Головна Головна -> Реферати українською -> Література українська -> С.В.Бородаєвський: штрихи до біографії (до 135-річчя з дня народження)

С.В.Бородаєвський: штрихи до біографії (до 135-річчя з дня народження)

Назва:
С.В.Бородаєвський: штрихи до біографії (до 135-річчя з дня народження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,72 KB
Завантажень:
22
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
С.В.Бородаєвський: штрихи до біографії (до 135-річчя з дня народження)


З-поміж теоретиків і практиків світового кооперативного руху кінця ХІХ – першої половини ХХ ст. помітне місце належить Сергію Васильовичу Бородаєвському. Свого часу він був відомим економістом, державним діячем, викладачем кількох вітчизняних і європейських вищих шкіл. За словами історика українського кооперативного руху І.Витановича, поруч із М.І.Туган-Барановським Бородаєвський був «найбільш відомим у наукових колах і в міжнародному кооперативному світі» дослідником кооперації. На жаль, за радянських часів ім’я вченого було забуте. Проте наприкінці ХХ – на початку ХХІ ст. посилився інтерес до наукової спадщини Бородаєвського з боку вітчизняних істориків, про що свідчать публікації у наукових збірниках і журналах та енциклопедичних виданнях, що з’явилися останнім часом в Україні. В них йдеться переважно про діяльність вченого на ниві кооперації в Росії й Україні, викладацьку роботу в українських вищих навчальних закладах у Чехословаччині у міжвоєнний період. Майже недослідженим залишається його творчий доробок як публіциста, пропагандиста кооперативної справи в еміграції. Зауважимо, що праці Бородаєвського друкувалися на сторінках періодичних видань Англії, Аргентини, Бельгії, Болгарії, Індії, Іспанії, Італії, Китаю, Королівства Сербії, Хорватії та Словенії, Латвії, Литви, Мексики, Німеччини, Польщі, Португалії, Румунії, США, Франції, Чехословаччини, Швейцарії. Тому у рік 135-літнього ювілею варто згадати основні віхи біографії вченого, в тому числі і пов’язані із Польщею.
Бородаєвські, серед яких були і запорозькі козаки, походили з Полтавщини. У Зіньківському повіті вони мали родинний маєток і 127 десятин землі. Батько майбутнього вченого, закінчивши Харківський університет, викладав арифметику і геометрію у школах та училищах Полтавської і Харківської губерній, був головою Охтирської повітової училищної ради, директором Корочевської вчительської гімназії. Дядько майбутнього кооператора працював учителем у Сумському та Лебединському повітових училищах. Старший брат Сергія Васильовича Олександр на початку ХХ ст. був інспектором народних училищ Лебединського повіту Харківського навчального округу.
Народився Сергій Васильович Бородаєвський 28 серпня 1870 р. у м.Охтирка, нині Сумської області. Наприкінці 80-х років вступив на юридичний факультет Харківського університету. Під час навчання виявив здібності до наукової роботи. За конкурсну працю “Влияние сословного положения на гражданскую правоспособность” Сергій Васильович отримав премію Зарудного. По закінченні університету та відбутті військової повинності у 1895 р. Бородаєвський розпочав свою діяльність за фахом в окружному суді м.Тифліс. Проте вже наступного року переїхав до Петербурга.
У столиці Сергій Васильович обіймав різні посади у Міністерстві фінансів. Брав активну участь у роботі Особливої наради щодо потреб сільськогосподарської промисловості під головуванням С.Ю.Вітте. Наслідком цього стали дві праці Бородаєвського про кредит і кооперацію. Згодом Сергій Васильович працював у ІХ відділі інспекції Державного банку, який очолював відомий кооператор Олександр Беретті, був старшим ревізором Управління у справах дрібного кредиту, членом його Центрального Комітету. У 1909 р. перейшов до Міністерства торгівлі і промисловості, де згодом очолив департамент торгівлі.
Державну службу Бородаєвський поєднував з роботою у кооперативних організаціях. У 1900-1915 рр. він працював у Санкт-Петербурзькому (Петроградському) відділенні Комітету щодо сільських ощадно-позичкових і промислових товариств, яке виконувало функції наукового, організаційного і методичного центру з розвитку різних видів кооперації в Росії. Сергій Васильович був спочатку секретарем, а потім і головою відділу установ дрібного кредиту цієї організації. Про плідну діяльність Бородаєвського у Петербурзькому відділенні Комітету щодо сільських ощадно-позичкових і промислових товариств свідчать його численні статті у друкованому органі цієї організації “Вестник кооперации”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: С.В.Бородаєвський: штрихи до біографії (до 135-річчя з дня народження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок