Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Екологічне виховання молодших школярів

Екологічне виховання молодших школярів

Назва:
Екологічне виховання молодших школярів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,84 KB
Завантажень:
392
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Сценарій уроку
"Екологічне виховання молодших школярів"


Конкурс журналу «Відкритий урок: розробки, технології, досвід» продовжується. Як і у 2007 році, кращі матеріали, надіслані на конкурс, публікуються в журналі, а переможці отримують почесні дипломи та подарунки від редакції. Положення про проведення конкурсу дивіться на офіційному сайті Видавництва «Плеяди» www.pld.org.ua. Наразі презентуємо сценарії двох уроків Ольги Олексіївни Діщенко, учителя-методиста Котелевської гімназії № 1 ім. С. Ковпака, Полтавська обл.
Світ прекрасний навколо тебе —
Сонце ясне і синє небо,
Птахи і звірі, гори і ріки —
Нехай він буде таким навіки.
Нехай людина добро приносить —
Бо світ навколо любові просить.
А. Потапова
Ці слова, на мою думку, є дороговказом кожній небайдужій людині на планеті. Нині екологічна криза все більше нівечить природу нашої країни. Людству найближчим часом загрожує небезпека, якщо воно не змінить стиль свого існування й діяльності, не визначить своїх життєвих цінностей. Оскільки наше життя не можна відокремити від навколишнього середовища, в якому живемо, то вся освіта має нести екологічну ідею. Людству потрібні нова філософія життя, висока екологічна культура та свідомість.
Ці завдання певною мірою може виконувати навчальний курс «Я і Україна. Довкілля» (авт. К. Гуж, В. Ільченко), укладений відповідно до вимог Держстандарту та Типових навчальних планів початкової загальної освіти (галузь «Людина і світ»). Він допомагає учням не тільки пізнавати навколишній світ, установлювати картину взаємозв’язків у природі, зрозуміти загальні закономірності в довкіллі, а й оцінити роль і місце людини у природі.
Ураховуючи завдання та мету курсу, я намагаюсь пробудити в учнів занепокоєність станом природи, їхнього безпосереднього оточення і планети в цілому, а також ініціюю екологічне мислення та поведінку в повсякденному житті. Кожний учень має усвідомити важливість своєї ролі в тому, щоб зробити світ кращим і здоровішим. Кожний повинен переконатись, що він відповідальний не тільки за себе, а й за всю планету. Адже наше життя залежить від стану та здоров’я довкілля.
На уроках вищезгаданого навчального предмета я прагну створити комфортні умови для природовідповідного, особистісного розвитку школяра, задоволення його потреб у пізнанні свого довкілля та задоволення природних потягів дітей до дослідництва й висновків, конструювання та художнього самовираження. Для цього застосовую різні форми та методи навчання. Зокрема проводжу уроки-міркування, урок-казку, подорож, використовуючи ребуси, кросворди, казки, ігрові ситуації, що сприяють активізації учнів та їх пізнавальної активності. До проведення уроку залучаю й учнів (метод «Навчаючи — учусь»). Заздалегідь підготовлені діти в цікавій формі повідомляють про певні спостереження, об’єкти чи явища природи. Люблять вихованці бути дослідниками, відкривачами, кореспондентами, акторами, працювати у групах.
Така методика роботи дає можливість не тільки забезпечити учнів системою знань про природу, розвивати критичне мислення, мовлення, упевненість у собі, а й формувати екологічно та інтелектуально розвинену, віддану своїй Батьківщині людину, здатну відповідати за збереження себе та свого природного й суспільного довкілля.
Пропоную вашій увазі кілька таких уроків.
ПРИРОДА НАВКОЛО ТЕБЕ
Урок «Я і Україна. Довкілля»
(урок серед природи)
1-й клас
Мета:*
дати учням уявлення про різноманітність природи рідного краю;*
формувати поняття «жива» й «нежива природа», «предмети, створені руками людей»;*
розвивати спостережливість та увагу школярів;*
учити порівнювати, аналізувати, робити висновки;*
виховувати шанобливе ставлення дітей до природи.
Обладнання: малюнки казкових героїв, матеріал для гри «Бюро знахідок».
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
Пролунав шкільний дзвінок,
Всіх покликав на урок.
Хоче нам сьогодні він
Показати дивний фільм.
І не вигадку — реальне:
Про природу нашу гарну.
Але перш ніж перейти до даного завдання, мусимо знати погодні умови на сьогодні та результати спостережень гідрометеорологів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Екологічне виховання молодших школярів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок