Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Сценарій мистецького заходу Тарас Шевченко — художник

Сценарій мистецького заходу Тарас Шевченко — художник

Назва:
Сценарій мистецького заходу Тарас Шевченко — художник
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,95 KB
Завантажень:
533
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Сценарій мистецького заходу
Тарас Шевченко — художник


…Живу, учусь, нікому не кланяюсь,
і нікого не боюсь…
велике щастя буть вольним чоловіком.
Т. Шевченко
Обладнання: репродукції картин художника, альбом "Шевченко-художник", куточок поета-художника, куточок читача.
Хід заходу
Перший ведучий. Нас просто не існує без Шевченка. У ньому — уся історія наша, усе буття, усі мрії. Відомо: Україна — це Шевченко, Шевченко — це Україна.
Другий ведучий. Уявити себе без Шевченка українцеві — все одно, що без неба над головою. Він — вершина нашого родового дерева.
Перший ведучий. Він не тільки геніальний поет, а й талановитий художник.
Читець. Здібності до малювання виявилися в нього ще з дитинства. У спогадах родини Шевченка є немало свідчень про те, що настінне народне малювання, вишивки будили в нього пристрасть до створення власних малюнків. А коли він почав учитися в дяківській школі, ця пристрасть розвинулася ще сильніше.
Мистецтвознавець. Збереглася одна з перших робіт Шевченка, виконана з професійними навиками, — "Погруддя жінки". Цей малюнок він подарував родині Уварових, про яких згадує в автобіографічній повісті "Художник".
Шевченко. "Это простое скромное купеческое семейство, но такое доброе, милое, гармоничное, что дай Бог, чтобы все семейства на свете были таковыми".
Перший ведучий. У 1832 році Шевченко почав працювати в майстерні В. Ширяєва.
Проектується малюнок "У майстерні Ширяєва".
Другий ведучий. Шевченко виділявся своєю майстерністю серед інших учнів. На щастя, під час одного з сеансів малювання в Літньому саду в Петербурзі Тарас познайомився з художником Іваном Максимовичем Сошенком.
Демонструються роботи Шевченка того часу.
Перший ведучий. Ці роботи були виконані Шевченком ще до навчання в Академії мистецтв. Їх відмічали члени Товариства заохочення художників. Класи цього товариства Тарас почав відвідувати після зустрічі з Сошенком. Відомо, що Шевченка було викуплено з кріпацтва за гроші, виручені від продажу портрета Жуковського роботи Карла Брюллова. Ось він, цей портрет.
Демонструється портрет Жуковського.
Другий ведучий. Карл Брюллов став учителем молодого Шевченка. У повісті "Художник" автор пише:
Читець. "В одно прекрасное утро я его представил Карлу Великому. Восторг его был неописанный, когда Брюллов ласково и снисходительно похвалил рисунки. Я в жизнь мою не видал веселее, счастливее человека, как он был в продолжение нескольких дней".
Перший ведучий. Це була найсвітліша доба в житті Тараса Григоровича. Він тішиться своєю свободою та пише братові: "Живу, учусь, нікому не кланяюсь, і нікого не боюсь... велике щастя бути вільним чоловіком..." Його успіхи привернули увагу зразу ж на вступних екзаменах до Академії мистецтв у Петербурзі. Шевченко малює в основному аквареллю.
Проектуються акварельні роботи.
Експерт. Акварель — живописний твір, виконаний водяними фарбами.
Другий ведучий. У той же час художник опановує й техніку олійного живопису.
Експерт. Олія — техніка живопису з використанням олійних (масляних) фарб.
Перший ведучий. Шевченко робить ілюстрації до своїх власних творів. Він не міг не написати портрет улюбленої героїні Катерини.
Проектується картина "Катерина".
Мистецтвознавець. У "Катерині" ви бачите нещастя бідної дівчини, яка полюбила москаля-офіцера. Починається поема добродушним зверненням:
Кохайтеся, чорнобриві,
Та не з москалями,
Бо москалі — чужі люди,
Роблять лихо з вами.
Москаль любить жартуючи,
Жартуючи кине;
Піде в свою Московщину,
А дівчина гине...
Але ця відверта, проста мораль, так добросердечно висловлювана, зовсім не накладає дидактичного відтінку на всю повість, яка, навпаки, уся сповнена найсвіжішої справжньої поезії. У Катерини народився син, і вона йде в "Московщину" відшукувати його батька. Прощання матері з нею, її дорога, зустріч з милим, що її відштовхує, — усе це змальовано з тією глибиною та лагідністю сердечного жалю, рівні яким зустрічаються тільки в малоросійських піснях.
Другий ведучий. В Академії мистецтв Шевченко опановує техніку гравюри, робить граверні портрети Суворова, Кутузова, Барклая-де-Толлі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Сценарій мистецького заходу Тарас Шевченко — художник

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок