Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Небезпечні хвороби та їхнє поширення в Європі

Небезпечні хвороби та їхнє поширення в Європі

Назва:
Небезпечні хвороби та їхнє поширення в Європі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,75 KB
Завантажень:
163
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Сценарій уроку
на тему:
Небезпечні хвороби та їхнє поширення в Європі


На цьому уроці Ви дізнаєтесь:–
які небезпечні хвороби загрожують людству сьогодні;–
як поширюється епідемія ВІЛ/СНІД у Європі;–
що може протиставити людина "хворобі цивілізації".
У результаті численних досліджень вчені дійшли висновку, що серед чинників, від яких залежить здоров’я людини, котра проживає в цивілізованій країні в умовах миру і за відсутності природних катаклізмів, приблизно 20-22% припадає на екологічні та соціальні чинники; 20-22% – на спадковість і генетичні порушення; 8-10% – на рівень розвитку медицини і якості медичного обслуговування, а близько 50% – на спосіб життя людини та її ставлення до власного здоров’я.
Адже навіть у країнах зі сприятливими екологічними та кліматичними умовами, з високим рівнем життя і медичного обслуговування (наприклад, у Швеції, Швейцарії, Австрії) у частини людей, які не мали жодних генетичних захворювань, внаслідок неправильного способу життя (переїдання, недостатньої рухової активності, тютюнопаління, зловживання алкогольними напоями, вживання наркотичних речовин, безладних статевих стосунків тощо), виникали тяжкі захворювання, а саме:–
інфаркт;–
інсульт;–
алкоголізм;–
наркоманія;–
рак легенів;–
СНІД...
І саме ці хвороби закінчувались каліцтвом або смертю цих людей у молодому працездатному віці.
В матеріалах Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я за 2002 рік наведено 10 основних ризиків, які призводять до розвитку тяжких хвороб та смерті людей:–
незадовільне харчування;–
високий артеріальний тиск;–
тютюнопаління;–
вживання алкоголю;–
низька якість питної води;–
високий вміст холестерину у крові людини;–
вплив продуктів горіння твердої речовини;–
дефіцит заліза;–
підвищена маса тіла;–
"незахищені" статеві стосунки.
Сукупність саме цих факторів зумовлює 40% (56 млн. на рік) усіх випадків смерті.
Поміркуйте та обговоріть:–
Які саме захворювання спричинятимуть десять вищезазначених ризиків.
Завдання:
Спробуємо створити модель здоров’я і визначити, які чинники можуть його зруйнувати.
Для цього Вам пропонується взяти участь у грі "Моє здоров’я" під керівництвом вчителя.
Особливо підкреслимо глобальний характер загрози, яку являє собою ВІЛ/СНІД. Масштаби кризи СНІДу перевищили всі найгірші сценарії десятирічної давнини. У 2002 році – це 5,2% випадків смерті. На підставі останніх досліджень виявлено, що з найбільшою швидкістю ця епідемія поширюється у Східній Європі та Середній Азії. На відміну від цих регіонів, у Центральній Європі епідемія залишається на низькому рівні, окрім деяких спалахів у Румунії. Саме у країнах Центральної Європи за 1997-1998 роки смертність від СНІДу знизилася майже на 33%, а кількість випадків ВІЛ-інфекції залишається на сталому рівні завдяки впровадженому лікуванню та розгортанню програм посилених заходів зі стримання епідемії серед ін’єкційних споживачів наркотиків.
Багато людей вважають, що ВІЛ і СНІД – це одне й те саме. Це не так.
Вірус імунодефіциту людини (ВІЛ), коли людина заражається ним, починає руйнувати імунну систему, що відповідає за захист організму перед хворобами. Цей процес непомітний. Виявити ВІЛ в організмі можна приблизно через 1-3 місяці після зараження за допомогою спеціального аналізу крові. Людина, яка живе з ВІЛ, з часом може почати хворіти частіше, ніж звичайно.
Діагноз СНІД (синдром набутого імунодефіциту) ставиться, як правило, через кілька років після зараження ВІЛ, коли в людини розвивається одне чи кілька дуже серйозних захворювань.
На жаль, епідемія швидко поширюється в Україні. За станом на 1 серпня 2003 року, в Україні було зареєстровано 57 835 ВІЛ-інфікованих. Але, згідно з даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ), загальна кількість інфікованих може бути набагато вищою і дорівнювати майже півмільйону осіб (1% від загальної кількості населення України).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Небезпечні хвороби та їхнє поширення в Європі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок