Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Заняття з розвитку українського мовлення

Заняття з розвитку українського мовлення

Назва:
Заняття з розвитку українського мовлення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,27 KB
Завантажень:
449
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Сценарій проведення уроку.
Заняття з розвитку українського мовлення
Для дитячих садків з
російським мовним
режимом
Березень | О.Хорошковська,
Н.Кудикіна,
кандидат пед. Наук,
Київський міський ГУВ
НА ЦЕЙ період у дітей уже мають скластися певні уміння українського мовлен-ня. Вихователь активізує їх і, звичайно, удосконалює. Але все більшої ваги надається умінню самостійно висловлювати думку, відповідаючи на запитання вихователя, роз-повідаючи про побачене.
1. «Мама, мамочка, матуся»
Мета: збагачувати словниковий запас, виховувати почуття любові до рідних. Слов-ник: ласкаві форми слова мама, текст вірша В. Гринько «Мама».
Дид. матеріал: деталі одягу мами, тата, бабусі, дідуся: жіночий капелюшок або фартушок, хустинка, кепка, капелюх; на-грудник або соска на стрічці (для маляти), конячка на паличці і т. д.; «подарунки»-пред-мети, назви яких діти знають (лялька, хусточка, квіти, рушничок та ін.).
X і д з а н я т т я
1. Бесіда. Вихователь запрошує дітей ближче до себе і нагадує що всі вони — дружна родина. «А хто ким буде у цій родині, побачимо, коли ви виберете собі вбрання з того, що лежить на столі. Але спочатку назвемо все, що тут є». Бере в руки окремі предмети, наприклад; хустинку, і запитує: «Це що? Хто носить хустинку?» (Зав'язує на голову і показує, як іде бабуся). У такий спосіб проводиться робота з усіма предмета-ми. Потім кожний вибирає собі щось, вдягає і називає себе.—
Отже, всі ми хто? (— Дружна сім'я, родина.) Всі у родині дуже люблять маму. Послухайте, як лагідно називали маму ось у цьому вірші. (Читає вірш В. Гринько). Давайте скажемо всі ці слова. А тепер вивчимо вірш напам'ять (Читає по рядоч-ках, діти заучують).;
2. Фізкультхвилинка.
3. Дидактична гра «Подарунки для мами, бабусі». Організується «Магазин подарун-ків». Вихователь пропонує:—
Давайте будемо гратися так: Оксанка — продавець» а всі: інші діти — покупці, вони купуватимуть подарунки для мами. Щоб купити, треба сказа ти: «Продайте мені, будь ласка...» А далі так: я начебто ваша мама, а ви мої діти. (Звертається до кожного, гладить по голівці чи плечах). У мене донька... синочки... Той, хто купив подарунок, буде підходити до мами й дарува-ти. Коли дарують подарунки, кажуть: «Ма-тусю, мамочко, вітаю тебе із святом». Давайте всі разом повторимо ці слова, щоб запам'ятати їх. (Діти повторюють 2—3 ра-зи). Потім підходять до «мами» і «дарують».
На завершення вихователь нагадує дітям, щоб удома, коли вони будуть дарувати подарунки мамі або бабусі, не, забували лагідно називати, їх.
2. «Свято мам та бабусь»
Мета: розвивати мовленнєві уміння, збагачувати словниковий запас словами зі зменшувальними суфіксами; виховувати по-чуття любові до рідних. Словник: мама, ненька, матусенька, бабуся, рідна (ріднень-ка), свято, вітаю, бажаю.
Дид. матеріал: приготовлені зазда-легідь подарунки (малюнки, аплікації).
Х і д з а н я т т я
Вихователь розпочинає заняття уривком з вірша А. Музичука: «Чому так багато довкола тепла? Це мамине свято весна принесла». Проводить бесіду:—
Чи ви знаєте, діти, про Яке свято йдеться? Так, про свято Восьмого березня. Це свято наших мам і бабусь. Пригадаємо вірш про маму, який ми вже вивчили. (Діти проговорюють спочатку хором, разом з ви-хователем, а потім за бажанням). Скажемо ті слова, якими названо у вірші маму. А ще у кожного з вас є бабуся. Це також мама — мамина або татова. Ми дуже любимо своїх бабусь. Вони дуже допомагають у сім'ї — і обід приготують, і печиво напечуть, і рукавички зв'яжуть, і поцілують вас, і з садочка заберуть. Ось які добрі, які милі наші бабусі. —Читає вірш В. Гродської «Бабуся»:
З ранку і до ночі
Трудиться бабуся,
В неї я охоче
Працювати вчуся.
Годі їй, старенькій,
Мити, підмітати, —
Я сама скоренько
Приберу в кімнаті.
Пояснює слова: ранок (рос. — утро), працювати (рос. — работать), годі (рос. — хватит).
Фізкультхвилинка. —
А тепер візьміть ваших маленьких ляльок, спробуємо з ними вивчити цей вірш. Уважно слухайте і повторюйте за мною.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Заняття з розвитку українського мовлення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок