Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Ми — діти твої, Україно!

Ми — діти твої, Україно!

Назва:
Ми — діти твої, Україно!
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,21 KB
Завантажень:
520
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Сценарій шкільного свята
Ми — діти твої, Україно!


Наперед виходять учасники свята разом з ведучим. Це можна зробити як під супровід “Ще не вмерла Україна!”, так і “Боже великий, єдиний, нам Україну храни!..” або “Ой, у лузі червона калина...”. За бажанням — і, звичайно, можливістю! — приміщення можна прикрасити національними символами: прапорцями, тризубами, калиною тощо. Але слід дотримуватись міри, без зайвого пафосу.
Ведучий. Вітаю вас, друзі! Бачу, ви, мої славні панночки та козаченьки-хлопчики, уже здогадалися, що наше сьогоднішнє свято — свято національне, державне. Зрозуміло, день для нього ми обрали довільно, адже ми щодня мусимо пам'ятати, хто ми є, чиї ми діти... Отже, сьогодні говоритимемо про нашу державу — Україну, про її символи. І, звичайно, допоможуть мені в цій відповідальній і почесній справі помічники — ваші друзі й ровесники. Та й ви, сподіваюся, теж прилучитеся до них неодмінно! Отож — починаймо!..
А почати я хочу з досить нелегкого питання: як ви гадаєте, що вкладається в поняття “держава” і що входить до його складу та символіки?
Перший. Це дуже просто! Я пам'ятаю, десь читав, що держава — це країна з певним політичним устроєм, що має свій герб, прапор і гімн й, звичайно, певний народ на певній території...
Ведучий. Дуже ти в мене мудрий! Усе правильно. Таки дійсно, будь-яка незалежна держава повинна мати свої державні символи — герб, прапор і гімн. А оскільки ти згадав про державний устрій, то, зрозуміло, у незалежній державі має бути й своя конституція — цей основний закон для всіх, хто живе на території країни. От про них ми й поведемо розмову.
(До аудиторії). Хто підкаже мені, чи є в нашої України державні символи і які вони?..
Зрозуміло, аудиторія дуже швидко й точно назве державну атрибутику, тож Ведучий, коротко підсумувавши відповіді, веде далі.
Ведучий. Усе правильно! І наша Україна, як і всі інші незалежні держави світу, має свій герб, прапор, гімн і конституцію. Давайте ж, друзі, пригадаємо історію виникнення цих символів нашої незалежності!..
Перший. Я хочу розказати, що мені відомо про наш герб — про тризуб...
Ведучий. Будь ласка, друже! Ми всі охоче тебе послухаємо!..
Перший. Я готувався до нашого свята заздалегідь, от і прочитав у словнику таке про поняття «герб» (читає). “Герб — це відмітний символічний знак держави, міста, дворянського роду або навіть окремої особи, зображений на прапорах, монетах, паперових грошах, документах. А державний герб — це офіційна емблема держави”.
Другий. Таки справді, на наших копійках і гривнях є тризуб, наш український герб!
Третій. А я й на наших прапорах бачив тризуб!
Перший. Усе правильно, так і має бути в незалежній державі...
Так от, наш герб, тризуб, відомий з давніх-предавніх часів — ще із VII століття, як стверджують історики. А вже за часів Київської Русі тризуб став великокнязівським знаком-гербом і офіційно з’явився на монетах, що карбував Володимир Великий на початку XI століття.
Третій. Виходить, нашому гербу більше тисячі літ! До речі, я колись бачив у Київському історичному музеї монети Володимира Великого, і там справді був тризуб!..
Другий. Цікаво, а чому саме тризуб? Особисто мені він нагадує зображення лука зі стрілою...
Перший. Ти не помиляєшся — дехто з істориків виводить тризуб із цих предметів. А ще вважають, що тризуб означає, символізує триєдність: Бог Отець, Бог Син і Бог Дух Святий.
Другий. А мені тризуб ще нагадує якір, на якому тримаються кораблі! А коли... а коли розпрямити тризуб, то вийде, як мені здається, хрест!
Перший. Молодець! Є й такі думки в істориків про походження тризуба.
Третій. А мені здається, що в зображенні тризуба можна побачити триєдність життя: батько — мати — дитина, котрі символізують силу, мудрість і любов.
Ведучий. Ну й мудрагелі ж ви в мене! Так цікаво мислите!
Справді, усе-все, що ви зараз говорили, має право на існування. Адже тризуб ще й відображає, можна так говорити, і єднання трьох стихій: земля — вода — повітря.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Ми — діти твої, Україно!

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок