Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Світова Велич Шевченка (Брейн-ринг)

Світова Велич Шевченка (Брейн-ринг)

Назва:
Світова Велич Шевченка (Брейн-ринг)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,75 KB
Завантажень:
492
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Cценарій
Світова Велич Шевченка (Брейн-ринг)


Мета. Повторити й узагальнити вивчений матеріал про творчість Т.Г.Шевченка, учні повинні усвідомити значення творчості поета для нашої та світової куль-тури, для себе особисто; розвивати інтерес до літера-тури.
Обладнання. Грамзапис поезій, ілюстрації до творів Т.Г.Шевченка, картки із завданнями.
Хід уроку
І. Вступне слово вчителя.
Світова велич письменника визначається багатьма складниками: його місцем у світовому літературному процесі, впливами на читача та хід історичних подій, внеском нових ідей і нових мистецьких засобів та скарбів у загальнолюдську культуру.
Талант Шевченка, його допитливість, незвичайна любов до всього рідного, до свого пригнобленого на-роду, до своєї культури, що перебувала тоді в мос-ковському ярмі, а також освіта, начитаність, праця над собою — все це було ґрунтом для появи геніаль-них його творів.
Від виходу з друку першого видання «Кобзаря» і до сьогодні про Шевченка, його життя і геніальну творчість надруковано стільки статей, розвідок не тільки в Україні, а й по інших країнах світу, що їх навіть не перелічити.
Т.Г. Шевченко силою свого полум'яного й мистець-кого слова, силою своєї загальнолюдської правди пе-реступив кордони рідної і дорогої України. Його тво-ри відразу пробили мур байдужості й ворожості до українського слова, піднісши відразу нашу мову і літе-ратуру на нечувану височінь.
Іван Франко писав про Шевченка: «Я не знаю в світовій літературі поета, який би став таким послідо-вним, таким гарячим, таким свідомим оборонцем за права жінки на повне і людське життя».
Видатний шведський славіст Альфред Єнсен, що добре знав українську мову, написав дві книжки про творчість Тараса Шевченка, де зазначав: «Велика си-ла прийшла з України, справжній оновлювач ук-раїнської літератури... в історії всесвітньої літератури мало таких прикладів, щоб 26-літній поет виступив з такими зрілими творами перед народом, як Шевчен-ко... В історії світової літератури він поставив собі пам'ятник, сильніший від бронзи».
Російський письменник В. Вересаєв з великим за-хопленням відгукувався про Т.Г. Шевченка:
«Безстрашна революційність, запорізька жадоба волі, залізна впертість, зосереджений гнів і велика любов, славне минуле в боротьбі з гнобителями, лука-вий гумор, незрівнянна музика української мови, за-пах квітучих вишневих садків, пірамідальні тополі над білими хатами — все це в поезії Шевченка. Любити Шевченка — любити Україну. Любити Україну — лю-бити Шевченка».
Ми з неприхованою гордістю промовляємо ім'я на-шого пророка, що став гордістю всього цивілізовано-го й культурного світу.
Борис Грінченко писав: «Шевченко своєю національною свідомістю є геній, а своєю незмірною вагою, значенням у справі національного відроджен-ня свого рідного краю є явищем феноменальним, єди-ним, може, на світі».
Учитель. Для проведення уроку клас ділимо на дві команди, які вибирають собі назву, емблему, девіз.
Відбувається змагання між командами.
І конкурс. «Представлення команд»
Протягом 2—3 хвилин кожна команда представляє себе, розповідаючи про свою назву, емблему, девіз.
1-а команда — «Гайдамаки»
Девіз: «1 чужому научайтесь, й свого не цурайтесь».
2-а команда — «Неофіти»
Девіз: «Схаменіться! Будьте люди!»
II конкурс. «Хто швидше?»
Потрібно відповісти на запитання.
1. Скільки творів містив «Кобзар» у 1860 році, а скільки тепер?
Відповідь. 17 — 228.
2. Хто написав, що невелика книжечка «Кобзар» «внутрішнім змістом своїм без краю величезна» й «своєю появою грандіозне зрушення зробила»?
Відповідь. П. Тичина.
3. Скількома мовами перекладений «Заповіт»? Відповідь. 100.
4. Кому з кобзарів Шевченко надіслав свій «Коб-зар» з дарчим написом?
Відповідь. О. Вересаю.
5. Хто присвятив Шевченку пісню «Дума про вели-кого Кобзаря»?
Відповідь. П. Носач.
6. До 100-річчя виходу «Кобзаря», яка була створе-на поема кобзарями і якими?
Відповідь. Носач, Кушнерик, Пєрепелюк написали поему «Слава Кобзареві», що складається з 9 пісень.
III конкурс. «Знайди зайве»
Від кожної команди виходить по одному представнику.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Світова Велич Шевченка (Брейн-ринг)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок