Головна Головна -> Реферати українською -> Література українська -> Суспільно-історична роль “Руської трійці” у національному відродженні

Суспільно-історична роль “Руської трійці” у національному відродженні

Назва:
Суспільно-історична роль “Руської трійці” у національному відродженні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,46 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Суспільно-історична роль
“Руської трійці” у національному відродженні”


ПЛАН
Вступ
1. Головні передумова виникнення “Руської трійці”
2. Шашкевич Маркіян – один із засновників “Руської трійці”
3. “Руська трійця” та їхні перші збірки
4. “Русалка Дністрова” – провідний альманах “Руської Трійці”
5. Суспільно-історична діяльність “Руської трійці”
на тлі Галицького відродження
6. Зв’язки “Руської Трійці” з іншими слов’янськими діячами.
Висновки
Список використаної літератури
Вступ
На початку 30-х років XIX ст. центром національного життя та національного руху в Галичині стає Львів. Саме тут виникає напівлегальне демократично-просвітницьке та літературне угруповання “Руська трійця”. Таку назву воно отримало тому, що його засновниками були троє друзів-студентів Львівського університету і водночас вихо-ванців греко-католицької духовної семінарії: М. Шашкевич (1811—1843), І. Вагилевич (1811—1866) та Я. Головацький (1814—1888), які активно виступили на захист рідної української мови (термін “руська” для галичан означав українська).
В даній роботі ставиться за завдання висвітлити такі питання як передумови виникнення “Руської Трійці”, початок суспільно-історичної діяльності “Руської Трійці”, головні досягнення членів даного обєднання, вивчити значення суспільно-історичної діяльності “Руської Трійці” на фоні галицького Відродження, зв’язки членів “Руської Трійці” з культурними діячами світу і т.п.
1. Головні передумова виникнення “Руської трійці”
Український романтизм має багато спільногоз романтизмом загальноєвропейським. Але водночас це є глибоконаціональне явище, живлене українським корінням, українським світосприйняттям і українською історією. Окрім цього, “Романтизм якетнокультурна домінанта першої половини 19 ст в Україні народився з власних національних джерел філософської думки, успадкувавши весь її попередній розвиток” [Бовсунівська, ст.17]. Як європейський романтизм вибудовував свої естетичні погляди на філософії Гердера, так український романтизм послуговувався філософієюСковороди. Для нього характерна значна сакралізація сфери естетичного. ”Поезія єсть винайдення іскри божества в дійствительності”[Франко,ст.399]. Якщо поезія сприймалася як божественне откровення, то поет уявлявся пророком.
Цілком закономірно, що Французька революція не справила на східноєвропейські держави такого враження, як на інші європейські країни.На східноєвропейський романтизм значною мірою вплинув розвиток капіталістичних відносин, розгортання національно-визвольного руху, Вітчизняна війна 1812р. На відміну від романтизму європейського, український, як і російський, виступав не стільки проти норм буржуазного суспільства та просвітительських ідей, скільки проти феодальної дійсності. Східнослов’янський романтизм формувався в умовах впровадження капіталістичних відносин. До того ж на нього значною мірою, як і на західно- та південнослов’янський, вплинула розгорнена боротьба проти колоніального гніту, за національне самовизначення. Характерна для західноєвропейських літератур “світова туга” трансформувалася тут у “національну тугу”. Для творів українського романтизму характерне яскраве прагнення до всеслов’янського об’єднання. Українці виробили власний варіант “теорії нації”, розроблений Фіхте та Гердером, “заснований на загальнослов’янській спільності та етнокультурних традиціях”.
Центральною фігурою романтичної поетики стає людина. Людина сприймалася насамперед як витвір природи, а вже потім як продукт соціальної діяльності. Українським романтикам людина уявлялася сходинкою до божественного. Народ же в уявленні романтиків виступав певним об’єднанням всебічнорозвинених особистостей. За таких умов вони вважали можливим існування гармонійного суспільства.
Жанрові пошуки романтиків зосередились на ліричних модифікаціях. “Лірика і була тим жанром, якийв практиці романтиків підпорядковував собі всі інші жанри. Роман став ліричним, драма стала ліричною”. Романтики значно збагатили її можливості, “широко застосувавши суб’єктивно-ліричну типізацію, глибокий психологізм, контраст і синтез, двопланову конструкцію образу, асоціативність”[Комаринець, ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Суспільно-історична роль “Руської трійці” у національному відродженні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок