Головна Головна -> Реферати українською -> Література українська -> ОСОБЛИВОСТІ ВИВЧЕННЯ ТВОРЧОСТІ МАКСИМА РИЛЬСЬКОГО У 10 КЛАСІ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ

ОСОБЛИВОСТІ ВИВЧЕННЯ ТВОРЧОСТІ МАКСИМА РИЛЬСЬКОГО У 10 КЛАСІ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ВИВЧЕННЯ ТВОРЧОСТІ МАКСИМА РИЛЬСЬКОГО У 10 КЛАСІ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,73 KB
Завантажень:
100
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
УДК 373. 5. 016:821. 161.2 - 1
Продай В.М.
Орининська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
ОСОБЛИВОСТІ ВИВЧЕННЯ ТВОРЧОСТІ МАКСИМА РИЛЬСЬКОГО У 10 КЛАСІ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ
У статті з'ясовуються особливості вивчення творчості Максима Рильського у 10 класі загальноосвітньої школи. Увага акцентується на морально-засадничих цінностях творчого доробку поета, осмислюється його роль у вихованні активної життєвої позиції старшокласників.
Ключові слова: неокласицизм, неокласики, українська література.
На вивчення життя і творчості Максима Рильського у 10 класі загальноосвітньої школи відводиться дві години. Спланувати їх доцільно в такий приблизно спосіб. Перший урок присвячується вивченню життєвого шляху, ознайомлення з творчістю поета, зокрема з лірикою раннього періоду. На цьому ж уроці формується поняття про український неокласицизм та українських неокласиків. На другому уроці розглядається творчість М.Рильського воєнного та післявоєнного періодів, аналізується поезія «Слово про рідну матір».
Уроки, присвячені вивченню життя і творчості М. Рильського, можна провести по-різному. Але на них треба досягти головної мети: показати поета як неповторну особистість, домогтись, щоб учні глибоко усвідомили його творчість.
В ході уроку використовуємо технічні засоби. На мультимедійній дошці виводимо фото поета, дати народження і смерті, назви збірок, визначення терміна «неокласицизм».
Щоб плідно використати час, потрібна чимала попередня підготовка. Так перший урок розпочинаємо із повідомлень учнів про життя і творчість письменника.
Опираючись на досвід вчителів-методистів, використовуємо опорний план:
Характеристика епохи, в яку жив письменник.
Сім'я, оточення, в якому він зростав.
Портрет письменника. Світогляд, риси характеру.
Освіта.
Життєві віхи біографії.
Люди, з якими спілкувався, дружив.
Естетичний ідеал письменника.
Головні збірки, твори.
Громадська діяльність письменника.
Значення життя і творчості письменника для його сучасників та для нашого часу.
Узагальнюючи учнівські відповіді, словесник доповнює їх наступною інформацією. У 20-х роках під час
нетривалої епохи українізації в середовищі молодої творчої інтелігенції з'явилося багато літературних угруповань різного світоглядного спрямування. До одного з них увійшов М. Рильський. «П'ятірне гроно неокласиків» - так називали митців, які не залишили програмного документа, проте відомі їхні творчі принципи: орієнтація на класичне мистецтво, засвоєння здобутків світової культури, пошук модерного українського мистецтва, постійне урізноманітнення художніх засобів, тяжіння до строгих віршованих форм.
Вчитель розповідає, що неокласиками називали тих поетів і критиків, які групувалися навколо журналу «Книгар» (1918-1920), а пізніше - біля київського видавництва «Слово». Сюди входили М. Зеров, М. Драй-Хмара, П. Филипович, Ю. Клен (Освальд Бурхардт) і, звичайно, Максим Рильський, які прагнули підняти престиж художнього слова, віддавали перевагу історико-культурній та морально-психологічній проблематиці, негативно ставились до політизації мистецтва.
Рильський недаремно приєднався до неокласиків, він був віртуозом-версифікатором (тобто досконало опанував техніку віршування), писав сонети, рондо, терцини, катрени, секстини, використовував різні види римування. Варто навести приклади різноманітної строфіки у творчості Максима Рильського.
Але і в той час головним для поета був зміст твору - добро, любов і краса. Вражає відвага і впертість М.Рильського, який захищав незалежність поета, аж доки його не заарештували. Цей арешт означав не поразку, а перемогу поета. За яких 8-10 років в умовах терору ЧК-ГПУ-НКВД, під постійним обстрілом і погрозами, поет встиг створити 10 книжок ліричних і ліро-епічних творів і кілька книжок поетичних перекладів. Його товариші- неокласики, за винятком Юрія Клена, були репресовані і загинули в концтаборах.
Прагнучи викликати емоційний відгук на повідомлення про письменника, вчитель може запитати в учнів:
Що саме запам'яталось вам з біографії поета? Яким він постав перед вами?
Чим був схвильований? Що утверджував, що захищав у своєму житті?
Які переконання поета найближчі вам?
Епіграфом до вивчення творчості митця можна використати рядки: Читачу! Вглибися у те, Чим я свою пісню зогрів, І може, почуєш ти щось,
Що більше од звуків і слів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ВИВЧЕННЯ ТВОРЧОСТІ МАКСИМА РИЛЬСЬКОГО У 10 КЛАСІ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок