Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> У журналістику йдемо ми змалку

У журналістику йдемо ми змалку

Назва:
У журналістику йдемо ми змалку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,30 KB
Завантажень:
17
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Уроки з розвитку зв’язного мовлення
"У журналістику йдемо ми змалку"


Відповідно до вимог програми Міністерства освіти і науки України з української мови в початкових класах передбачені уроки розвитку зв’язного мовлення, які дають можливість розвивати мовленнєву діяльність — монологічну та діалогічну, усну та писемну.
Завдання вчителя початкової ланки — навчити дітей переказувати, записувати цей переказ і складати твори. Як правило, на цих уроках більше говорить учитель, навчаючи дітей переказувати, а учні слухають, як це робити.
«Однією з найсерйозніших хиб нашої шкільної практики є те, що, навчаючи дітей, працює переважно вчитель», — цю думку В. Сухомлинського можна застосувати до характеристики більшості уроків розвитку зв’язного мовлення. Праця учня, який сидить мовчки за партою, слухає вчителя, іноді повторює й намагається запам’ятати, як правильно говорити, висловлюючи свою думку, не може забезпечити навчальні компетентності школярів з нормативного мовлення. Щоб досягти високого результату, учителю варто спланувати, розробити та провести уроки так, щоб кожний учень на уроках розвитку зв’язного мовлення говорив, висловлював свою думку й не був стороннім мовчазним спостерігачем. Тому варто ці уроки зробити нетрадиційними з використанням інноваційних технологій.
Пропонуємо вашій увазі систему таких уроків для учнів 3–4-х класів.
А вже весна, а вже красна…
Мета: формувати інтерес до рідної мови, прагнення вдосконалювати свої знання з української мови, розвивати інтерес до слова, бажання писати замітки й оповідання, закріпити уявлення про професії журналіста, художника-дизайнера, коректора, головного редактора, виховувати любов до природи, бережне ставлення до неї.
Обладнання: заготовка газети, завдання для груп, вирізки до теми «Весна», які будуть використані для оформлення газети, підбірка народних прикмет про весну, мелодії: Вівальді, «Пори року», Чайковський, цикл п’єс «Пори року», «Вальс квітів» з балету «Спляча красуня», Бетховен, «Пасторальна».
ХІД УРОКУ
Учні розбиті на п’ять груп (по 4–6 дітей), які сидять разом (парти підсунуті одна до одної так, щоб дітям було зручно спілкуватись).
І. Вступне слово вчителя
Любі друзі, давайте пригадаємо, з якими професіями ми зустрічались, коли їздили в гості до редакції дитячої газети, та як розподіляли ці професії, випускаючи попередню стінгазету. (Діти відповідають на запитання. Учитель при необхідності коректує відповіді, допомагає та згадує батьків тих учнів, які працюють у журналістиці, акцентуючи увагу на тому, що робить спеціаліст кожного профілю).
Сьогодні на уроці розвитку зв’язного мовлення ми знову перевтілимось у працівників редакції газети й випустимо ще один номер нашої стіннівки. Отже, між собою у групах ви визначите, хто з вас буде журналістом, художником-дизайнером, коректором, оператором з набору, а в нашому випадку, оскільки газета рукописна, буде каліграфістом. Роль головного редактора я візьму на себе. Добре? (Діти обговорюють ролі у групах.)
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку
Учитель. Тему нашої газети ви дізнаєтесь, послухавши мою загадку.
Все у зелені довкола:
Пасовище, ліс і поле.
Мчать струмочки до ріки,
Ліплять гнізда ластівки.
І в сороки новина,
Сповіщає всіх вона:
Наближається… (весна).
Учитель. Тож про буде наша газета сьогодні? (Про весну.)
Як ви дізнались? (Бо в загадці сказано: зеленіє все довкола, ліплять гнізда ластівки…)
Вірно. Подивіться на заготовку нашої газети та зверніть увагу на рубрики. (Діти зачитують їх.)
ІІІ. Знайомство з обсягом роботи
Учитель. На правах головного редактора газети я познайомлю кожну групу із завданням.
І група
Вам треба в рубрику «Історична довідка» підготувати розповідь про весну. У нашу редакцію надійшов такий матеріал. (Учитель показує листа, в якому знаходиться завдання для групи.) Він потребує коректури, тобто виправлення помилок. Скажу по секрету, що вам необхідно пригадати правила написання ненаголошених [е] — [и] та написания слів з подовженими приголосними звуками.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 



Реферат на тему: У журналістику йдемо ми змалку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок