Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Література українська -> Життєвий і творчий шлях Коцюбинського Михайла Михайловича

Загрузка...

Життєвий і творчий шлях Коцюбинського Михайла Михайловича

Назва:
Життєвий і творчий шлях Коцюбинського Михайла Михайловича
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,28 KB
Завантажень:
231
Оцінка:
 
поточна оцінка 2.3
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Курсова робота
Життєвий і творчий шлях Коцюбинського Михайла Михайловича


Вступ
Усі хто мав щастя зустрітися з Коцюбинським, в один голос відзначали його щире, добре, серце, яке випромінювало любов до людей.
Він залишив усім нам найвищий заповіт: ніколи не розминатися з людиною і завжди бути вірним різному народові.
Коцюбинський один із найвідоміших діячів письменництва. Твори М.Коцюбинського захоплювались в цілому світі. За його творами знімали фільми. Письменник багато подорожував до країн Центральної та Західної Європи – Австро-Угорщини, Німеччини, Італії, Швейцарії – це свідчить про високу культуру та освіченість письменника.
Коцюбинський працює і над дитячими оповіданнями “Харитя”, “Ялинка” – це перші оповідання, що засвідчили народження нового письменника. Письменник захоплюється життям гуцулів, обрядами, традиціями. Цей край гуцулів видався йому якимось казковим куточком, де все – від мальовничої природи захоплювало в чарівний полон.
Фольклорист В.Гнатюк згадуючи дні проведені разом з Коцюбинським у Гуцульщині, відзначав закоханість письменника в природу: “Квіти – це була його пристрасть і розкіш, й треба було бачити, як його очі іскрилися коли переходив цариною, засіяною сотнями різних квітів, що миготіли та виблискували до сонця всякими барвами”. Писав Максим горський з неприхованою ніжністю: “Прекрасна, рідкісна квітка відцвіла, ласкава зірка згасла” – дізнавшись про смерть українського письменника.
Метою цієї курсової роботи є дослідження творчості Коцюбинського в усі періоди життя. Аналіз повістей, оповідань.
Твори Коцюбинського у жанрі соціально-психологічної новели, таємниці внутрішнього світу людини, викриття політики царизму. Долі борців проти тиранії. “Intermezzo” як новелістичний шедевр. Повість “Fata morgana”. Повість “Тіні забутих предків”.


СТАНОВЛЕННЯ ПИСЬМЕННИКА
Потяг до художнього слова, до творчості у Коцюбин-ського виявився дуже рано, але його перші проби пера не збереглися. Не віддавав він до друку й оповідання «Андрій Соловійко» (1884), «21 грудня, на Введеніє» (1885), «Дядько та тітка» (1886) через істотні художні прорахунки у втіленні традиційних для нашої прози тем про недолю хлопчика-сироти, злигодні бідняків, зокрема настирливість дидактичних настанов, схематичність ситу-ацій.
Тому дебютом Коцюбинського в літературі стали його дитячі оповідання «Харитя», «Ялинка» (1891), «Ма-ленький грішник» (1893), позначені щирою симпатією автора до своїх малолітніх героїв, намаганням заглибитися у їх внутрішній світ. Водночас на стильовій манері Ко-цюбинського відчутне захоплення яскравою образністю Івана Нечуя-Левицького, його вмінням спостерігати ха-рактерне в природі, побуті, зовнішності людини. Панас Мирний був захоплений «чистою, як кринишна вода, на-родною мовою», якою було написано оповідання «Харитя».
У традиційному ключі написані й оповідання з життя селянства: у «П'ятизлотнику» (1892) порушується мо-рально-етична проблема допомоги старого подружжя го-лодуючим людям, а в «Ціпов'язі» (1893) через долю братів Семена і Романа Воронів розкривалися соціальні антагонізми в селянському середовищі. Правда, впадає в око вміння автора природно розгортати сюжет творів, досягати пластичності зображуваного, використовувати можливості народного слова.
Казка «Хо» (1894) дає можливість глибше зрозуміти ідейно-художні пошуки Коцюбинського в період перебу-вання у «Братстві тарасівців», коли «молоді українці» різко виступили проти «старих українофілів», котрі не стільки діяли, як говорили. Композиційно твір склада-ється з кількох майже самостійних частин з окремим виразно окресленим сюжетом, образами, конфліктом. Об'-єднує їх казковий образ Хо, що символізує переляк людей, які не наважуються сміливо подивитися в очі часто ними ж перебільшуваній небезпеці. Такою є панна Ярина Дольська, яка під впливом прочитаних книжок запалилася любов'ю до знедолених, але, уявивши своє життя серед селян, всього за три дні відмовилася від «мрій» і подала руку женихові-дідичу. Грав в «українофільство» й урядо-вець Макар Іванович Літко, але коли виникла потреба відвезти вінок на могилу померлого українського пись-менника, перелякався і відмовився.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: Життєвий і творчий шлях Коцюбинського Михайла Михайловича

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок