погнаними рабами також була важливим джерелом доходів. Серед рабів були немало умілих ремісників, які майстрували красиве начиння і збільшували багатства своїх господарів.
Польські землі були більш цивилизованны. Вони вже декілька сторіч знаходилися під впливом католицької Західної Європи і мали крупні міста з безліччю ремісників. Там було налагоджено широке виробництво численних товарів, яких не уміли робити ні на Русі, ні в татарських землях. У польських землях розвивалися науки, хоча і в специфічних середньовічних формах (теологія, філософія, алхімія, астрономія). Поляки відчували свою силу, що росте, і прагнули розповсюдити свій вплив на схід: на російські і татарські землі.
Ось в такому оточенні жили Тарас Бульба і його одноплемінники. Саме – одноплемінники, оскільки співгромадянами їх назвати ніяк не можна. Адже ніякій державі вони не підкорялися, а об'єднувалися в більш менш організовані співтовариства лише із власної волі. Цією лад мав деякі зовнішні ознаки демократії, але в порівнянні з сучасним розуміння «демократії» у козаков бракувало головний – пошани до своєї і чужої людської особи. Загалом, це була «вольниця», що жила, в цілому, за законом джунглів: «хто сильний, той і має рацію».
Для тодішньої Русі наявність великої маси козаков на її південних і західних рубежах була великим успіхом, оскільки при будь-якому нападі на Русь із заходу або з півдня нападаючі неминуче повинні були спочатку битися з козаками. Тому Русь цінувала союзницькі відносини із Запорізькою Січчю. А козачьи керівники були спокійні за свій тил: вони були упевнені, що що з боку Русі ним нічого не загрожує, а іноді можна навіть отримати деяку допомогу.
Оскільки через землі козаков проходили всі завойовні походи, будь то зі сходу на захід або з півдня на північ, ведення господарської діяльності на цій території було ненадійною справою. І ця обставина сформувала величезну масу людей, які зробили своє основною професією війну. Грабежи під час походів дозволяли накопичити засоби на життя набагато вірніше, ніж, наприклад, хлебопашество. І у такого типу людей неминуче вироблялося презирство до звичайної, повсякденної праці. Тарас говорив: «Щоб я став гречкосеем, домоводством, дивитися за вівцями та за свинями, та бабиться з дружиною? Та пропади вона: я козак, не хочу!»
У проміжках між війнами козаки, що не мали ніякого іншого заняття, витрачали гроші на безглузді звеселяння, пияцтво. «Сікти не любила утрудняти себе військовими вправами... весь інший час віддавалося гульні ..., велика частина гуляла з ранку до вечора». Коли гроші кінчалися, козаки вимушені були знову йти грабувати, а привід завжди можна було знайти. У 3-му і 4-му розділах ясно показано, як спочатку визріло рішення піти в похід, а потім знайшовся і привід – «беззаконня» поляків.
Польські землі були самим ласим шматком: там можливості пограбить були найбільшими, а ризик загинути – найменшим.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Тарас Бульба Н.В.Гоголя – гімн бандитизму?

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок