Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Релігійні, етнічні, мовні конфлікти та їх вирішення у європейському домі

Релігійні, етнічні, мовні конфлікти та їх вирішення у європейському домі

Назва:
Релігійні, етнічні, мовні конфлікти та їх вирішення у європейському домі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,01 KB
Завантажень:
423
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Сценарій уроку
на тему:
Релігійні, етнічні, мовні конфлікти та їх вирішення у європейському домі


Ненависть ніколи не поборе ненависть, її здолає лише любов. У цьому незаперечний закон.
Джаммапада (книга, в якій зібрано вислови Будди)
Думка про те, що між представниками різних народів обов’язково повинні бути братські почуття, – це не більше ніж міф. У представників кожного народу є властиві лише їм особливості характеру, ритуали, звичаї, традиції. Головне у стосунках між народами, як і у відносинах між людьми, – поважати один одного, незалежно від того, подобаємося ми один одному чи ні, і визнавати право будь-якого народу на свій власний шлях розвитку, яким би він “нецивілізованим”, з чиєїсь точки зору, не був би.
С. Мазуркевич
На цьому уроці Ви дізнаєтесь:
Про причинно-наслідкові зв’язки конфліктів у Європі.
Що потрібно зробити, щоб принцип толерантності обов’язково панував у нашому суспільстві.
Які заходи для врегулювання та попередження конфліктів провадяться в європейських державах.
У будь-якому колективі час від часу виникають певні конфліктні ситуації. Дуже часто вони виникають з нічого: то виникла суперечка між фанатами різних музичних груп, то за одну парту вчитель посадовив учнів, які не можуть порозумітися... І тому не дивує той факт, що різноманітні конфлікти час від часу виникають між державами та етносами.
Поміркуйте та дайте відповідь:
1. Що таке конфлікт? Які причини конфліктних ситуацій?
2. Чи легко вирішити конфліктну ситуацію?
3. Що Ви знаєте про релігійні та мовні конфлікти в Україні?
4. Чи існує загроза виникненню етнічних конфліктів в Україні? В яких саме регіонах?
5. У подоланні яких конфліктів у Європі та світі брали участь українці?
Витоки конфліктів між різними етносами або представниками різних релігійних конфесій ведуть у глибину віків. Із часом одні конфлікти вирішуються, інші загострюються – все залежить від готовності учасників конфлікту знайти компроміс і поступитися. Усі конфлікти мають одне обличчя: сутички, кров, насильство і непримиренна ворожнеча на довгі роки. В Європі ми можемо спостерігати таке явище, як багатонаціональні держави, тому тут мають місце етнічні, релігійні та мовні конфлікти. Гарячими точками віддавна залишаються Північна Ірландія, Країна Басків, Боснія. Жоден європейський народ не може жити в повній ізоляції від інших. Представники різних народів постійно мігрують, проживають в різних країнах, зберігають власну ідентичність або асимілюються. Навіть у порівняно невеликих, в основному однонаціональних державах Західної і Північної Європи, крім основного народу, проживають одна або кілька меншин: у Нідерландах – фризи; у Данії – фарерці, шведи і норвежці; у Швеції – саами; у Фінляндії – шведи і саами. Якщо нема порозуміння між основним народом країни і її національними меншинами – це призводить до конфліктів. Демократичним державам вдається політичними засобами залагодити більшість внутрішніх конфліктів, залучаючи представників національних меншин до участі у державному управлінні та місцевому самоврядуванні, надаючи більше самостійності і політичних прав. Але у Північній Ірландії, Країні Басків, Корсиці, Шотландії, Каталонії, Фландрії і досі існує міжетнічне і міжконфесійне напруження, навіть сепаратистські рухи.Шотландія таки отримала власний парламент, тим самим шляхом іде Уельс. У Швейцарії, яка у свідомості пересічного громадянина асоціюється з міжнаціональною згодою та гармонією, останніми роками почастішали виступи франкофонів під гаслами, які твердять, що ті почуваються національною меншиною у своїй країні. Дедалі наполегливіше вимагають автономії французька Бретань, іспанська Галіція, італійські Сицилія та Сардинія. Підґрунтям для дезінтеграційних процесів служать етнокультурні відмінності (йдеться про басків, валлонців, корсиканців) або історико-географічні особливості певних регіонів (Північ Італії).
У Центральній та Східній Європі причини міжетнічних конфліктів є дещо відмінними від країн Західної Європи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Релігійні, етнічні, мовні конфлікти та їх вирішення у європейському домі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок