Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Логічні вправи і задачі у навчанні дітей математики

Логічні вправи і задачі у навчанні дітей математики

Назва:
Логічні вправи і задачі у навчанні дітей математики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,25 KB
Завантажень:
358
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Логічні вправи і задачі у навчанні дітей математики.
В дошкільному віці з метою розвитку мислення дітей використовують різні види нескладних задач і вправ.
Це задачі на знаходження пропущеної фігури, продовження ряду фігур, знаків, на пошук чисел, фігур, яких н вистачає та ін., наприклад:
Яка з геометричних фігур тут зайва і чому? (мал. 1).
Знайди і покажи на кресленні 5 трикутників, 1 чотирикутник. (мал.. 2).
Яке число потрібно поставити в порожню клітинку? (мал.. 3).
Логічні задачі і вправи впливають на активізацію розумової діяльності дітей. Використовують їх як і на заняттях, так і в повсякденному житті. В старших групах використовуються логічні вправи в якості “розумової зарядки” на початку заняття чи при використанні конкретної програмної задачі.
В роботі з дітьми 5-6 років використовуються прості логічні вправи і задачі з метою розвитку у них розумових якостей: аналізувати, порівнювати, цілеспрямовано думати. Ці задачі представлені у вигляді креслення, малюнка, ілюстрованими предметами. Діти, розв’язуючи їх, можуть підбирати фігури, якщо не вистачає, міняти їх місцями, перекладати предмети та ін. Практичні завдання полегшують розв’язок задач, роблять їх більш переконливими.
Послідовність виконання вправ:
Чим відрізняється одна картина від іншої? (Потрібно знайти декілька розбіжностей. (мал.. 4).
Знайди 2 однакових предмета. Розглянувши і порівнявши предмети, потрібно знайти фігури, одинакові по кольору, формі і розміру та іншим характерним ознакам. (мал.. 5 і 6).
Яка фігура тут зайва і чому? Тут потрібно знайти предмет, який не повинен бути розміщений, у таблиці і проаналізувати вибір (мал. 7 і 8).
Лабіринт. На основі прослідковування ходів треба знайти потрібний вихід. (мал. 9).
На основі порівняння, виявити закономірність в розміщенні фігур, замість знака питання помістити потрібну фігуру (мал.. 10).
Дано 2 групи зображень, знайти, чим відрізняється одна група від іншої. (мал.. 11).
Крім заданих, можна використовувати інші нескладні логічні вправи. Вихователь може сам складати логічні вправи, виходячи з вивчення дітей на заняття: закріплення знань про геометричні фігури, їх ознаки.
Розвитку логічного мислення служить навчання дітей 5-6 років, розв’язування логічних задач на пошук фігур, яких не вистачає в ряду. Як правило, вони представлені трьома горизонтальними і вертикальними рядами: це можуть бути геометричні і сюжетні фігури, зображення предметів. В кожному ряді по 3 фігури, які відрізняються одна від одної кількома ознаками.
Так, в задачі, на малюнку 12, фігура, що нагадує футболіста, відрізняється від іншої фігури, формою голови, ніг, м’яча, положенням рук. В кожному ряді є фігура футболіста з круглою, овальною і квадратною головою, круглим, овальним, квадратним м’ячем, з ногами у формі квадрата, круга, ліній і руками, розведеними в сторони, зігнутими в ліктях, чи витягнутими вперед.
Ці ознаки лежать в основі знаходження в третьому ряді фігури, якої не вистачає. Діти можуть малювати крейдою на дошці і пояснити, чому саме цієї фігури не вистачає. Можна роздати невеликі таблиці із зображеними фігурами і запропонувати домалювати в порожній клітинці фігуру, якої не вистачає (футболіст з головою і м’ячем круглої форми, квадратними ногами і руками розведеними в сторони.
Для успішного розв’язання подібних задач, необхідно розвивати у дітей вміння узагальнювати ряд фігур за відокремленими ознаками, порівнювати ознаки одного ряду, з ознаками іншого.
Приклади (для дітей 5-6 років)
Логічні задачі на пошук фігури, якої не вистачає.
Із фігур, намальованих на малюнку 13, вибрати ту, яку можна вкласти на місце знаку питання.
Мета: Викликати у дітей інтерес до розв’язування задачі. Вчити вибирати із 6 представлених фігур ту, якої не вистачає. Вчити дітей доводити своє рішення.
Матеріал: Таблиця і карточки із зображеними на них фігурами (мал.. 13).
Хід заняття.
Вихователь звертає увагу дітей на таблицю і говорить: “Продивіться уважно на цю задачу, вона показана в малюнку”. Вихователь пояснює умову задачі і пропонує розв’язати її.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 



Реферат на тему: Логічні вправи і задачі у навчанні дітей математики

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок