Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Тарас Шевченко — видатний художник. Цінність його живописної спадщини (урок української літератури у 9 класі)

Тарас Шевченко — видатний художник. Цінність його живописної спадщини (урок української літератури у 9 класі)

Назва:
Тарас Шевченко — видатний художник. Цінність його живописної спадщини (урок української літератури у 9 класі)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,00 KB
Завантажень:
320
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Урок на тему:
Тарас Шевченко — видатний художник. Цінність його живописної спадщини (урок української літератури у 9 класі)


Мета: ознайомити учнів з мистецькою спадщиною Т.Г. Шевченка.
Обладнання: портрет Тараса Шевченка, репродукції Шевченкових картин, таблиці слів-термінів і дат визначних подій в житті поета, малюнки учнів.
Тип уроку: урок-дослідження. Хід уроку
І. Актуалізація опорних знань.
Учитель. Протягом двох місяців ми з вами знайомилися з життям і творчістю народного співця України — Т.Г. Шевченка, працювали над розкриттям ідейного змісту його поезій, вивчали напам'ять його твори. Я пропоную пригадати основні етапи життєвого шляху поета:—
Назвіть рік народження Т.Г. Шевченка.—
У якому році видано збірку віршів «Кобзар»?—
Що пов'язує Брюллова, Жуковського, Венеціанова, Вієльгорського з Шевченком?—
З якої поезії узято рядки: Не дуріте самі себе, Учитесь, читайте,
І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь, Бо хто матір забуває, Того Бог карає, Того діти цураються, В хату не пускають.—
Який російськомовний прозовий твір Т.Г. Шевченка є автобіографічним?
Учитель. Читаючи роман чи збірку поезій, переглядаючи п'єсу, кінофільм, вдивляючись у картину чи слухаючи музику, неодмінно треба усвідомлювати, що це зовсім інше, аніж пробігти очима газетну замітку, мимохідь спостерігати за товчією і перемовинами людей на ярмарку, або знічев'я прислухатися до шуму авто на міському перехресті, треба усвідомлювати, що тут ми стикаємося з окремим своєрідним світом, який має свою історію, свої закони, мову, — світом мистецтва.
Що ж являє собою мистецтво?
Учень. Це світосприймання у художніх образах.
Кожен вид мистецтва має свої засоби творення образів:—
скульптор об'ємно відтворює тіла і предмети з дерева, глини чи іншого матеріалу;—
музикант творить за допомогою певним чином упорядкованих звуків;—
хореограф — через гармонійні рухи тіла;—
літератор створює словесні образи;—
живописець створює їх на площині за допомогою ліній, барв і світлотіней.
II. Повідомлення теми і мети уроку.
Учитель. Як ви думаєте, чому я розпочала урок словами про мистецтво?
Учень. Сьогодні на уроці ми будемо розглядати мистецьку спадщину Т.Г. Шевченка.
Учитель. Так, тема нашого уроку — «Т.Г. Шевченко — видатний художник. Цінність його живописної спадщини». Ви ознайомитесь з мистецькою спадщиною Кобзаря. Протягом уроку ви почуєте багато незнайомих слів. По ходу їх звучання занотовуйте у свої зошити. А також записуйте нові факти із життя Т.Г. Шевченка.
III. Вивчення нового матеріалу.
Учитель. Про діяльність Т.Г. Шевченка та значення зробленого ним на теренах літератури й образотворчого мистецтва написано та сказано немало. З роками цікавість до постаті Кобзаря і його спадщини не зменшується, що є цілком закономірним явищем, оскільки Т.Г. Шевченко став символом духовного відродження народу. Задовго до того, як риси поета увічнив різець скульптора, з'явився пам'ятник, який красномовно засвідчив ставлення простого люду України до особи поета і його творчості.
Учень. Це своєрідне й оригінальне зображення поета олійними фарбами, виконане невідомим народним майстром другої половини XIX століття. На полотні під назвою «Святий великомученик Тарасій» маляр зобразив у повний зріст босоногого чоловіка у білій сорочці. Відповідно до церковних канонічних прописів, як і належить великомученикові, він правицею притискує до грудей хрест, у лівій руці — книжка, над головою — коло німба, схоже на збитого на тім'я бриля. На палітурці книжки старанно виведено кирилицею її назву — «Кобзар», а характерне обличчя з тонкими рисами, високим чолом, вислими вусами однозначно вказують на особу, яку невідомий народний маляр увів до сонму святих великомучеників, не чекаючи поки це зроблять церковні ієрархи, як, до речі, і книгу поета, зведену простим людом у ранг Святого Письма.
Учитель. Протягом уроку ми працюватимемо за таким планом:
1. Історія мистецького життя генія.
2. Графіка Тараса Шевченка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 



Реферат на тему: Тарас Шевченко — видатний художник. Цінність його живописної спадщини (урок української літератури у 9 класі)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок