Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Сценарій позакласного заходу “У пошуках Синього Птаха”

Сценарій позакласного заходу “У пошуках Синього Птаха”

Назва:
Сценарій позакласного заходу “У пошуках Синього Птаха”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,95 KB
Завантажень:
74
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Сценарій
позакласного заходу
“У пошуках Синього Птаха”
(за мотивами п'єси М.Метерлінка
"Синій Птах", старослов'янськими
міфами та історією України.)


Дія І
В ЗАЛІ ТЕМНО. ЗВУЧИТЬ П'ЯТА СИМФОНІЯ Л. БЕТХОВЕНА.
ГОЛОС З-ЗА СЦЕПИ:
Лежіть Мати Сира Земля оповита темрявою, подолана чарами богині зла Мари Всюдисущої та безгосподарністю людини недбалої. Засмічено Матір-Землю хімікатами, радіонуклідами, завис над нею Домоклів Меч Чорнобиля. Де ж рятівник її, чи зможе відновити вона свою колишню чистоту, красу, привабливість
СЦЕНУ ОСВІЧУЄ ПРОЖЕКТОР. В ЦЕНТРІ МАТИ СИРА ЗЕМЛЯ. ДОВКОЛА НЕЇ БОГИ - ПЕРУН, СВАРОГ, ЯРИЛО, ЛАДА.
МАТИ СИРА ЗЕМЛЯ:
О всемогутній Перуне! За твоїм наказом сотні літ була я матір’ю-годувальницею для людини. Та необачна вона згубила мою красу, підірвала сили, віддала на поталу Марі Злючій. Допоможи, о всесильний, окропи життєдайною вологою, засту-пися за мене покривджену.
ПЕРУН:
Так, сиві тисячоліття пронеслися над нами. Мені завади були підвладні небо і земля, боги і люди, тихо, рівномір-но рухались ми скоряючись невблаганному часу. І був нам вірним супутником-провідником Синій Птах. Птах - надії, любові та віри. Та послабилась, мабуть, моя сила, похитнулась уважність і втратив світ Синього Птаха? а без нього ні-як не обійтись, без нього ми приречені терпіти екологіч-ні та духовні катастрофи. Я міг би створити нового пта-ха, але він має бути єдиним, як ти, Матінко Земле, як єдиними і неповторними є місяць і сонце. Тому не обійтись нам без людини. Якщо в її душі мізерній не знайдеться місця для Синього Птаха - світ приречений на поги-бель.
МАТИ СИРА ЗЕМЛЯ:
О найрозумніший, найгосподарніший Свароже, ти бог небес-ного вогню, ти кинув на землю ковальські щипці, щоб лю-ди навчилися кувати залізо, освоювати повітря й земний простір. Ти розпалюєш натхнення в душах майстрів. Чи не допоможеш повернути Синього Птаха.
СВАРОГ:
Так, я завжди був помічником, порадником людині. Вчив її сіяти пшеницю, вирощувати хліб, подарував їй першого плу-га. Та відродити в дулі людській - втраченого Синього Пта-ха не під силу мені.
МАТИ СИРА ЗЕМЛЯ:
О любий, світлоокий Яре - боже живої природи. Від твоїх гарячих поцілунків я прикрашалась злаками, квітами, деревами. З тобою ми породили людину з розумною головою. Чому не зуміли доглянути й навчити ми своє дитя Чому не-слухняним і віроломним виросло воно?
ЯРИЛО:
Це все витівки Мари Злючої. Оволоділа вона свідомістю людини, перехитрила нас. Ось і залишилась людина без Си-нього Птаха. Мене ти, Ладо-Ладонько - богине кохання -допоможеш. Любов творить дива, любов дарує життя, любов приносять щастя. Ти ж даруєш любов людям, хай відродить вона Синього Птаха.
ЛАДА:
Так, любов прекрасна і могутня. Але відродити Синього Птаха без віри – неможливо. Віра зцілює душу людини, тільки віра відродить Птаха. А вірою володіє сама людина, тому й допомогти повинна вона сама собі.
З-ЗА СЦЕНИ ЧУТИ МЕЛОДІЮ, ЩО ВИКОНУЄТЬСЯ НА СКРИПЦІ. З’ЯВЛЯЄТЬСЯ СТАРИЙ СКРИПАЛЬ. ЗВУЧИТЬ МЕЛОДІЯ М.СКОРША.
ГОЛОС З-ЗА СЦЕНИ:
ВІРШ В.СИМОНЕНКА "ТИ ЗНАЄШ, ЩО ТИ-ЛЮДИНА "
Ти знаєш, то ти - людина.
Ти знаєш про це чи ні
Усмішка твоя- єдина,
Мука твоя - єдина,
Очі твої - одні.
Більше тебе не буде.
Завтра на цій землі
Інші ходитимуть люди,
Інші кохатимуть люди –
Добрі, ласкаві й злі.
Сьогодні усе для тебе
Озера, гаї. степи.
І жити спішити треба,
Кохати спішити треба –
Гляди ж не проспи!
Бо ти на землі - людина,
І хочеш того чи ні -
Усмішка твоя - єдина,
Мука твоя - єдина,
Очі твої - одні.
ПЕРУН:
Добри" старий скрипалю! Ти став нашою гордістю, взірцем розумної, одухотвореної людини, яка чарує своїми мелодіями людей і богів, яка дбає про навколишню природу. Чи не допоможеш відродити Синього Птаха
СКРИПАЛЬ:
Про птахів я знаю багато. Теплими травневими вечорами дарував мані свої пісні закоханий соловейко. Завдяки йому заспівала моя скрипка:
ЗВУЧИТЬ МЕЛОДІЯ НА СКРИПЦІ ПРО СОЛОВ'Я,
Не раз лічив я свої літа разом із зозулею і плакала моя скрипка:
ЗВУЧИТЬ СУМНА МЕЛОДІЯ.
Радість відродження дарувала мені весняна пісня жайворонка:
ЗВУЧИТЬ МЕЛОДІЯ ПІСНІ ЖАЙВОРОНКА.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Сценарій позакласного заходу “У пошуках Синього Птаха”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок