Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> В осінні шати-барви вдяглися ліси й поля

В осінні шати-барви вдяглися ліси й поля

Назва:
В осінні шати-барви вдяглися ліси й поля
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,53 KB
Завантажень:
320
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Cценарій
В осінні шати-барви вдяглися ліси й поля


Мета. Поглибити знання учнів про рідну природу, вчити бачити і розкривати красу навколишнього світу; заохочу-вати дітей до творчості; розвивати мовлення, мислення дітей; формувати вміння визначати настрій твору; вдоско-налювати темп читання; допомагати відчути тісний зв'язок між читанням та предметами естетичного цик-лу; виховувати любов до рідної природи.
Обладнання. Малюнки до теми, репродукція картини 1.1. Левітана «Золота осінь», платівка П.І. Чайковського «Пори року».
Підготовча робота. Вивчення пісень та віршів, читан-ня літературних творів.
Хід уроку
Вчитель. Усі почули ви дзвінок, Він покликав на урок. Кожен з вас приготувався, На перерві постарався. (Виконується поспівка). Вчитель музики. Добрий день! Діти (разом). Добрий день!
Вчитель музики. Продзвенів дзвінок, почався урок. Зараз сядуть лиш дівчата, А за ними і хлоп'ята. — А до якого уроку ви приготувалися? (Відповіді учнів).
Вчитель. У світі білому єдине,
Як і Дніпрова течія,
Оце вогнище родинне —
Школа наша і сім'я.
Тут пісні вам і загадки,
Вірші, танці — все для вас.
Побажаєм нам удачі,
За роботу, в добрий час!
Підготовка до читання.
1. Вправи для очей:
а) гра «Маятник». Ведемо очима вправо-вліво.
б) «Стовпчик».
Ведемо очима вгору-вниз.
2. Гра «Водолаз».
3. Робота зі скоромовкою: Летів горобчик, сів на стовпчик, А біг хлопчик — злетів горобчик.
(Читання скоромовки хором, самостійно, пошепки).
Вчитель музики. Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми вирушаємо у подорож — у світ прекрасного, у світ при-роди. А допоможе нам у цьому мистецтво: музика, жи-вопис, поезія. Ви знаєте, що музика розповідає про при-роду, про наш настрій — веселий чи сумний.
Вчитель. Те-му уроку про-поную відгадати самим.
Загадка.
У садах, гаях блукає,
Жовті шати одягає,
Золотисту стелить постіль,
Жде сестрицю білу в гості.—
Про яку пору ро-ку сказано? (Осінь)
Вчитель музики. Скажіть, хто ство-рює музику? (Ком-позитор)
Світ природи, що нас оточує, різно-манітний і багатий. Красу форм і кольорів відтворює живопис. Хто малює картини? (Ху-дожник). Про все це можна розповісти ху-дожніми засобами та по-етичними словами.
Вчитель. Яку тему з читання ми закінчили вивчати?
Діти (разом).
В осінні шати-барви
Вляглись ліси й поля.
Вчитель. Письменники, художники, композитори за допо-могою своїх специфічних засобів передають красу осінньої природи. Для художника — це фарби, для композитора — музичні звуки, а для письменника і поета — слово.
Ми вивчали з вами багато віршів та оповідань, і зараз я пропоную вам познайомитися з незвичайним гостем — їжачком-лісовичком. А чому ж гість незвичайний? Тому, що їжачок на зиму засинає.
Вчитель. Їжачок пропонує нам декілька завдань.
Перше завдання з природознавства — назвати прик-мети осені.—
Назвати, які зміни сталися в природі, коли скінчи-лося літо? (Стало прохолодніше, але ще бувають сонячні, теплі дні)—
Який колір неба спостерігали ви влітку, а який во-сени? (Влітку небо блакитне, чисте, прозоре. А восени не-бо часто вкривається хмарами, стає сірим, непривітним)
Вчитель музики. А зараз ми перенесемося туди, де іде дощик.
Буває у сонечка день вихідний, Як землю навідує дощ заливний. Заспіваймо співаночку про дощик.
Співаночка
Дощик, дощик Капає дрібненько.—
А тепер проилескаємо в долоні ритмічний малюнок.—
Подивіться, будь ласка, на дві краплинки: одна — більша, друга — менша. В музиці так само: є звуки довгі й короткі. Заспіваємо співаночку ще раз. Пам'ятати про тривалість звуків.
(Співаночка)
Вчитель. Продовжуємо відповідати на за-питання їжачка.—
Як змінилося забарвлення лис-тя на деревах і кущах? (Листя на деревах і кущах жовтіє і, наче золоті пташенята, зліта-ють листочки)—
Що зумовлює зміни в житті рослин? (Сонце де-далі нижче підіймається над землею. Стає прохо-лодніше. З холодного ґрун-ту рослини менше беруть поживних речовин)
Вчитель. Так, із настан-ням осінніх холодів припи-няється рух соку по стовбу-рах і гілках.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 



Реферат на тему: В осінні шати-барви вдяглися ліси й поля

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок