Головна Головна -> Реферати українською -> Література українська -> ПРОТОТИПИ ТА ОБРАЗИ В ТВОРАХ ВІЙСЬКОВОЇ ТЕМАТИКИ ТА В «ЩОДЕННИКАХ» ПЕРІОДУ ВІЙНИ О. ГОНЧАРА

ПРОТОТИПИ ТА ОБРАЗИ В ТВОРАХ ВІЙСЬКОВОЇ ТЕМАТИКИ ТА В «ЩОДЕННИКАХ» ПЕРІОДУ ВІЙНИ О. ГОНЧАРА

Назва:
ПРОТОТИПИ ТА ОБРАЗИ В ТВОРАХ ВІЙСЬКОВОЇ ТЕМАТИКИ ТА В «ЩОДЕННИКАХ» ПЕРІОДУ ВІЙНИ О. ГОНЧАРА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,99 KB
Завантажень:
348
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 821.161.2-3.09
Сирбу М.Ф.
Українська гімназія №3, Бендери
ПРОТОТИПИ ТА ОБРАЗИ В ТВОРАХ ВІЙСЬКОВОЇ ТЕМАТИКИ ТА В «ЩОДЕННИКАХ» ПЕРІОДУ ВІЙНИ О. ГОНЧАРА
В статті автором зроблена спроба узагальнити досліди щоденникових записів, у яких занотовано інформацію про людей, які стали прототипами героїв «Прапороносців». Представлені матеріали є важливим чинником для розуміння самого О.Гончара як особистості і митця.
Ключові слова: образи, прототипи, герої, риси характеру, спогади, щоденникові записи, художня проза.
Вивченню творчості О.Гончара, зокрема військової тематики в його творчому спадку, присвячено чимало робіт, в яких досліджуються романи Олеся Гончара як безпосередньо, так і в порівнянні з творами цієї ж тематики зарубіжних авторів (М.Ремарка, Е.Хемінгуея та ін). Особливу цінність становлять роботи, в яких досліджувались образи героїв роману «Людина і зброя», зокрема В. Фащенко (стаття «Поетичний світ Олеся Гончара»), розробляють цей аспект творчості письменника Л. Коваленко у передмові до п'ятитомного видання творів Олеся Гончара, М.Жулинський у вступній статті (« Олесь Гончар: творчість як доля») до дванадцятитомного видання та інші критики здійснювали аналіз образної системи трилогії «Прапороносці». А сьогодні лише починають проводити дослідження текстів О. Гончара у контексті його «Щоденників».
Такі дослідження мотивуються необхідністю і зацікавленістю у комплексному вивченні образів людини війни у мемуарній та художній прозі О. Гончара, зокрема дослідженні щоденникових записів, у яких занотовано інформацію про людей, які стали прототипами героїв «Прапороносців». Слід зосередити увагу на перенесення певних рис характеру самого Гончара на образи героїв чи введення героїв у ситуації, які відбувалися в особистому житті митця.
Тому, щоб якнайглибше усвідомити, що саме хотів висловити автор своїм твором або чому наділив саме такими, а не іншими рисами той чи інший образ, варто звертатися до жанрів мемуарної літератури.
«Щоденники» О.Гончара посідають важливе місце у дослідженні творчого спадку письменника. Вони сприяють розумінню світоглядної позиції письменника, а отже, допомагають з'ясувати авторську позицію у творах чи дають змогу прослідкувати становлення самого митця. При чому, у щоденниках автор не лише не приховує свого ставлення до певної події, а навіть фіксує свої емоції, що теж є важливим чинником для розуміння його як особистості і митця. Часто у щоденниках письменники фіксують уривки майбутніх творів, їх записи інформують про окремі події чи епізоди, які автор свого часу зафіксував у щоденниках, а потім переніс ( часом зі змінами, а часом дослівно) на сторінки власних художніх творів.
Отже , можна стверджувати важливість мемуарної прози і щоденників, зокрема у вивченні творчої спадщини письменників.
Як відомо , писати Олесь Гончар почав ще до Великої Вітчизняної війни, причому свою довоєнну творчість оцінював досить суворо «Тільки коли перейдено звуковий бар'єр слави, аж тут починається справжня творчість. » [ 3, с. 424]. Саме таким бар'єром, що приніс О.Гончару славу, був роман «Прапороносці», яким він по суті вдруге, але уже назавжди дебютував у літературі.
Ще там, на вогневих дорогах війни, визволяючи від фашистського ярма народи Західної Європи, крізь горе і відчай від втрати бойових друзів, з великої любові до тих, з ким пройшов пекло війни, він сам собі присягнув: «Якщо лишусь живим розповім про вас ...». І він це чуття не втратив, він зберіг своїх друзів і однополчан не лише в пам'яті і на сторінках «Щоденників», а й переніс свою історію, ні - їхню народну історію, - на сторінки романів.
З «Письменницьких роздумів», зі «Щоденників», зі спогадів друзів письменника дізнаємось про людей, які стали прототипами героїв «Прапороносців». Так читаємо: «Невдовзі після форсування Тиси загинув на угорській землі мій близький друг, хоробрий офіцер, улюбленець нашої мінометної роти. Я дуже тяжко пережив втрату друга... Як тільки лишуся живим, я напишу про тебе! - думав я, пригнічений горем і відчаєм» [1, с.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: ПРОТОТИПИ ТА ОБРАЗИ В ТВОРАХ ВІЙСЬКОВОЇ ТЕМАТИКИ ТА В «ЩОДЕННИКАХ» ПЕРІОДУ ВІЙНИ О. ГОНЧАРА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок