Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Рольова гра як форма інноваційних технологій

Рольова гра як форма інноваційних технологій

Назва:
Рольова гра як форма інноваційних технологій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,97 KB
Завантажень:
356
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Урок на тему:
Рольова гра як форма інноваційних технологій
 


Для учнів технікуму формами отримання знань є лекції, семінари, практичні заняття й лабораторні роботи.
Лекції за свою суттю мають характер опису. Однак за теоретичними описами навчального матеріалу складно, а іноді й неможливо з’ясувати його суть. При цьому треба пам’ятати, що кожен з лекційних курсів показує, як правило, один з боків матеріалу, який вивчається.
Семінарські, практичні заняття й лабораторні роботи, що проводяться за традиційною схемою, мають не дослідний, а ілюстративний характер, який не може дати учневі повної й комплексної уяви про той чи інший матеріал.
Рольові ігри вигідно відрізняються від інших методів навчання тим, що дозволяють учням бути причетними до розробки теми, яку вивчають, дають можливість їм як би «прожити» деякий час у ролі когось іншого, спробувати свої сили в конкретних життєвих ситуаціях. При цьому треба підкреслити, що рольові ігри не замінюють традиційні методи навчання, а раціонально їх доповнюють.
Однак, перед тим як застосовувати гру в навчальному процесі, необхідно чітко з’ясувати, який навчальний матеріал доцільно викладати за допомогою рольових ігор, для якого контингенту учнів їх можна використовувати, як зв’язати гру з іншими засобами навчання, які є в навчальному плані.
Основним критерієм, який з’ясовує правильність використання рольових ігор у навчальному процесі, є досягнення мети навчання з урахуванням умов, у яких буде проходити процес навчання.
Формулюванню цілей гри треба надавати велике значення. Перед тим як відповісти на запитання, як буде проходити гра, треба відповісти на запитання, чому ми бажаємо навчити. При цьому мета гри повинна бути сформульована настільки чітко, щоб служити орієнтиром не тільки конструкторам гри й викладачам, а й усім учасникам гри, включаючи самих гравців. Тому, щоб виконати таку функцію, мета гри не може бути однозначною. Можна виділити чотири цілі, які відповідають чотирьом рівням пізнання матеріалу гри:
- загальне знайомство з предметом;
- засвоєння конкретних положень, необхідних для прийняття рішень у відповідності з відомими фактами;
- уміння застосовувати знання у практичній діяльності;
- аналіз отриманих результатів з метою отримання нових, більш обґрунтованих рішень.
Що ж стосується змістового аспекту навчання за допомогою рольових ігор, то можна виділити такі моменти:
- підвищення інтересу до навчальних занять і взагалі до тих проблем, які розглядаються в її процесі;
- зростає пізнавальність у процесі навчання, яка характеризується тим, що учні засвоюють та утримують більшу кількість інформації, яка базується на прикладах конкретної діяльності, що сприяє отриманню учасниками гри навичок прийняття рішень;
- рольові ігри позитивно впливають на відношення учнів до навчального процесу та інших форм занять;
- змінюється відношення учнів до тих конкретних ситуацій, які служили предметом гри, до людей, які були персонажами у грі;
- змінюється самооцінка учнів, вона стає більш об’єктивною, змінюються іноді й оцінки можливостей людського фактора;
- змінюються у кращий бік взаємини учнів і викладачів. Це стосується не тільки тих викладачів, які проводять ці ігри, а й тих з інших дисциплін, знання яких допомагають успішній участі в грі.
Пропонується для уваги читачів методична розробка рольової гри на тему «Вірус. Антивіруси».
Тема: вірус, антивіруси.
Мета заняття: ознайомлення учнів з основними поняттями даної теми, їх розширення та поглиблення; формування пізнавального інтересу до даної теми; удосконалення мовленнєвих умінь учнів; стимулювання творчого самостійного формування та формулювання розгорнутого висловлювання за даною темою; забезпечення колективного спілкування та індивідуальної активності кожного учасника гри, можливість реалізації умінь учнів у різних видах навчальної діяльності; розвиток уміння працювати з додатковою літературою; поєднувати знання з різних сфер спілкування; виховування інтересу до вивчення інформатики.
Тип заняття: рольова гра.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Рольова гра як форма інноваційних технологій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок