Головна Головна -> Реферати українською -> Література українська -> Василь Єрошенко - японський письменник з Обухівки

Василь Єрошенко - японський письменник з Обухівки

Назва:
Василь Єрошенко - японський письменник з Обухівки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,60 KB
Завантажень:
445
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Василь Єрошенко - японський письменник з Обухівки


У селі Обухівка, що під Старим Осколом на Білгородщині, є літературний дім-музей Василя Яковича Єрошенка, відомого в Японії письменника. Незвичайне поєднання слів «село Обухівка», «Василь Єрошенко», «японський письменник» вражає багатьох. Але це не вигадка, дійсно: український хлопець зі Слобожанщини своїм художнім словом у далекій східній країні досяг, можливо, на здивування всього світу високої майстерності, збагативши незвичайним синтезом культур древню японську літературу. Його портрет роботи японського художника Накамура Цуне – візитна картка Національного музею сучасного мистецтва в Токіо.
Як же таке могло статися? Якою була ця людина, яка, покинувши рідне село й об’їздивши майже весь світ, заслужив такої високої оцінки вдалечині від батьківщини? Про це вы прочитаєте в нарисі кандидата педагогічних наук, члена Національної спілки письменників України В.В.Оліфіренка, який здійснив літературну експедицію по землях Північної Слобожанщини - по українських етнічних землях, де розвивалася творчість десятків відомих українських письменників, зокрема відбулося становлення творчості відомого як японського письменника Василя Єрошенка, українця за походженням.
Мандрівник, етнограф, поліглот, японський письменник початку ХХ ст. Василь Єрошенко — українець з Білгородщини. Особистість незвичайна у багатьох аспектах, Єрошенко в світовій культурі посів особливе місце.
Він об’їхав майже весь Далекий Схід. Жив в Японії, Китаї, Індії, Бірмі, Середній Азії, був на Чукотці та у Владивостоку. Знав близько 20 європейських та східних іноземних мов: англійську, французьку, японську, тайську, бірманську, хінді, чукотську, туркменську, пушту. Досконало володів есперанто. Не забував письменник і свого походження, своїх українських коренів.
Користуючись есперанто та японською мовою, Єрошенко писав здебільшого легенди та казки, в яких відбив казковий світ Далекого Сходу. Його твори, виростаючи з фольклорної традиції Сходу, стали близькими і східному, й європейському читачеві завдяки зверненню автора до загальнолюдських проблем і цінностей життя. Це близькі всім людям прагнення його героїв до щастя, до справедливого устрою суспільства.
Духовні пошуки Єрошенка співзвучні з філософією та світоглядом таких відомих мислителів Сходу, як М.К.Реріх, Р.Тагор, Лу Сінь. За духом письменник був близьким і до російських письменників, філософів-космістів «Срібного століття».
Народився Василь Якович Єрошенко в сільській сім’ї в селі Обухівка на Білгородщині 13 січня 1890 року. В чотири роки після перенесеної хвороби втратив зір. На все життя зберіг він у пам’яті образ рідної землі, чудовий український фольклор, на який так багата Слобожанщина.
Більш за все хлопчика вразили пісні народних гомерів-кобзарів, які несли від села до села українську пісню, її багатий духовний світ. На початку минулого століття ці співаки були нерідкими гостями на народних гуляннях та ярмарках Слобожанщини. Вони, напевно, й пробудили в ньому бажання пуститися мандрувати по світу й пізнавати його. Освіту Єрошенко одержав у Москві, закінчивши в 1908 році спеціалізовану школу для сліпих, потім оволодів міжнародною мовою есперанто, створеною наприкінці ХІХ ст. варшавським лікарем Людвігом Заменгофом.
Через допитливість та захоплення до подорожей він приїхав до Лондона й вступив до королівського коледжу для сліпих. Велику підтримку в своїх мандрах Єрошенко отримував від есперантистів, захоплених пристрасним бажанням за допомогою легкої у використанні міжнародної мови есперанто об’єднати весь світ на гуманних началах.
Багато уваги Єрошенко приділяв своїй музичній освіті, навчався грі на декількох інструментах. Пізніше, в подорожах по Далекому Сходу, його постійною супутницею була гітара.
Як і тисячі молодих людей Європи на початку ХХ століття, він був захоплений соціалістичними ідеями, брав участь у студентських хвилюваннях, що стало надалі причиною виключення з королівського коледжу, а пізніше й його висилки з Японії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Василь Єрошенко - японський письменник з Обухівки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок