Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Увага! на уроці — підліток

Увага! на уроці — підліток

Назва:
Увага! на уроці — підліток
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,48 KB
Завантажень:
489
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Урок на тему:
"Увага! на уроці — підліток"


Iз загальних науково-методологічних положень і досвіду фізичного виховання випливає, що основним організаційно-педагогічним принципом фізичного виховання учнів є індивідуальний підхід і диференційоване використання засобів фізичної культури на заняттях зі школярами різної статі та віку з урахуванням стану їхнього здоров’я, ступеня фізичного розвитку й рівня фізичної підготовленості.
У практиці фізичного виховання важливою умовою успішного впровадження індивідуального підходу до учнів є:
1) чіткий розподіл (диференціація) школярів за певними ознаками (стан здоров’я, фізичний розвиток, рухова підготовленість) на групи та виділення індивідуальних особливостей кожного учня;
2) визначення для кожної групи та для окремих учнів найбільш ефективних засобів фізичної підготовки;
3) дозування фізичного навантаження з урахуванням рівня підготовленості кожного учня.
Ураховувати ці дані вкрай важливо та необхідно, тому що у школярів одного й того ж віку та статі (особливо в підлітковому періоді) виявляються значні розбіжності морфологічного та функціонального характеру. Ученими доведено, що у 13-річному віці трапляються дівчата на рівні розвитку як 5-го, так і 9-го класів.
У 6–7-х класах нерідко бувають практично здорові учні, які з великими труднощами виконують контрольні навчальні нормативи та вимоги шкільної програми.
Дозування фізичних навантажень у 13–14 років є найбільш складним і зумовлюється характерним для підлітків інтенсивним статевим дозріванням, яке суттєво впливає на рівень працездатності учнів. У свою чергу інтенсивність статевого дозрівання визначається складною взаємодією спадкових і середовищних чинників і є індивідуальною для кожного учня. Слід зауважити, що учні підліткового віку, організм яких досягає високого рівня статевої зрілості, за такими ознаками, як сила м’язів-згиначів, значно випереджають учнів 15–16-ти років, статеве дозрівання яких відбувається менш інтенсивно. Статеве дозрівання впливає не тільки на рівень розвитку рухових якостей, значною мірою воно визначає динаміку росту цих якостей під впливом цілеспрямованого навчального процесу.
Школярі 13–14-ти років з незначним рівнем статевого дозрівання під час занять фізичною культурою найбільших темпів зростання можуть досягти в розвитку швидкісно-силових якостей, тоді як підлітки, біологічно більш зрілі, у вправах на витривалість. Крім цього, індивідуальний підхід до диференційованого використання засобів фізичної культури вимагає від учителя чіткого уявлення про фізичний розвиток і конституційний тип підлітка.
Під фізичним розвитком розуміють комплекс морфофункціональних показників, які визначають фізичну працездатність і рівень пікового біологічного розвитку.
Особливості фізичного розвитку й будови тіла дитини значною мірою залежать від її конституції, тобто сукупності функціональних і морфологічних особливостей організму, які створилися на основі спадкових і набутих властивостей, що визначають своєрідність реакції організму на зовнішні та внутрішні подразники. Із чинників зовнішнього середовища, під впливом яких формуються конституційні особливості (соціально-економічні та екологічні умови, харчування, перенесені хвороби, заняття у спортивній секції), одне з провідних значень має заняття фізичною культурою та спортом, особливо в дитячому та підлітковому віці.
Конституція як морфофункціональна характеристика відображає особливості не тільки будови тіла, а й психічної діяльності, функціонування вегетативної системи, адаптаційних, компенсаторних і патологічних реакцій людини. На жаль, до цього часу немає загальноприйнятого визначення цього поняття. Різні методичні підходи до виділення конституційних типів (соматоскопія, антропометрія та їх комбінації) призвели до створення численних схем. Довгий час конституційні типи вивчались у зв’язку зі схильністю до окремих захворювань. Зараз їх почали розглядати як нормальні варіанти будови та функціонування організму.
У медичній практиці нашої країни застосовується схема конституційних типів М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Увага! на уроці — підліток

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок