Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Сценарій уроку Леся Українка як особистість

Сценарій уроку Леся Українка як особистість

Назва:
Сценарій уроку Леся Українка як особистість
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,29 KB
Завантажень:
77
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Сценарій уроку
Леся Українка як особистість


Тема. Леся Українка як особистість.
Мета: допомогти десятикласникам глибше осягнути життєвий і творчий шлях Лесі Українки, її багатогранну складну обдаровану особистість через спогади, листи, біографічні твори; удосконалювати вміння роботи з різними джерелами інформації; вміння аналізувати і синтезувати факти, вчинки, міркування, давати оцінку певним явищам; формувати навички дослідницько-пошукової роботи; розвивати усне зв’язне мовлення учнів; сприяти вихованню почуттів любові та гордості за приналежність до нації, яка має такого генія та потреби складання програми самовиховання за допомогою естетичних уподобань, моральних цінностей, які сповідувала велика поетеса.
Тип уроку: вивчення особи письменника.
Методи і прийоми: евристична бесіда, художня оповідь, виразно-художнє читання автобіографічних поезій і фрагментів біографічних творів, листів, елементи дискусії, учнівські повідомлення (дослідження).
Обладнання: на дошці схема «Чинники, що формують особистість», фотопортрети Лесі Українки та її батьків, живописний портрет Лесі Українки І. Труша, репродукції картин: І. Айвазовський «Дев’ятий вал», Рафаель «Сікстинська мадонна», Леся Українка. «Мати і дитя біля пташиного гнізда»; записи музичних творів: П. Чайковський «Вальс» з балету «Лебедине озеро», П. Чайковський «Баркарола», нотні альбоми Шопена, Шумана, Моцарта, Бетховена, Шуберта; виставка творів про Лесю Українку та різні видання творів поетеси.
Хід уроку
І. Вступне слово вчителя (з метою мотивації навчальної діяльності та організації інтелектуальної праці учнівського колективу).
На фортепіано виконується уривок п’єси Л. Бетховена «Елізі». Вчитель читає уривок вірша Лесі Українки «Надія». —
Чиї твори щойно прозвучали?
Ви слухали уривок з п’єси Бетховена «Елізі», до речі, це улюблений композитор Лесі Українки. Його твори вона часто грала на фортепіано ще дитиною. Інший твір — це вірш 9-ї річної Лесі «Надія». —
Як ви гадаєте, таку дитину можна назвати особистістю? Чому? —
Які чинники характеризують уже сформовану особистість? (Світогляд, характер, обдарування, портрет).
Можете скористатися схемою, яка розміщена на дошці. (Схема додається). —
Які ж, на вашу думку, з цих чинників впливають на формування особистості? (Оточення, вдача, освіта, обдарування).
Ця схема допоможе нам сьогодні з’ясувати питання про формування і становлення Лесі Українки як особистості.
II. Повідомлення теми, мети і завдань.
Запишіть до зошитів тему «Леся Українка як особистість», накресліть схему, зазначте дати: 1871-1913 та епіграф уроку:
Є народження й смерть – два стовпи на межі. А між ними події одвічні: варіації стріч і розлук, і жоржин, Варіанти падінь і величчя. Велич Лесі Українки зрозуміли і її сучасники, і нащадки. Вона була високотитулована одним словом — геній.
Геній в умовах заблокованої культури.
Ліна Костенко
На свій вік це геніальна жінка.
М. Павлик
Чи не єдиний мужчина на всю соборну Україну.
І. Франко Наш патент на благородство перед Європою і світом. Б. Степанишин На дошці записані визначення поняття «геній». «Геній — 1) найвищий ступінь обдарованості, таланту людини, виразом якої є творчість, що має історичне значення для життя суспільства;
2) особа, яка володіє найвищим ступенем таланту, здібностей» (З тлумачного словника). Або за Кантом:
«Геній — це людина великого духу не стільки за об’єктом, скільки за інтенсивністю; він становить собою епоху у всьому, за що береться». —
Ліна Костенко написала про Лесю Українку «є таланти, є явища, є особистості європейського рівня». Отже, як сформувалась особистість європейського рівня?
Оскільки клас був поділений на групи, кожна з яких отримала завдання дослідити ту чи іншу грань життя Лесі Українки, то працюємо таким чином: одна група представляє свої матеріали — дослідження, всі інші заповнюють схему.
III. Сприйняття і усвідомлення учнями нового матеріалу.
Перше, що ми бачимо в людині — це її зовнішність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 



Реферат на тему: Сценарій уроку Леся Українка як особистість

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок