Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Європейська культурна спадщина

Європейська культурна спадщина

Назва:
Європейська культурна спадщина
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,69 KB
Завантажень:
291
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Сценарій уроку
на тему:
Європейська культурна спадщина


Сутність проблеми культурної спадщини полягає в тому, що кожне нове покоління, яке вступає у життя, певною мірою переосмислює культурні цінності минулого порівняно зі ставленням до них попереднього покоління, водночас зберігаючи основні традиції вітчизняної й світової культури у найістотнішому.
Могильний А. П.
Кожен вихований європеєць повинен мати достатню уяву про безсмертні твори величної старовини.
Пушкін О. С.
На цьому уроці Ви дізнаєтесь:–
у чому полягає європейська культурна самобутність;–
як формувалась європейська культура;–
як охороняється культурна спадщина народів світу.
Поміркуйте:–
Який зміст ми вкладаємо в поняття «європейська культура»?–
Що для Вас особисто означає термін «європейська культура»?
1. Європейська культурна самобутність.
Впродовж усієї історії Європи люди подорожували континентом, керуючись торговельними, культурними та релігійними мотивами. Відкриття та винаходи, ідеї та принципи, що зародилися в одній європейській країні, зазнавали поширення в Європі та цілому світі. Тому ми не можемо готику, як архітектурний стиль, або творіння Делакруа назвати «суто французькими». Європа жила і живе загальними динамічними процесами, особливо в сучасному суспільстві. Тому спільним надбанням європейської культури є культурна спадщина стародавньої Греції і Риму, Італійського відродження, італійського, французького і українського барокко. Як і спільним європейським надбанням давно вже стали твори іспанців Сервантеса і Веласкеса, австрійця Моцарта, поляка Шопена, ірландця Шоу, українців Гоголя і Довженко.Європейська культурна самобутність полягає у розмаїтті національних культур. Кожен народ свято оберігає свою мову, традиції, і саме цим дбає про розвиток європейської культури
Ми знаємо, що європейська культура багатогранна, вона дала світові безліч культурних пам’яток, мистецьких напрямків. Жоден з європейських народів не стояв осторонь від формування нових стилів і вносив свої особливості, мав своїх яскравих представників. Для європейців їхня спадщина є предметом гордості.
Отже, європейська культурна спадщина – це надбання і досягнення європейських народів, внесені ними у духовну скарбницю Європи та всього світу. Головне гасло сучасної європейської культури: «Єдність – у розмаїтті».
Поміркуйте та обговоріть:–
Уявіть, що Ви берете участь у соціальному опитуванні для обрання кандидата на титул "виразний представник і поширювач" європейської культури. Кого серед сучасних діячів української культури Ви обрали б на цю ролі і чому?–
Доповніть власними варіантами низку тем, котрі можна запропонувати європейцям, щоб нагадати про їхню спільну культурну спадщину: «Пошук міст і містечок, де колись жив Моцарт», "Подорож шляхом «з варягів у греки»...
Запитання та завдання:
І. Прочитайте рубрику «Це потрібно знати» (Додаток № 1) і дайте відповіді на питання:–
Якими міжнародними документами в Європі регулюються проблеми культурної спадщини?–
Чому потрібно зберігати культурно-історичну спадщину?
ІІ. У 1991 році Рада Європи офіційно запровадила щорічні вересневі Дні європейської спадщини, які з 1999 року проводить спільно з Європейським Союзом. Кожна країна по-своєму привертає увагу громадськості до національних пам’яток культури, але є і спільні риси. У ці дні передбачено відкривати для відвідування пам’ятники, зазвичай недоступні для публіки; заходи мають освітній та єднальний характер. Незмінне гасло Днів європейської спадщини: «Європа: спільне надбання» – спрямовує до єднання через культуру. Україна, як член Ради Європи, бере участь у Днях, наша культурно-історична спадщина – невід’ємна частина спільного європейського надбання. Організуйте для учнів школи тиждень європейської спадщини. Продумайте план заходів та сценарії для них. Найкращим посібником у Вашій роботі буде книга “Країни і народи: Європа: Я пізнаю світ: Дитяча Енциклопедія” (К.: Школа, 2003).
Додаток № 1
ЦЕ ПОТРІБНО ЗНАТИ
Важливу роль у питаннях збереження культурної спадщини та зміцнення загальнолюдських цінностей в усьому світі відіграє ЮНЕСКО (Організація ООН з питань освіти, науки і культури).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Європейська культурна спадщина

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок