Головна Головна -> Реферати українською -> Література українська -> Про національний образ-персонаж як літературознавче поняття

Про національний образ-персонаж як літературознавче поняття

Назва:
Про національний образ-персонаж як літературознавче поняття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,78 KB
Завантажень:
471
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Про національний образ-персонаж як літературознавче поняття


Знайомство учнів з надбаннями світової літератури передбачає, в обов’язковому порядку, дотримання принципу толерантності, інакше кажучи, шанобливого ставлення школярів, у своєму пізнанні чужого до моральної та духовної спадщини певного народу, закріпленої в художньому творі. сьогодні школа не зв’язана ідеологічними путами, і кожний учень має мождивість прилучитися до справжніх цінностей, закодованих представниками різних народів у літературних шедеврах. Сприяти у бажанні осягнути й зрозуміти їх учневі, а відтак Л ю д и н і, може робота над національним образом-персонажем, який у свідомості дитини формується впродовж юагатьох років життя, а розпочинати цю роботу варто у школі, працюючи над національними літературами, що вивчаються у курсі предмету зарубіжної літератури.
Працюючи з літературними шедеврами майстрів слова, які ввійшли в шкільні програми й вивчаються на уроках, необхідно пам’ятати, що література, як і кожний інший вид мистецтва — це духовна історія народу. Всі літератури різні за національним змістом, історією, традиціями. А це дає підстави стверджувати, що і образи національних літератур будуть національними, різних за своєю сутністю. Такий погляддає підстави стверджувати, що попри усі знані нами поняття, такі як герой, характер, образ тощо, які з площини наукової тобто чистого літературознавства перейшли в площину шкільного пізнання літератури, існує ще одне — націонадьний образ-персонаж, інакше кажучи, образ-персонаж, характерний для кожної окремо взятої національної літератури, якийц фокусує у собі ментальні особливості народу у всій їх єдності й протиріччях, компелюючи в єдину систему їх прояву.
Невизначеність терміну “національний образ-персонаж” у сучасному літературознавстві приводить до цого відсутності в шкільній практиці. Проте, практична робота, у зв’язку з введенням у програму шкільного навчання курсу вимагає цого введення та прктичного застосування. Виникає потреба — через опрацювання наукового доробку вчених-дослідників та нетрадиціоналістів зосередити увагу вчителів на його визначенні й залученні до літературознавчого активу під час роботи над художніми текстами.
Оскільки кожна національна література є відображенням (певною мірою) життя конкретного народу, то її творення, як і існування конкретного народу, базується на співвідношенні філософських категорій. Тобто, для того, щоб зрозуміти специфіку національного образу, необхідно осмислити суттєві проблеми з буття нації. Більше того, не протиставляти, а зіставлят навіть урівнювати форму та зміст. Так, людське житло (дім, хата, сакля, юрта, бунгало тощо) поняття різне не лише за формою. тут і зміст різний. Адже і функції житла залежно від географічних умов різні; історія створення іх у кожного народу різна, має певні зобов’язання перед тими, хто їх вибудовував. Коли ж українець говорить “гора” і американський індієць говорить “гора”, людина з Кавказу вимовляє це ж слово, то вони бачать зовсім різні височини й ці височини для них, у їхньому житті відіграють зовсім різні ролі, по різному вкладаються в їхнє життя. Така ж річ відбувається і з іншими предметами довкілля, побуту, багатьма філософічними поняттями тощо. Це пов’язане з світобаченням, світосприйняттям і фокусується письменниками у процесі творення художніх творів в цілому та образах-персонажах зокрема.
Враховуючи результати досліджень, серед яких такі імена як Д.Андреєв, Г.Гачев, окремі доробки О.Пронкевича можна прийти до висновку, що національний образ-персонаж є складовим елементом національного образу світу, представленого письменником у художньому творі, який в свою чергу є “своєрідною моделлю світу” і включає національне бачення, гносеологію, національну логіку, склад мислення. Оскільки якраз у цьому виявляється буття певного народу, вважаємо за необхідне наголосити, що національний образ-персонаж є однією з головних складових твору і робота, спрямована на сприйняття та розуміння національних літератур мусить базуватися на виокремленні й увазі до національних образів-персонажів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Про національний образ-персонаж як літературознавче поняття

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок