Головна Головна -> Реферати українською -> Література українська -> Г.Ф.Квітка-Основ'яненко. Життя і творчість 1778-1843

Г.Ф.Квітка-Основ'яненко. Життя і творчість 1778-1843

Назва:
Г.Ф.Квітка-Основ'яненко. Життя і творчість 1778-1843
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,86 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Реферат на тему:
Г.Ф.Квітка-Основ'яненко.
Життя і творчість
1778-1843
 


За Лопанью-рекой  - именье Квиток.       
Там, в тишине задумчивых аллей       
Жил и творил писатель знаменитый,       
И дом его всегда бывал открытым        
Для долгожданных дорогих гостей.      
За пеленой осеннего ненастья      
Течет беседа и свеча горит...      
Ах, Боже мой. какое это счастье,       
Когда душа с душою говорит! 
Не надивуюсь я, создатель,
Какой у нас мудреный век:
Актер, поэт и заседатель -
Один и тот же человек.                                             
В.Н.Кармазин 
18 листопада 1778 року в сім'ї харківського дворянина Федора Івановича Квітки народився син, якого назвали Григорієм. З дитинства він був хворим і кволим. Із-за золотухи в п'ятирічному віці хлопчик осліп. Зір повернувся до нього знов після відвідування Озерянського храму, який і досі стоїть на Холодній горі. Юний Квітка побачив світло, що йшло від ікони Озерянської Божої Матері й прозрів. Подія ця мала такий великий вплив на нього, що на двадцять третьому році життя він вирішив стати послушником монастиря. Щоправда, цьому кроку передувала військова служба: вахмістром в лейб-гвардії конному полку, потім до 1796 року при департаменті геральдії й, нарешті, в чині ротмістра в Харківськім кірасирськім полку. Перебуваючи послушником Куряжського монастиря, Квітка, одягнений у чорні смиренні шати, виконував різноманітну роботу до 1806 року. Потім він знов повернувся на війскову службу, за призначенням урядової комісії в міліцію Харківської губернії.
В 1812 році Г.Ф.Квітка починає свою громадську діяльність. В Харкові відкривається постійний громадський театр, директором якого назначають Григорія Федоровича. За звичаєм палко і пристрасно братися за будь-яку справу, він до того захопився театром, що ледь не одружився з одною із його акторок. І хоча директорську посаду в театрі йому прийшлось залишити із-за своеї активної благодійної й просвітянської діяльності, любов до сцени Основ'яненко проніс через усе життя. Пізніше це почуття спонукало його до створення драматичних творів для театру. В 1841 році він надрукував цікаву й приголомшливу "Історію театру в м. Харкові".  
Як старанний член, а пізніше голова Благодійного товариства, Григорій Федорович став ініціатором відкриття у Харкові інституту шляхетних дівиць в 1812 році. Згодом з його старанністю були також  відкриті Кадетський корпус і Публічна бібліотека та наукове товариство при університеті. Свою публіцистичну діяльність Квітка почав в 1816 році статтею про інститут шляхетних дівиць в "Українському віснику", потім був одним із редакторів цього журналу до 1817 року. Інститут, в заснуванні й пропаганді якого Квітка приймав таку живу участь, відіграв, у свою чергу, чимале значення у його житті. В 1821 році він одружився з однією із класних дам. Одержавши на виборах посаду предводителя дворянства в 1817 році, Квітка виконував свої обов'язки предводителя до 1829 року. Згодом цю посаду зайняв його брат, Андрій Федорович.
Громадська, службова та благодійна діяльність Г.Ф.Квітки були відзначені багатьма нагородами, проте широке визнання принесло йому літературне обдарування. Маючи співробітництво з популярними столичними журналами, він підтримував поширене листування з відомими літературними діячами: С.Т.Аксаковим, М.П.Погодіним, П.А.Плетньовим, В.І.Далем, Ф.А.Коні, Є.П.Гребінкою, мав дружні стосунки з В.А.Жуковським.
З глибокою пошаною він писав листи до Тараса Григоровича Шевченка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Г.Ф.Квітка-Основ'яненко. Життя і творчість 1778-1843

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок