Головна Головна -> Реферати українською -> Література українська -> Скачати: Панас Мирний (1849—1920)

Загрузка...

Панас Мирний (1849—1920)

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"

Загрузка...Назва:
Панас Мирний (1849—1920)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,45 KB
Завантажень:
479
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Панас Мирний (1849—1920)


Панас Мирний увійшов у літературу як основоположник україн-ського соціально-психологічного роману і повісті, майстер великих прозових жанрів.
Народився Панас Якович Рудченко (Панас Мирний) 13 травня 1849 року в родині бухгалтера у м. Миргороді на Полтавщині. Навчався у повітових училищах Миргорода та Гадяча. З похвальною грамотою він закінчив Гадяцьке повітове училище у 1862 р. 28 жовтня 1863 р. Панас стає канцелярським служителем-писар-чуком Гадяцького повітового суду, через рік на цю ж посаду переходить у скарбництво — під оруду батька, а з 1866 р. продовжує ту ж діяльність у Прилуках, де почалося його самостійне життя. Юнак цікавиться історією, суспільними науками та громадським життям. 1871 року він був переведений до Полтавського скарбництва бухгалтером.
1872 р. є роком народження Панаса Мирного як письменника. Цього року львівський журнал «Правда» опублікував його вірш «Україні» з підписом «Опанас Мирний» та анонімно оповідання «Лихий попутав». Це рік творчого подвигу, рік творчого горіння. Мирний перекладає «Слово о полку Ігоревім», пише нарис «Подоріжжя од Полтави до Гадячого» і повість «Чіпка». Як громадський діяч, Панас Мирний був запрошений у 1874 р. в Київ на ІІІ археологічний з’їзд, багато питань якого було присвячено народній творчості, українській культурі. На цьому з’їзді він особисто познайомився з багатьма культурно-громадськими діячами України, зокрема лінгвістом Павлом Житецьким, композитором Миколою Лисенком, поетом, драматургом і прозаїком Михайлом Житецьким та ін.
У 1879 р. Панаса Яковича переведено на роботу у казенну палату, а на початку 1886 р. він приступив до обов’язків керівника відділу, піднявся на найвищий щабель своєї кар’єри, на якому перебував 34 роки.
У квітні 1880 року побачив світ у Женеві роман «Хіба ревуть воли, як ясла повні?», через два роки письменник закінчив основну редакцію роману «Повія». За 1883—1885 рр. були написані «Казка про Правду і Кривду», оповідання «Лови», «Морозенко», п’єси «У черницях», «Перемудрив», здійснив остаточну редакцію драми «Лимерівна». У наступні роки було написано драму «Згуба», завершено повість «Лихо давнє й сьогочасне», новелу «Серед сте-пів», здійснено переклад «Короля Ліра», «Думи про Ганавату».
Панас Мирний завжди був у полоні суспільно-громадських інтересів. Він бере участь у шевченківських святах, саме в цей час пише оповідання «Пригода з «Кобзарем». Чимало сил доклав письменник і до організації спорудження пам’ятника І. П. Котляревському, і до урочистого відкриття його. Брав участь у клопотанні про відкриття, в організації та редагуванні одного з перших українських часописів «Рідний край» — від першого до останнього номера полтавського періоду його існування (1905—1907). Перший номер часопису вміщував вірш Панаса Яковича «До сучасної музи» й новелу «Сон». Протягом 1917—1919 рр. основна діяльність письменника зосереджується на літературі для дітей.
У полтавському видавництві «Зірка» він видає свій переклад п’єси у віршах Поліни Соловйової «Царівна Полуничка», редагує ряд книг для школи та дитячого читання. У 1918 р. бере участь у вчительській конференції Полтавського повіту. Служби письменник не кидав до останніх днів життя.
Помер Панас Мирний 28 січня 1920 р., похований у Полтаві.
Літературний процес 70—90-х років ХІХ ст. — це новий етап у розвитку українського письменства. Література цього періоду розвивалася під могутнім впливом полум’яної поезії Т. Г. Шевченка. Розроблялися нові теми, зображувалися нові сфери народного життя.
Панас Мирний неодноразово вказував на важливість для літератора глибокої обізнаності з життям народу, він закликав до реалістичного узагальнення характерних, типових тенденцій суспільного життя. Оповідання «Лихий попутав» (1872) і повість «П’яниця» (1874) позначені суворою правдою зображеного в них життя, вмінням автора заглибитися у внутрішній світ героїв. Перше опубліковане оповідання «Лихий попутав» присвячене традиційній в українській літературі темі зведеної дівчини.

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Панас Мирний (1849—1920)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок