Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Шкідливі звички чи життя в своє задоволення (диспут)

Шкідливі звички чи життя в своє задоволення (диспут)

Назва:
Шкідливі звички чи життя в своє задоволення (диспут)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,97 KB
Завантажень:
642
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Сценарії
Шкідливі звички чи життя в своє задоволення (диспут)


Мета: сформувати в учнів знання і переконання про шкідливість наркотиків, алкоголю та паління;
показати згубну дію нікотину на організм людини;
сприяти розвитку потреби робити відповідні висновки;
виховувати вміння звертатися до свого досвіду, потяг до здорового способу життя.
Обладнання: плакати з надписами: «Не пийте, не обтяжуйте серце табачищем і ви проживете стільки, скільки прожив Тиціан.»
(Академік Павлов)
«Тютюн приносить шкоду тілу, руйнує розум, притуплює цілі нації.»
(Оноре де Бальзак)
Після диспуту учням буде показано фільм Жданова, професора Новосибірського університету, на тему негативного впливу алкоголю, наркотиків і тютюнопаління.
На дошці – правила диспуту:
Якщо зостаєшся-залишайся добровільно.
Якщо зостався-говори.
Якщо говориш-говори відверто.
Якщо слухаєш-слухай доброзичливо.
Якщо сперечаєшся-сперечайся тактовно.
Девіз: «Я не маю права тобі вказувати, але вважаю за потрібне попередити: шкідливі звички-це твоя розруха і твоя смерть.»
(Владислав Коваленко)
Вступне слово вчителя
Дорогі друзі! На сьогоднішньому диспуті ми поговоримо про шкідливі звички: наркоманію, алкоголізм і нікотин. Але найбільшу увагу приділимо курінню, так як ця шкідлива звичка найбільше поширена серед школярів.
Останнім часом в нашій країні зросла кількість тих, хто вживає наркотичні речовини, алкогольні напої та палить. Тепер Україна стала однією з перших держав світу за їх споживанням. Не знаю як ви, але я цим не пишаюся.
Наркоманія призводить до Сніду! Схаменіться! Алкоголь і тютюнопаління-це деградація особистості, хвороби психіки, онкозахворювання, горе і сльози…
Промова перша:
Наркоманія позбавляє життя. Наркоманія не обминула нашу область. За даними наркологічного диспансеру, а області тенденція змінюється в бік зростання наркологічних хворих.
Гроші, які так необхідні наркоману на лихе зілля, дістаються, як відомо, нечесним, кримінальним шляхом. Життя таких людей недовге, приблизно 30 років, воно сповнене жахів, страждань і каяття.
Серед підлітків осередками розповсюдження наркотичної речовини бувають і дискотеки (дискотечний наркотик підвищує фізичну активність, дає змогу танцювати всю ніч, що шкодить нестійкому організму підлітка).
Одне слово, наркоманія руйнує життя людей, особливо молоді. Ми повинні сказати наркоманії»Ні!»
20 сигарок, випалених протягом дня, змушує серце працювати з навантаженням, рівним 8-годинній їзді на велосипеді проти вітру. Паління тютюну погіршує резерви дихальної системи, яку використовують під час бігу, плавання. Тютюновий дьоготь, що накопичується в легенях, зменшує їх життєву ємкість, знижує вентиляцію. Під час напруженої роботи в м’язах утворюється велика кількість молочної кислоти. При палінні через звужені судини вона повільно виводиться з організму. Залишаючись в організмі, вона порушує скорочувальну здатність м’язів. Через 10-15 хвилин після випалення однієї сигарети сила м’язів зменшується на 15%.
Коротка довідка: найпоширенішою пристрасть до тютюну є в азіатських країнах, де люди слабко обізнані про вплив нікотину. Тютюнова держава №1-Китай. В Індії щороку помирає від захворювань, пов’язаних з палінням 1 млн. людей. 99% сільських жителів нічого не знають про шкоду паління. У В’єтнамі палять 73% чоловіків.
Дівчатам і жінкам нікотин спричиняє ще й специфічні захворювання (не кажучи вже про вплив отрути під час вагітності та при народженні дитини). Дівчата, що рано почали курити, відстають у фізичному розвитку, часто хворіють на бронхіт. Щитовидна залоза дуже чутлива до нікотину у жінок, що палять.
Кожна майбутня мати хоче бачити свою дитину міцною і здоровою. Проте жінка, яка під час вагітності палить, наносить здоров’ю дитини непоправної шкоди. Через звужені нікотином судини до плоду надходить недостатня кількість крові, розвивається його кисневе голодування (мозку).
Коротка довідка:
Усі речовини, що містяться у оброблених листях тютюну утворюють тютюновий дьоготь-клейку суміш, яка надходить до організму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Шкідливі звички чи життя в своє задоволення (диспут)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок