Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Барви навколо нас (2-й клас)

Барви навколо нас (2-й клас)

Назва:
Барви навколо нас (2-й клас)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,70 KB
Завантажень:
20
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Інтегрований урок
"Барви навколо нас"
(2-й клас)


Мета:
дидактична — формувати вміння побачити, усвідомити красу та багатство кольорів у навколишньому світі, у творах образотворчого мистецтва; ознайомити учнів із виражальними можливостями кольору для передачі емоцій людини, певного стану, настрою; закріплювати навички практичної роботи з фарбами та пензлем;
корекційна — розвивати вміння спостерігати, співставляти, порівнювати, аналізувати побачене; прислухатися до свого настрою, аналізувати його;
виховна — прищеплення любові до краси природи.
Обладнання: репродукція картини Г. Нісського «Веселка», копії картини М. Глущенка «Зимовий день», І. Шишкіна «Парк у Павловську», ілюстрація схематичного зображення пори року кольоровою гамою; паперові смужки з відтінками одного кольору; натуральні овочі, фрукти, ягоди; осінній букет із листя дерев і кущів; акварельні фарби; аркуші паперу з двома колами.
ХІД УРОКУ
І. Формування інтересу до змісту навчального матеріалу (2 хв)
Вступне слово вчителя (лунає музика П. Чайковського):
За давніх часів сталося велике лихо. Почалася страшна злива. Майже півроку йшов дощ. Вода річок, морів, озер вийшла з берегів і залила всю землю. І тільки декілька людей і тварин врятувалися, перебуваючи у великому човні — ковчезі. Та ось нарешті дощ припинився, вода стала спадати. Люди вийшли на берег і стали дякувати Богу за те, що врятував їм життя. Господь благословив людей і сказав: «Подивіться на небо!». А в небі півколом сяяли різнокольорові смуги. «Що це?» — запитали люди. І промовив Бог: «Я веселку даю у хмарі і стане вона запорукою заповіту між мною та землею... І більше не буде вода для потопу, щоб вигубляти кожне тіло.»
Біблія, Буття, 9 (3,15)
Із тих часів і досі, коли після дощу з-за хмари вийде сонечко, небо осяває веселка. І кожен із нас усміхається, радіє цьому диву, якими є сонце та вода, небо та земля, людина та Бог.
ІІ. Актуалізація чуттєвого досвіду й опорних знань (3 хв)
1. Бесіда про веселку
А ви коли-небудь бачили райдугу? (Так.)
Що ви відчували в цю мить? (Радість.)
А ось як передав почуття від побаченої райдуги художник.
Давайте розглянемо репродукцію його картини.
Робота з репродукцією картини Г. Нісського «Веселка»
Що з’єднує веселка на картині? (Небо та землю.)
Що вона нагадує? (Міст.)
Чи прикрашає веселка краєвид? (Так.)
ІІІ. Сприйняття та первинне усвідомлення учнями нового матеріалу (5 хв)
Робота з підручником
Розгляд схематичного зображення веселки. Бесіда.
Назвіть кольори веселки. (Червоний, оранжевий, жовтий, зелений, блакитний, синій, фіолетовий.)
Зверніть увагу на перші три.
Що в неживій природі нагадує ці кольори? (Сонце, світло, вогонь, ліхтар.)
Ось тому їх і назвали теплими.
Тепер розглянемо останні три кольори: блакитний, синій, фіолетовий.
Назвіть їх.
Де в неживій природі можемо побачити ці кольори? (Небо, вода, сніг, лід.)
Від цих слів віє прохолодою. Тому й називають їх холодними.
Сім кольорів веселки, а яке розмаїття барв і відтінків у природі. І ми зараз переконаємося в цьому.
ІV. Осмислення учнями інформації та вражень шляхом спостереження та бесіди (15 хв)
1. Демонстрація фруктів, овочів, ягід червоного кольору з бесідою
Що ви бачите на столі? (Помідор, перець, яблуко, калина.)
Якого кольору ці плоди? (Червоного.)
Скільки різних відтінків червоного? (Чотири.)
Ви бачите, що кожен плід має свій відтінок? (Так.)
2. Демонстрація штучних відтінків зеленого кольору
(Сім смужок зеленого паперу різних відтінків.)
Усі смуги зелені? (Так.)
Скільки різних відтінків? (Сім.)
Як ви думаєте, скільки всього існує відтінків зеленого кольору? (Дуже багато, безліч.)
3. Бесіда
Пригадаємо природне розмаїття кольорів та їх відтінків.
Назвіть фрукти, овочі, ягоди або квіти оранжевого кольору. (Апельсин, мандарин, квасоля.)
А жовтого кольору? (Груша, яблуко, лимон, кульбаба.)
Пригадаємо, яке може бути небо в погожий день? (Блакитне.)
У негоду? (Синє, сіре.)
Якого кольору може бути море? (Синє, блакитне, зелене, сіре, жовто-зелене.)
4. Розгляд букету
(Різнокольорові листки клену, лоза дикого винограду, кетяги калини, гілки дубу тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 



Реферат на тему: Барви навколо нас (2-й клас)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок