Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Релігія в житті сучасного європейця

Релігія в житті сучасного європейця

Назва:
Релігія в житті сучасного європейця
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,53 KB
Завантажень:
401
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Сценарій уроку
на тему:
Релігія в житті сучасного європейця


Якби не існувало релігії, її потрібно було б створити...
Ф. Вольтер
Віра – це парадокс. Свою кінетичність і обмеженість віруючий хоче співставити з безкінечністю і абсолютністю Бога. І не тільки співставити, а й “помістити” його в собі. Віра – як і мораль – не може бути наполовину: або вона є, або її нема.
К’єркегор
Де боги живуть? Де проживають будди?
Шукайте їх тільки в глибинах серця
Будь-кого зі смертних людей.
Мінамото-но Санетомо
На цьому уроці Ви дізнаєтесь:
Які релігії поширені у країнах Європи.
Які відмінні риси мають християнські релігійні течії.
Чому необхідно толерантно ставитися до представників різних конфесій та людей з нерелігійним світоглядом.
Використовуючи метод “Мікрофон”, дайте відповіді на питання:
1. Як Ви розумієте поняття “релігія”?
2. Що таке віра?
3. Чи вважаєте Ви себе віруючою людиною?
4. Які різновиди релігій ви знаєте?
І. Місце релігії в житті сучасної людини.
Релігія – явище дуже складне і має соціальний характер, тобто воно виникло в суспільстві цілком закономірно й існує разом з ним. Слово “релігія” походить від латинського “religio”, що означає “зв’язок”. У тлумаченні богословів релігія – це все те, що зв’язує, з’єднує людину з божественністю (“Святе Письмо”, ритуал, культ тощо). Релігія поєднує в собі елементи раціонального (наприклад, моральні настанови) та ірраціонального (наприклад, образи надприродних істот – ангелів, демонів тощо). Релігія – це форма відображення дійсності, притаманна усім народам. Вона є необхідним ступенем сприйняття світу, обумовлена функціями головного мозку і має таке саме право на існування, як і раціональне, наукове пізнання. Релігія (на відміну від таких більш конкретних форм суспільної свідомості, як мораль, політика, право) претендує на всебічне відображення дійсності. Вона виконує також роль світогляду, а саме – системи поглядів на світ і місце людей в ньому, на принципи їхньої повсякденної поведінки.
На початку третього тисячоліття людство переживає релігійний бум. Причини його різні: від укоріненої віри в самій природі людської душі до невдоволення пануючою у суспільстві соціально-економічною несправедливістю. Лише близько 10% людей не вірять ні в які надприродні сили, але сучасні “невіруючі” відзначають релігійні свята (наприклад, Великдень, Різдво) і відвідують храми. Разом з тим міжнародне дослідження стану релігійності в країнах Східної Європи виявило, що сучасна релігійність має поверховий характер і часто зводиться лише до прийняття відповідної атрибутики і дотримання формальних вимог (хрещення, носіння натільного хреста, дотримання заборони на вживання свинини). Інших релігійних приписів (періодична молитва, відвідування релігійних служб, регулярна сповідь, дотримання постів, читання релігійної літератури) не дотримуються близько 50% опитаних, які назвали себе віруючими.
У сучасному світі високих технологій вражає розмаїття релігійних культур. Релігійна палітра України, як європейської держави, дуже строката, але домінуючою релігією залишається християнство (див. Додаток № 1). Із поширенням християнства пов’язано становлення європейської цивілізації. У багатьох країнах Європи християнські церкви сприяли боротьбі мас проти іноземних загарбників. Монастирі протягом тривалого часу були майже єдиними культурними центрами. Багато релігійних організацій і в наш час активно виступають за мир, за ядерне роззброєння. У пострадянських державах релігійні організації сприяють розвитку національної ідеї, відродженню і збереженню національних традицій.
Будь-яка релігія у житті окремої людини виконує певні функції: вони пов’язані з організацією духовного життя особистості та наданням її повсякденному буттю певного змісту. Ці функції можуть взагалі не мати суто релігійного забарвлення, оскільки тісно пов’язані, власне, зі способом життя (життєвим світом?) людини. Але саме релігія кодифікує їх і надає їм статусу віри в Бога.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Релігія в житті сучасного європейця

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок