Головна Головна -> Реферати українською -> Література українська -> реферат на тему: Панас Мирний (1849—1920)

Загрузка...

Панас Мирний (1849—1920) / сторінка 3

Назва:
Панас Мирний (1849—1920)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,45 KB
Завантажень:
479
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 

Образ Чіпки надзвичайно складний: у фіналі твору шукач правди збився на «криву стежку» бунтарства, заплямував себе грабунками і вбивствами. Чіпка — «пропаща сила». Щоб показати складне, нерівне життя героя, його нестримуване, гарячкове метання в пошуках справедливості, автори роману часто вдаються до прийомів внутрішнього монологу, за допомогою якого можна якнайкраще передати порухи душі людини, напружений стан її переживань.
Багатогранний характер Чіпки у романі створюється завдяки портретній характеристиці, аналізу поведінки персонажа. У творі власне вперше в українській прозі з’явився соціально-психологіч-ний портрет. Головний герой тісно пов’язаний з образами Гриць-ка та Максима. В образі Грицька авторами виведено звичайного недалекого селянина того часу — працьовитого, полохливого, покірного законам і звичаям, який не виступив супроти соціальної кривди. Другою постаттю, що відтінює образ Чіпки, виступає Максим Гудзь. У цих двох персонажах — Максима і Чіпки — криється зіставлення розбою для власного збагачення з розбоєм — стихійною помстою багатіям.
Майстерно зображені у творі жіночі образи Мотрі, баби Оришки, Галі, Христі, що мають народнопісенні джерела. Головним у їхніх характерах є доброта, щирість, висока моральність та самозреченість. Але в умовах тогочасної дійсності не дано ніяких можливостей для особистого щастя.
Мова героїв індивідуалізована шляхом використання характерної лексики, надання мовленню відповідної експресивності, інтонаційності. У своїй письменницькій практиці брати Рудченки орієнтувалися насамперед на готові здобутки української поезії й прози, щедро черпали як образні засоби, так і лексичні скарби з вуст народу, його художньої творчості.
Настрої і переживання героїв відбиваються у романі також за допомогою відповідно виписаних картин природи. Пейзаж — важливий інструмент змалювання психічного стану людини.
Роман «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» виділяється широкою галереєю персонажів, які представляють різні класи та стани українського суспільства в дореформені і в перші пореформені часи. Новаторство твору виявилося і в його соціально-критич-ному пафосі, і в глибокому соціальному, історичному, психологічному вмотивуванні поведінки героїв.
В українській літературі вперше з’явився соціально-психоло-гічний роман, який нічим не поступався зразкам цього жанру в найрозвиненіших європейських літературах.
Творчість Панаса Мирного знаменує повний відхід української прози від етнографізму та побутописання, зосередження всієї уваги на злободенних соціальних проблемах.


Список рекомендованої літератури
Білецький О. І. Панас Мирний // Зібр. праць: У 5 т. — К., 1965. — Т. 2.
Колесник П. Й. Видатний художник-реаліст // Мирний Панас. Твори: У 3 т. — К., 1976. — Т. 1.
Панас Мирний: Життя і творчість у фотографіях, ілюстраціях, документах (Авт.-упоряд.: Є. Є. Радченко, О. І. Волода-рець. — К., 1984.
Твори: У 2 т. — К.: Наук. думка, 1989 (Б-ка укр. літ.). Т. 1. Оповідання. Повісті. Роман. Драматичні твори.
Черкаський В. М. Художній світ Панаса Мирного. — К., 1989.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Панас Мирний (1849—1920)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок