Головна Головна -> Реферати українською -> Література українська -> Місце і роль творів І.Я.Франка в українській дитячій літературі. Особливості розвитку дитячої літератури ІІ половини ХХ століття

Місце і роль творів І.Я.Франка в українській дитячій літературі. Особливості розвитку дитячої літератури ІІ половини ХХ століття

Назва:
Місце і роль творів І.Я.Франка в українській дитячій літературі. Особливості розвитку дитячої літератури ІІ половини ХХ століття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,19 KB
Завантажень:
353
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Контрольна робота
Місце і роль творів І.Я.Франка в українській дитячій літературі. Особливості розвитку дитячої літератури ІІ половини ХХ століття


План
Місце і роль творів І.Я.Франка в українській дитячій літературі.
Особливості розвитку отчої літератури ІІ половини ХХ століття.


Місце і роль творів І.Я.Франка в українській дитячій літературі
Великий внесок в українську дитячу літературу зробив І.Я. Франко. Важка праця була справою всього його життя. Оповідання з життя селян і робітників, дітей і школярів, повісті, що відображали побут і мораль усіх верств суспільства поезії з широкою амплітудою думок і почуттів – від суспільно-політичного інтиму, поеми, драми, переклади з багатьох мов, починаючи з російської, польської і кінчаючи гінді, іспанською. Чи це не подвиг?
У Франкові вчений універсальних знань (філософія, історія, література, політекономія, соціологія, етнографія, фольклористика) поєднувався з письменниками багатогранного таланту і видатним громадським діячем.
Франка не тільки згадують, з гордістю називаючи провісником щастя, дружби і свободи, а й вдумливо вивчають його спадщину, починаючи з ліричних поезій і казок, що завоювали всесвітнє визнання.
Ще маленьким у голівці Франка відкладалось почуте і побачене.
Джерелом перших поетичних вражень пісні. Мати, ласкава й співуча, знала і жартівливих співанок, і коломийок. Працюючи, вона співала, і з голосу матері Івась запам’ятав багато народних пісень, що стали супутниками й утіхою всього його життя. Про це сказав він, уже відомий поет, у своєму вірші “Пісня і праця”:
Пісне, моя ти сердечна дружино,
Серце відрадо в дні горя і сліз,
З хати вінця, як єдинеє віно,
К тобі любов у життя я приніс.
Тямлю як нині: малим ще хлопчиною
В мамині пісні заслухував я;
Пісні ті стали красою єдиною
Бідного мого, тяжкого життя.
Інший світ відкривалася Іванові у батьковій кузні, що стояла на околиці села над шляхом. Батько був великим майстром своєї справи, людиною розумною, всіма поважною. У батьковій кузні слухав Іван розповіді селян про тяжку працю, злидні та неврожаї, бачив, нужденних заробітках, що йшли на нафтові промисли до Борислава й Дрогобича. Тут ще малим хлопцем зрозумів він, як тяжко живеться трудящій людині, тут він дізнався, що є пани і бідняки. Вперше усвідомив, що за кращу долю треба боротися.
Батьківська любов, вогонь батькової кузні, зігрівали душу великого письменника Івана Франка. “На дні моїх споминів і досі горить той маленький, але міцний вогонь... Се вогонь у кузні мого батька. І мені здається, що запас його я взяв дитиною у свою душу на далеку Мандрівку життя. І що він не погас і досі”.
І все те, що відбувалося з ним і що оточувало Франка втілилося в його творах, оповіданнях, науках.
Яка молодь, таке майбутнє народу”, - твердив Франко і працював над тим, щоб молоде покоління було готовим до боротьби за революційне оновлення суспільства. Це для молоді він написав героїко-патріотичну повість “Захар Беркут”, в якій провіщав майбутнє: Щаслив, кому судилося жити в ті дні! Се будуть гарні дні, дні весняні, дні відродження народного!”.
В студентські рови Франко написав статтю “Женина – мати” (1876) про роль матері в сімейному вихованні. В розділі “Лектура для дітей” піддавалася критиці, реакційна дитяча література, справедливо названа молодим Франком “сентиментальними і романтичними нісенітницями”. На його думку, дітям потрібні такі твори, які “образують розум і становлять, таким чином, здоровий корм душі”. Список рекомендованої літератури, який запропонував Іван Франко, був невеликим.
Робінзон Крузо “Дефо, “Хатинка дядька Тома” Бісер Стоу, твори Шевченка, Квітки-Основ’яненка.
Франкові належить теоретичну обґрунтування казки “Байка про байку”, що публікувалася як післямова до збірки “Коли щ звірі говорили” (8199). (В той час байкою називали казку).
Педагогічне значення казки: “Говорячи ніби про звірів, вона одною бравою підкреслює на людей, немов дає їм знати. – Та чого и, братчики, смієтеся? Адже се не про бідних Баранів, Вовків та Ослів мова, а про вас самих з нашою захланністю, з усіма вашими звірячими примхами та забаганками.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Місце і роль творів І.Я.Франка в українській дитячій літературі. Особливості розвитку дитячої літератури ІІ половини ХХ століття

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок