Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> СЦЕНАРІЙ УРОКУ

СЦЕНАРІЙ УРОКУ

Назва:
СЦЕНАРІЙ УРОКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,46 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
СЦЕНАРІЙ УРОКУ
Тема: Місце Т. Шевченка в українському національному відродженні.
МЕТА: Ознайомити з життєвим шляхом та творчістю Т.Г.Шевченка; показати величезну роль Шевченка в українському національному відродженні; розкрити значення його творчості та вплив на формування національної свідомості; удосконалювати уміння самостійно опрацьовувати матеріал навчального посібника, користуватися додатковою літературою; виховувати почуття власної гідності за видатних діячів України.
Клас поділяється на групи, кожна група отримує завдання: висвітлити один із напрямів діяльності Шевченка. У кожній групі обирається спікер, який і робить повідомлення. Додатково, кожна група отримує завдання наперед, підготувати і показати на уроці невеличку сценку з життя Шевченка (сценка стосується того напряму який висвітлює група).
I група - Шевченко - художник
II група - Шевченко - поет
ПІ група - Шевченко - революціонер IVгрупа - Шевченко – просвітитель
Вчитель: В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє і шанує людство. До них належить і ім'я великого українського поета Т.Г.Шевченка. Весь свій могутній талант він присвятив служінню народові.
"Історія мого життя - писав поет, - становить частину історії моєї Батьківщини". Шевченко вийшов з народу, жив народом, і не тільки думкою, а й обставинами життя був з ним міцно і кровно зв'язаний
Учень: - Породила мати сина
В зеленій діброві,
Дала йому карі очі
І чорнії брови.
Китайкою повивала
Всіх святих благала
Та щоб йому святії
Талан-долю дали.
"Пошли тобі, матер божа
Тії благодате
Всього того пошли, чого мати
Не зуміє дати."
Вчитель: Так 9 березня 1914р. у сім'ї кріпака народився хлопчик Тарас. Якому суждено було стати великим поетом України, пройшовши через багато випробувань: голод, рабство, приниження. І останнє випробування було самим важким для гордої, непокірної шевченківської душі.
Повідомлення І групи
Спочатку Шевченко виявив себе в малярстві.
Тарас - Оксано! Подивись що я намалював.
Оксана - Ой, як гарно, яка хатинка! Тарас, а ти мене коли-небудь намалюєш?
Тарас - Звичайно. От тільки навчусь добре малювати. А вірша про тебе складу, хочеш?
Голос мачухи:
Тарас! Тарас! Ой лихо мені. Куди цей клятий байстрюк подівся? Тарас, де ти швендяєш? Чи знов ховаєшся? От тільки-нс прийдеш, ледащо. Щоб тебе лиха година побила. Тарас! Тарас!
Вчитель: Душа Тараса линула до прекрасного руки тягнулися до олівця. Йому хотілось малювати. І він малював: коли пас свиней, коли тікав у сад від побоїв та прокльонів, за що був знову і знову покараний, (по сцені проходить пан і веде Тараса за вухо)
Пан: я тебя научу работать, шельма. Я такие картиньї на тебе вьтишу.
Тарас: Ай! Ай! Ай! пустіть, пане. Боляче! Ай! Ай! Ай! (п'яний пан виходить на сцену з розгою та сідає на кушетку)
Пан: научу его как вести себя. Три шкури сдеру, а укрощу непокорного волчонка (засипає п'яним сном)
На сцену виходить Тарас (Берет розгу й сначала несмело, а затем со злостью начинает хлестать пана со словами)
Тарас: Я научу его как вести себя... Я научу его как вести себя. (Пан підхоплюється, намагається спіймати Тараса)
Вчитель: Які риси Тараса виявивились під час цього епізоду. Цей епізод круто змінює життя Тараса. Втеча стала початком хоча нелегкого й тернистого, та все ж шляху до мистецтва, а потім до свободи.
Тарас Шевченко ще залишався кріпаком, але на його здібності вже звернув увагу пан Енгельгардт. І щоб зробити із нього " хатнього маляра", віддав його на навчання до майстра Ширяєва. Одного разу, знаходячись у Петербурзі, Шевченко змалював статую у Літньому саду. До нього підійшла молода людина і зацікавилась його малюнками. Це був художник Сошенко він взяв
роботи Тараса і показав Брюлову. Брюлов вирішив допомогти талановитому юнакові звільнитися з рабських пут і поступити в Академію мистецтв. Біль і приниження позаду. Життя бурлить як океан, захоплюючи Шевченка у свою стихію. Тепер він відвідує збори художників і літературні гуртки. Стає вільним слухачем Академії мистецтв. В березні 1845р. Шевченко отримує офіційне звання вільного художника.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: СЦЕНАРІЙ УРОКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок