Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Україна - славний край козацький

Україна - славний край козацький

Назва:
Україна - славний край козацький
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,39 KB
Завантажень:
141
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Україна - славний край козацький: Методико-бібліографічні матеріали на допомогу бібліотечним працівникам у відзначенні 510-ї річниці українського козацтва
„Народ мій є. В його гарячих жилах
Козацька кров пульсує і гуде”.
В.Симоненко.
Козацтво. Запорізька Січ... Славні сторінки української історії.
Козацтво пройшло героїчний і суперечливий шлях. Помітним в його розвитку було створення в середині XVI ст. Запорізької Січі, яка відіграла величезну роль в історії українського народу. Козаччина - це не тільки найблискучіша, найефектніша поява в українській історії, це ще й доби найбільшого напруження сил українського народу, його державної, соціальної та культурної творчості, коли яскраво виявились найкращі -  світлі і найгірші - темні сторінки національного менталітету.
Зовнішніми та внутрішніми вартостями запорозькі козаки створили собою найхарактерніші типи свого народу та свого часу.
Як пишуть сучасники, вони були здебільшого середнього зросту, плечисті, статні, дужі, повновиді, кругляві і від літнього сонця та степової спекоти смагляві, 3 довгими вусами на верхній губі, з розкішним оселедцем або чуприною на тім’ї, в смушковій, гостроверхій шапці на голові, завжди з люлькою в зубах; справжній запорожець завжди позирав якось похмуро й спідлоба долі, чужих зустрічав попервах непривітно, відповідав на запитання дуже неохоче. Але затим поволі м'якшав, обличчя його поступово під час розмови ставало веселим, жваві, проникливі очі проймалися блиском вогню, вся постать його дихала мужністю, хвацькою заразливою веселістю і неповторним гумором.
Ясною рисою вдачі запорозьких козаків була їх добросердність, безкорисливість, щирість, вірність у дружбі, яка вельми високо цінувалась на Запоріжжі. Крім того, ясними рисами вдачі запорізьких козаків були висока любов до власної свободи, вони віддавали перевагу лютій смерті перед ганебним рабством; глибока повага до старих і заслужених воїнів, простота, поміркованість і винахідливість у скруті, у домашньому побуті або у різних безвихідних випадках та при фізичному недузі.
На війні козак завжди відзначався розумом, хитрістю, умінням виграти у ворога вигоди, раптово на нього напасти і зненацька заманити, вражав ворога великою відвагою, дивовижним терпінням та рідкісною здатністю переносити спрагу і голод, спеку й холод.
У народній творчості оспівані легендарна козацька слава, відвага і благородство, ненависть до ворогів, гнобителів. Образи Мамая, Голоти, Байди створені народною уявою як уособлення непокори гнобителям, самовідданої боротьби проти них, віками живуть у піснях, народних переказах разом з образами таких прославлених козацьких керівників, як Северин Наливайко, Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Іван Богун, Максим Кривоніс, Іван Сірко, Семен Палій, Максим Залізняк, Петро Сагайдачний і багато інших.
Сучасне козацтво стоїть на засадах відродження козацьких традицій, збереження і відновлення пам'яток української історії. З другої половини 80-х років в багатьох областях України почали утворюватися громадські товариства нащадків українських козаків. Особливо активізувався цей процес в роки незалежності. Президентом України Л.Д. Кучмою схвалена "Національна програма відродження та розвитку українського козацтва на період 2002-2005 р." Розроблена також і "Обласна програма відродження та розвитку Українського козацтва на 2002-2005 роки".
Головою координаційної ради з питань козацтва при Президентові України, Гетьманом українського козацтва є гвардії генерал-лейтенант, доктор юридичних та історичних наук Іван Білас.
При облдержадміністрації теж створена координаційна рада з питань розвитку козацтва, яку очолює заступник голови Людмила Латишева. Обласне козацьке товариство - це понад 40 районних та первинних організацій, товариств - очолює доцент, полковник Микола Кобозєв. Товариство займається відродженням козацьких традицій, духу великих предків, козацької педагогіки лицарства. Серед козацької старшини добре знані в регіоні люди: сотник, доктор філософії Іван Мозговий, професор Михайло Стеблянко, крайовий суддя Юрій Кондратенко, сотник з Шостки Віктор Терлецький та багато інших.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Україна - славний край козацький

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок