Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Семінар-дослідження «Шевченко і Буковина»

Семінар-дослідження «Шевченко і Буковина»

Назва:
Семінар-дослідження «Шевченко і Буковина»
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,83 KB
Завантажень:
352
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Урок на тему:
Семінар-дослідження «Шевченко і Буковина»


Мета: на основі учнівських досліджень розкрити школярам літературні зв’язки Великого Кобзаря з Буковиною; розвивати уміння й навички зв’язного викладу думок, творчу й пошукову діяльність учнів, виразного читання поезії; викликати інтерес до творів Т. Шевченка, сприяти вихованню почуття національної гордості, людяності, поваги до безсмертних творінь Кобзаря.
Обладнання: портрет Т.Г. Шевченка; виставка газетних матеріалів, учнівських досліджень; фотографія пам’ятника Т. Шевченку у Чернівцях; аудіозапис «Заповіту».
Епіграф:
Імення його було, єсть і буде свято для всіх
тих, у кого єсть жива душа і живе серце у грудях Д. Яворницький.
Хід уроку I. Вступ.
(Звучить пісня «Заповіт» на слова Т. Шевченка.)
Є особистості, про які не скажеш інакше, тільки як: це — людина-держава. Вони помітні й впливові, яскраві й незабутні, діяльні й визначні. Вони тривалий час перебувають у полі зору суспільства, напружено і творчо працюють, переймаються різноманітними корисними для народу справами, виховують суспільні смаки, формують громадські ідеали. До них тягнуться люди — відомі й не дуже, за підтримкою й для спілкування.
Людина-держава завжди творить — своїми словами, вчинками. Вона створює навколо себе поле духовного життя. Вона є натхненником, лідером, її авторитет беззаперечний. І саме тому в неї з’являється чимало опонентів, недоброзичливців, їй чужа самозакоханість, проте вона поважає себе. Вона самодостатня й неспокійна, настійлива й творчо безперервна, працьовита й відкрита новаціям. Така людина завжди вірить у те, що робить, цурається фальші. Вона стабільна у своїх переконаннях, які, власне, і забезпечують її внутрішню державність.
Саме такою особистістю і був Тарас Григорович Шевченко, який своїми діями, своїми творами заслужив всенародну шану. Це людина, знана в усіх куточках світу, а твори його дорогі кожному серцю, теплом його обігріті, долею його освячені. Кобзареве слово було тим світильником, який осявав народу шлях до волі, зміцнювало віру в кращу долю, до нього прислухались по всіх усюдах. Як же світив цей світильник на буковинській землі? Відповідь на це питання ми отримаємо на сьогоднішньому уроці.
II. Повідомлення теми, мети уроку.
III. Виклад матеріалу.
1. Оголошення плану семінару:
1. У творчому ключі «Кобзаря». Літературні зв’язки Т. Шевченка з Буковиною.
2. «Речник народних мас» (роль Т. Шевченка у духовному зростанні населення нашого краю).
3. У вінок Великому Кобзареві.
2. Ознайомлення учнів із завданням конструктивного рівня: протягом уроку школярі заповнюють таблицю:
3. Робота з групами учнів. Учитель: На сьогоднішній урок учні підготували чимало цікавої інформації.
Готуючись до семінару вони працювали у творчих групах: І група — літературознавці; II група — критики; III група — історики; IV група — архіваріуси; V група — мистецтвознавці; VI група — читці-декламатори.
Отож перейдемо до роботи нашого семінару. Чи бував Великий Кобзар на Буковині, чи був особисто знайомий з митцями нашого краю ми дізнаємось, розглянувши перше питання семінару.
Літературознавці.
1. Тарас Григорович ніколи не бував на буковинській землі, не довелося йому по-дружньому потиснути руку митцям слова нашого краю.
Але ім’я його було добре знане нашими земляками. На Буковині твори Великого Кобзаря стали відомими вже в 60-х роках XIX ст. З ними тут знайомилися в основному з альманаху «Ластівка», галицьких журналів «Вечорниці», «Мета», «Нива» та ін. Муза Кобзаря була натхненником усіх прогресивних письменників Буковини — Євгенії Ярошинської, Ольги Кобилянської, Івана Діброви, Дмитра Макогона. Під його впливом формувались буковинські письменники — Микола Марфієвич, Дмитро Загул, Юрій Федькович, Володимир Кобилянський, Михайло Івасюк.
Досліджувала вплив творів Т. Шевченка на буковинських митців наша творча група — група літературознавців.
2. Творчість Т.Г. Шевченка дуже вплинула на «буковинського соловія» Юрія Федьковича.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Семінар-дослідження «Шевченко і Буковина»

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок