Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Література українська -> ЖАНРОВА СПЕЦИФІКА "ОГНЕННОГО КОЛА" ІВАНА БАГРЯНОГО

Загрузка...

ЖАНРОВА СПЕЦИФІКА "ОГНЕННОГО КОЛА" ІВАНА БАГРЯНОГО

Назва:
ЖАНРОВА СПЕЦИФІКА "ОГНЕННОГО КОЛА" ІВАНА БАГРЯНОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,11 KB
Завантажень:
433
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
УДК 821.161.2 - 31.09
Кушнір Т.І.
ЖАНРОВА СПЕЦИФІКА "ОГНЕННОГО КОЛА" ІВАНА БАГРЯНОГО
Автор статті аналізує жанрову специфіку повісті з точки зору художнього відображення документальних подій (а саме, битва під Бродами у липні 1944року). Стаття доводить, що Іван Багряний дає моральну оцінку таким загальнолюдським поняттям, як життя і смерть, війна і мир, добро і зло. Автор статті погоджується з правом Багряного визначити жанр твору як повість, хоча за масштабністю зображуваних подій, діючими персонажами "Огненне коло" можна охарактеризувати як роман.
Ключові слова: естетика, документалізм, драма, трагедія, художнє відтворення,, персонаж.
Як стверджував сам автор, повість "Огненне коло" є четвертою частиною задуманої ним тетралогії "Буйний вітер". Його метою було показати велику драму української патріотичної молоді в останню світову війну. Твір має підзаголовок - "Повість про трагедію під Бродами". В його основі лежить неоднозначна історія дивізії СС "Галичина", тому, мабуть, це найбільш інтригуючий твір із усього літературного доробку Івана Багряного.
Ми бачимо, що в "Огненному колі" письменник проявляє громадянську мужність і засвідчує воістину синівську любов до свого народу, зважившись уже тоді сказати перед усім світом про те, що сталося.
Але і тут письменник не відступив від свого мистецького принципу - ламати усталені стереотипи, будити неспокій у читачів. Цим твором І.Багряний виступив на захист союзника фашистської Німеччини у Другій світовій війні. Виступив проти всього світу, здається, в найнесприятливіший час, через кілька років після розгрому Німеччини, коли особливо гостро виявлялося право переможця й безправ'я переможеного. Легко бути героєм у лавах переможців, - переконується читач "Огненного кола". Зовсім інша справа, коли ти свідомо стаєш на бік приречених на поразку.
На таке здатні лише романтики, ідеалісти. Так було в січні 1918 року під Крутами, коли триста київських студентів і гімназистів виступили на захист ще зовсім юної Української держави проти багатотисячного добре озброєного ворожого війська. Подібне сталося в липні 1944 року під Бродами. Як зазначає Ю.Мариненко, зв'язок між цими подіями очевидний: солдатами дивізії СС "Галичина" стало покоління молоді, виховане на прикладі самопожертви героїв Крут [2, 11].
Підзаголовок повісті "Огненне коло", жодним чином не вказує на вузькість діапазону порушених у ній проблем, а навпаки, виходить далеко за межі цієї конкретної події й пов'язаних із нею сучасних тлумачень.
Повість є своєрідною стереокартиною, де невтаємничений бачить лише досить поверхове зображення, зате в глибині картини є те, що значно важливіше від усього зовнішнього. Маємо твір про причини невдач і фатальних прорахунків в українському державотворенні та державомисленні. Більше того, "Огненне коло" є прикладом сумлінного відтворення картин війни як всеукраїнської, а отже, і вселюдської катастрофи. Письменник занурився в описи боїв, психологічних станів вояків дивізії, настроїв окремих цивільних людей із тим, щоб якнайправдивіше передати трагізм подій, нищення української юні.
Характерним для Івана Багряного є те, що майже для усіх своїх творів він вибирає реальні факти і події. Автор використовує документальні свідчення і в "Огненному колі". Тут документалізм був викликаний природною потребою правди.
Естетика документалізму спонукає до роздумів про межі між реальністю та її художнім відтворенням. Маємо змогу бачити майже апокаліптичний, витриманий у реалістичному чи сюрреалістичному колориті малюнок бою: "Світ не сприймається в реальній цілости. Бо його немає в реальній цілости. Він розщеплений, розмонтований. Він розламаний на скалки, роздертий на шмаття. Небо поколоте, як побите люстро. Все побите і все двиготить. Рух. Дим. Мряка судного дня. Хаос Содома і Гоморри. Але ж, Боже!! Пощо ж на них Содом і Гоморра?!
Світ нагадує збомблений музей, бачений якось. З хаосу уламків, з диму й кіптяви вихоплюються то там, то там окремі уцілілі образки, окремі шкіци, - химерна мозаїка румовища, мозаїка руйнованого світу.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: ЖАНРОВА СПЕЦИФІКА "ОГНЕННОГО КОЛА" ІВАНА БАГРЯНОГО

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок