Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Барви рідного краю

Барви рідного краю

Назва:
Барви рідного краю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,65 KB
Завантажень:
192
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Конспект відкритого заняття
за інтересами
“Барви рідного краю”


Тема: Барви рідного краю (робота з природничим матеріалом).
Мета: вчити дітей виготовляти композиції із природного матеріалу; розвивати дрібну моторику рук, окомір, естетичний смак, творчі здібності; корегувати увагу, спостережливість, мислитель ні операції аналізу, синтезу, порівняння; виховувати любов до природи, бережливе ставлення до неї, бажання приносити радість іншим.
Обладнання: клейонки, ножиці. пластилін, заготовки з лози, природничий матеріал, зразки композицій, магнітофонний запис.


І.Підготовчий етап.
1.Організаційна частина.
Діти, сьогоднішнє наше заняття я хочу почати з того, що у кожного з нас є три матері. Перша – це ненька, яка на спородила, друга – це Батьківщина, наш рідний край, а треті – це матінка природа. Сьогоднішня наша розмова буде про нашу третю матінку - природу.
2.Нервовопсихолоічна підготовка.
Зараз я вам прочитаю вірш Сергія Павленка, який називається “двоколірний вірш”. Уважно послухайте і скажете, чому автор назвав вірш двоколірним.
Двоколірний вірш.
Коли де-небудь квітку бачу,
“Зірви!” – кричить мені, аж плаче.
Повз деревце іду зелене,
“Зламай!” – схиляється до мене.
В гніздечку пташку стріну в гаї,
“Зжени!” – мерщій мене благає.
“Забий!” – з болота жаба просить,
“Замуч!” – цвіркун сюркоче в просі...
Хай буде краще – навпаки!
Коли де бачу квітки очі,
“Люби!” – вона мені шепоче.
Повз деревце іду зелене,
“Привіт!” – схиляється до мене.
В гніздечку пташку стріну в гаї.
Питає плашка: “Як ся маєш?”
“Спочинь!” – з болота жаба просить,
“Всміхнись!” – цвіркун сюркоче в просі.
Який же світ кругом чудовий!
Додому йду в добрі й любові.
То чому автор назвав вірш двоколірним?
Якими кольорами ви змалювали б вчинки людей у першій частині вірші? Чому?
А якими б у другій? Чому?
Чому вчить цей вірш?
Коли ми глянемо довкола, то побачимо безмежну красу рідного краю, його різнокольорові барви. Чи легко порушити, зруйнувати її? Але як?
А що ми можемо зробити, щоб зберегти цю красу?
ІІ. Основний етап.
1.Вступне слово вихователя.
Так, діти, краса нашого краю дуже дивовижна і мальовнича. Ось погляньте на квіти в вазі. Яка краса! Але вона не вічна. Пройде час, квіти зів’януть і свято закінчиться. Але у матінки-природи є такі рослини, що тривалий час зберігаються красивими і продовжують милувати наше око. Зриваючи їх, ми не завдаємо шкоди природі.
2.Повідомлення теми і мети заняття.
- Отож, на сьогоднішньому занятті ми будемо виготовляти композиції з сухих квітів і трав. Під час якого кожен з вас проявить свою фантазію, свою думку і вміння створювати прекрасне.
3.Орієнтування в завданні.
- Ось погляньте всі на зразок. Так виглядає готова композиція, або як її ще називають по-іншому ікебана. Це наче одна велика сім’я. Більша квіточка, на довгому стеблі – це тато. Він встановлюється прямо. Мама нижча за тата, але весь час поглядає на тата. А діти – це маленькі квіти, стоять попереду тата й мами і дивляться на обох. Щоб квітам було затишніше у їхній оселі – ми доповнили композицію (ікебану) різними травинками сухоцвіту, полину, гілочками липи, хмелю, але так, щоб вони сховали головних членів нашої квіткової сім’ї.
4.Практична робота.
- А зараз ми з вами почнемо робити свої квіткові родини. Але я хочу, що ви не повторювали все за мною. А щоб проявили свою фантазію, ініціативу. Отож першим завданням для створення композиції є основа, тобто те, на чому буде кріпитися квіткова сім’я. Цією основою у нас є пластилін. Зараз ми візьмемо пластилін у руки і розімнемо. (Діти розминають пластилін, грає легенька музика).
- А поки ви будете розминати пластилін, я розповім вам легенду, чому квіткові композиції називають ікебанами.
Жив в Японії хлопчик, якого звали Ікібо. Жив він з матір’ю дуже бідно, але перед хатиною вони мали невеличкий садок з озерцем. Там росли дивовижні квіти і дерева. Навіть сусіди дивувались красі цього садка. Тут завжди збиралися найспівочіші пташки і дарували свої чудові трелі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Барви рідного краю

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок