Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Книга - таїна великого мистецтва.

Книга - таїна великого мистецтва.

Назва:
Книга - таїна великого мистецтва.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,49 KB
Завантажень:
178
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Книга - таїна великого мистецтва.    
ВЕДУЧА БІБЛІОТЕКАР: Сьогодні ми запросили Вас на вечір-бал, королевою якого буде книга. Звичайна книга, перший Буквар, тонесенький томик поезії, в якому були описані перші почуття, захоплюючий детектив і здійсненна фантастика.     
Книга - незвичайна, як і світ, який вона відкриває. Світ, з усіма людьми, світ всіх часів, світ, у якому ви переживали з цими всіма людьми їхні тріумфи і поразки, їхні кохання і смерть. Книга незвичайна, саме та, яка навчила вас бути мудрими і виваженими з людьми, ласкавими у сім'ях, чесними із собою. І символічно, що Александрійський маяк - одне із семи чудес світу, в інтер'єрі був не чим іншим, як бібліотекою рукописів. Тобто був двоєдиним джерелом світла: фізичного, що вказувало дорогу кораблям і духовного, що освітлювало людині шлях до оволодіння законами природи, суспільства, до самоусвідомлення себе як особистості. І тому хай сьогоднішній бал при живих вогниках маленьких маячків дасть нам відчути, як Книга освітлює морок нашого життя.    
Гасне світло. Вносять запалені свічки на кожний столик. Входить друга ведуча - КНИГА (у строгому вбранні, з книгою в руці). Вона освічується світлом прожектора чи лампи протягом всього вечора.    
ВЕДУЧА (як тільки з'являється „Книга”): Напевне, Вам легко буде відгадати загадку „Чи чули Ви про дерево, що не засихає чи про квітку, яка не в'яне, а чи про плід, що не псується ?" (Книга).    
КНИГА: Так, це я - Книга. Я - незрадливий товариш у час самотності і чудовий знайомий в чужій країні. Якщо Ви гніваєтесь, я не ображаюсь, якщо чинете несправедливо - я не підвищую голосу. Я сховаю таємниці краще землі і рознесу їх швидше вітру. Але коли я проповідую, то змушую слухати, коли розважаю - то моє задоволення надовго, коли хочу зворушити, то викличу сльози, а якщо вдарю - то спричиню біль. Я перетворюю людину в Людину, рухаю історію, змінюю цивілізації.     
ВЕДУЧА: Вся історія людської цивілізації - це підкорення людиною простору і часу. Простір підкорився техніці, а час підкорюється тільки книзі. Книга - це та машина часу, в якій можна зустрітися з людьми, подіями не тільки минулого, а й майбутнього, потрапити в будь-яку епоху. Книги - це той знак вічності, що відбився на білому папері чорними літерами - символами і який кожен розуміє згідно свого інтелекту, характеру та природи.    
КНИГА: Якщо мова зайшла про письмо - літери, я хотіла б розповісти якими видами письма мене писали. Первісні люди залишили нам предметне письмо - примітивне позначення певних предметів. Ці предмети пізніше об'єднувались у малюнки і утворили малюнкове (піктографічне) письмо. У багатьох народів це письмо було вживаним довго. Так, у 1849 році Президентові США надійшов лист з малюнком, на якому лінії з'єднували голови і серця семи людей і трьох кружечків. Ніхто не сприйняв цей лист легковажно, а знавці культури індіан розшифрували як прохання на дозвіл семи племен користуватися трьома озерами Північної Америки. Ідеографічне письмо передає запис понять: жінка, воїн, іде, пливе, летить та інші. Його видом є ієрогліфи, якими користуються в Японії та Китаї.    
ВЕДУЧА: А найпоширенішим є алфавітне письмо. На сьогодні воно є найвищим у розвитку письма, тому що ним можна передавати не лише події, а всі почуття внутрішнього світу людини. Всі найвищі культури світу - древньогрецька, римська, сучасні культури майже всіх країн світу передаються алфавітним письмом. А упорядкували алфавіт древні фінікійці.    
КНИГА: Геніальність алфавітного письма полягала у тому, що з сталої кількості букв можна складати безліч слів. І як кожне слово так і кожна буква має свою красу, неповторність і суть. У давньослов'янській азбуці - кирилиці для запам'ятовування кожну букву позначали словом. Вслухаймося, звідки пішла мелодійність і м'якість української мови: аз, буки, віди, глаголь, добро, єсть, живіте, зело, земля, іже, і, како, людіє, мисліте.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Книга - таїна великого мистецтва.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок