Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Заходи-змагання у позакласній роботі з літератури "Чорний ящик"

Заходи-змагання у позакласній роботі з літератури "Чорний ящик"

Назва:
Заходи-змагання у позакласній роботі з літератури "Чорний ящик"
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,71 KB
Завантажень:
422
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Заходи-змагання у позакласній роботі з літератури "Чорний ящик"


Для проведення гри, вчителеві необхідно чiтко визначитися з темою й метою, вiдповiдно яких розробляються попереджувальнi завдання; пiдготувати "чорний ящик" — коробку, у якiй будуть мiститися всi завдання й запитання.
Позакласний захiд проводиться в три етапи:
1) попереджувальний або пiдготовчий;
2) етап обмiну iнформацiєю;
3) виграє кмiтливий.
Гра проводиться за такими правилами:
- учасники по черзi вiдповiдають на запитання (завдання) картки, яка знаходиться в ящику;
- за кожну правильну вiдповiдь гравець отримує 1 бал;
- перемагає учень, який набирає найбiльшу кiлькiсть балiв;
- гра закiнчується визначенням перможцiв i нагородою останнiх.
Для ілюстративного позакласного заходу вибрано роман Г.Бiгер-Стоу "Хатина дядька Тома". Мета заходу: перевiрити рiвень уважностi прочитання учнями роману американської письменницi.
На першому пiдготовчому етапi словесник готує фактичний матеріал, записує його на окремих картках, які групуються й закриваються у конверти. На кожному конверті має бути сформульовано завдання або запитання. Усі конверти знаходяться в “чорному ящикові”.
Другий етап — це робота учнiв. Вони вiдповiдають на запитання, сформульовані на конверті, спираючись на картки, що знаходяться в конверті.
Орієнтовний перелік завдань і запитань.
I. За портретною характеристикою необхiдно вгадати iм'я героя роману:
1. "... мiцно збитий , кремезний чолов'яга, на всi шiсть футiв заввишки та й завширшки чималий. На ньому була куртка з буйволячої шкури, вивернутої шерстю назовнi, що надавала йому дикого й страхiтливого вигляду, цiлком вiдповiдного до всiєї його подоби. Кожна риса його грубого обличчя виказувала в ньому людину до краю брутальну й жорстоку. Якщо читач здатен уявити собi величезного бульдога, що розгулює на двох ногах у куртцi та капелюсi, вiн матиме, точне зображення цього чоловiка". (Том Локер)
2. "... низенький на зрiст хирлявий чоловiчок, верткий i вкрадливий у поводженнi, наче кiт, мав пронизуватi чорнi очицi, що, немовби, весь час пантрували мишу, та й з дрiбного його обличчя нi на мить не сходив сторожкий вираз. Його довгий тонкий нiс випинався так, нiби хотiв доскiпатись до основ усього сущого, рiденьке чорне волосся було гладенько прилизане, а всi рухи i манери свiдчили про хитру та помiрковану вдачу". (Меркс)
3. "... невеличка на зрiст боязка i сором'язлива жiнка, з добрими голубими очима, нiжним, мов персиковий цвiт, обличчям та напрочуд м'яким, лагiдним голосом. Вона нiколи не вiдзначалась хоробрiстю... Весь свiт був обмежений для неї чоловiком та дiтьми... Лише одна рiч здатна була збудити гнiв у її навдивовижу добрiй i лагiднiй душi: найменший прояв жорстокостi викликав у неї такий бурхливий спалах, що аж страх i подив брав,звiдки б то воно у цiй тихiй, сумирнiй жiнцi". (Мiсiс Мерi Берд)
4."Незважаючи на малий зрiст, у незнайомцi вчувалася величезна сила. Його кругла, мов куля, голова, великi сiрi очi пiд кошлатими бiлястими бровами, шорстка, наче дрiт, зблякла вiд сонця чуприна являли... не дуже привабливе видовище. Його великий грубий рот був напханий тютюном... Руки в нього були
величезнi, волохатi, засмаглi на сонцi та всiянi ластовинням, до того ж, дуже бруднi i прикрашенi довгим i неохайними нiгтями". (Легрi)
5."Був вiн дуже гарний i привабливий на вигляд. Його кругле личко з ямочками на щоках облямовували м'якi i лискучi, мов шовк, чорнi кучерi, а з-пiд розкiшних довгих вiй яскравiли великi чорнi очi, вогнистi i лагiднi водночас, що з цiкавiстю озирали кiмнату". (Джiм-Галченя, Гаррi Гаррiс)
6."... глибочезнi темнi очi пiд довгими вiями; тi самі пишнi i шовковистi чорнi кучерi... Сукня була на нiй як облипла й вигiдно окреслювала її гарну постать. тендiтнi руки й стрункi ноги також не уникнули госторого ока торговця..." (Елiза Гаррiс)
7. "То був приземкуватий, кремезний чолов'яга, з грубим простакуватим обличчям i тим самовдоволеним, пихатим виглядом, який виказує людину незнатного роду, що чимдуж пнетья в пани.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Заходи-змагання у позакласній роботі з літератури "Чорний ящик"

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок