Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Шкідливі звички – шлях у безодню

Шкідливі звички – шлях у безодню

Назва:
Шкідливі звички – шлях у безодню
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,33 KB
Завантажень:
153
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Сценарій на тему:
Шкідливі звички – шлях у безодню


Мета: запобігати шкідливим звич-кам, які негативно впливають на здоров'я підлітків; формувати вмін-ня і навички учнів щодо власної без-пеки, розуміння відповідальності за власні вчинки та їх наслідки; вихову-вати в учнів бажання зберегти влас-не здоров'я.
Обладнання та оформлення: технічні засоби навчання, учнів-ські реферати, брошури, книги, пла-кати, записи на дошці;
«Бережи одяг, доки новий, а здоров'я — доки молодий».
«Не піддавайся шкідливій звичці!»
«Не спалюй своє майбутнє!»
«У Європі сьогодні курити не мод-но!»
«Вибирай сам — бути здоровим чи курити?»
ХІД ЗАХОДУ
Учитель. Сьогодні особливо го-стро стоїть проблема виховання здоро-вої молоді. Ми добре знаємо, що здо-ров'я .....найбільша людська цінність, яку, на жаль, багато людей починають цінувати та берегти, вже втративши значну частину цього скарбу, підпу-шеного нам природою. Без здоров'я немає щастя. Іноді учні навмисно все роблять для того, щоб загубити своє здоров'я. Вони набувають по-ганих звичок, які негативно впли-вають на них і яких Потім не можуть позбутися, але спочатку вони про це не думають і хизуються перед друзя-ми.. Та тільки чим? Не дуже приєм-но і навіть шкоди дивишся на таких дітей, знаючи, що через деякий час вони почнуть хворіти і втрачатимуть своє здоров'я.
Питання до бесіди:—
Які ви знаєте погані звички, що їх люди самі набувають? (Куріння, ал-коголь, наркоманія) —
А що таке звичка? (Звичка — це фор-ма поведінки людей, що виникає під час навчання і багаторазового повторення у різних життєвих ситуаціях).—
Які можуть бути звички? (Корис-ні і шкідливі)—
Які звички є корисними? (Режим дня. Він сприяє зміцненню здоров'я, під-вищенню працездатності, і, врешті, довголіттю.)
Можливий варіант висновку: шкід-ливі звички, навпаки, дезорганізують людину, послаблюють її волю, знижу-ють працездатність, порушують здо-ров'я і скорочують тривалість життя. Ці звички завдають безліч страждань людині.
Учитель. Люди, котрі курять, перш за все не впевнені у собі, не вміють протистояти тиску оточуючих. Підліт-ки починають курити саме для того, щоб відчути себе дорослими, самостій-ними людьми, справжніми «суперме-нами». Основною складовою тютюну є нікотин. Нікотин.....це надзвичайно сильна отрута, що діє переважно на нервову систему, травлення, а також на дихальну і серцево-судинну сис-теми. Навіть одна сигарета шкідлива для всього живого. Отже, смерть від нікотину може настати, якщо підліток одночасно; викурить півпачки сига-рет, а для дорослої людини смертель-на доза — пачка сигарет. Проте відомі випадки смерті навіть від викурюван-ня 2—3 сигарет. Алкоголь і нікотин з наркотиками. Це означає., що люди-на, вживаючи ці речовини, поступово зникає до них настільки, що стає хі-мічно залежною. Людина вживає алкоголь, якщо вона неспроможна знаходити розумні виходи з неприємних життєвих ситуацій, погано ставиться до людей і по себе самої, не вміє регулювати свою поведінку. Алкоголь (етиловий спирт) впливає негатив на мозок, судини, серце, печінку та інші органи й систем і організму порушується координація рухів, погіршується мовлення.
Наркоманія — справжнє зло для всіх країн світу. Знайомство з наркотика-ми найчастіше починається із звичай-ного куріння тютюну. Наркоман не лише збільшує дозу наркотичної ре-човини, а й міняє її на іншу, сильнішої дії: тютюн — конопля — мак — ефе-дрин. Потяг до наркотику може сформуватися вже після разового прийом наркотичної речовини, що викликає природну реакцію організму — нудоту блювання, свербіння, відчуття жар й запаморочення, болі в кістках і су-глобах, відсутність сну. Іноді перини: прийом наркотиків стає останнім — людина вмирає, бо неможливо точно розрахувати індивідуальну дозу.
В нашому суспільстві є ще одне зло, про яке ми зовсім мало знаємо і не вміємо ефективно йому протистояти. Це - СНІД. Синдром набутого імунодефіциту — кінцева стадія ін-фекційного захворювання. Вірус цей вражає лімфоцити крові, які відпо-відають за захист організму людини відрізних мікробів і пухлин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Шкідливі звички – шлях у безодню

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок