Головна Головна -> Реферати українською -> Література українська -> Журналіст і митець Анатолій Марущак

Журналіст і митець Анатолій Марущак

Назва:
Журналіст і митець Анатолій Марущак
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,20 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат
на тему:
Журналіст і митець
Анатолій Марущак


На терені мистецької України журналіст і телеведучий Анатолій Марущак натхненно працює не перше десятиліття.
Стійкий нахил до саморозкриття у творчості, до творіння виявився у нього давно, ще в підліткові та юні роки, й пов’язаний з Одесою.
Писати вірші він почав, навчаючись у школі. У старших класах показав їх Степанові Олійникові. Серед них були написані українською мовою, а були й російською. С.Олійник з особливою прихильністю поставився до українськомовних
віршів. Сам А.Марущак пізніше розмірковував, чому в російськомовній Одесі класик національної літератури виділив його українські поезії. Причина була у … знаннях. Анатолій дуже любив російських поетів, захоплювався ними, добре знав їхню творчість. З українською поезією обізнаний був значно менше. Знання й вело до наслідування. Його ж українські вірші звучали свіжіше, індивідуальніше.
Усвідомлено писати Анатолій Марущак розпочав, будучи студентом Одеського університету (1971 – 1976). Окрім внутрішнього потягу до цього спрямовувала творча, доброзичлива атмосфера на філологічному факультеті. Сприяли цьому й контакти з відомими науковцями – професорами Іваном Дузем та Василем Фащенком, дружні стосунки з доцентом Ларисою Бурчак, яка уважно, підтримуюче ставилася до      А.Марущака.
У студентські роки він найактивніше звертався до традиційного для поетів (особливо для молодих) жанру - ліричної поезії. Настроєвість, пейзажність, інтимність – такими рисами характеризувалися його перші вірші, з яких небагато зараз задовольняють творчі смаки А.Марущака. Писав також невеличкі оповідання, з яких окремі сторінки майже через два десятиліття увійшли до повісті “Высокий двор”. З непересічних жанрів у його тодішньому доробку були казки у віршах, що писалися для дітей і дорослих.
У Херсон, до таврійських степових просторів, Анатолій Марущак приїхав 1978 року.
Моменту пошуку соціального амплуа й творчого самовияву, що є притаманним багатьом мистецьким натурам, у нього по суті не було. Він одразу відчув, що його цікавить телебачення, тягне знімати передачі й перейматися телевізійними турботами. Був лише шлях до втілення мрії.
У тому ж році А.Марущак влаштовується редактором радіо Херсонського суднобудівного об’єднання, де працює два роки.
З 1980 – ще два роки у війську, служить старшим лейтенантом у Миколаєві.
Після повернення до Херсона у 1982-му його беруть диктором на обласне радіо. У 1985 – 1986 роках А.Марущак – старший редактор новин, заввіділу у структурі радіомовлення. А з 1986-го – через вісім років після приїзду до Херсона – він приходить на довгожданне й омріяне телебачення, де й розкрився його мистецький талант.
Треба відзначити, що Анатолій Марущак давно розумів безмежні можливості телебачення як засобу інформації та мистецтва. Незважаючи на те, що у 70-ті та ще в першій половині 80-их років ХХ століття у вітчизняному суспільстві воно не відігравало такої всепроникливої ролі, як зараз, що Херсонське телебачення (або, як воно тоді називалося, телерадіокомітет) було переважно ретрансляційним центром і не мало значної самостійності у формуванні й побудові програм, не часто виходило в ефір, він вірив, що телебачення зможе розкрити себе більш повно. На межі 80 – 90-х років, під час горбачовських реформ, це ставало реальністю.
Як тележурналіст А.Марущак знімав майже все - інформаційні сюжети, оперативні й публіцистичні матеріали, мистецькі й музичні передачі, створював нові рубрики й програми. У яких би жанрах він не працював на телебаченні, це постійно була творча робота. Які б адмістративні посади не обіймав, завжди знаходив можливість знімати й виходити в ефір.
В Анатолія Марущака є незвичайна риса – робити справу не просто сумлінно, старанно, а з неодмінним творчим підходом. Для нього творчість – це не тільки свіжий ракурс, цікава думка, непересічний співрозмовник, майстерність монтажу, виразна інтонаційність телемалюнку, але й щоденна спрямованість на мистецьке самоудосконалення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Журналіст і митець Анатолій Марущак

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок