Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Сценарій на тему: "Видозміна та декоративна обробка об’ємної форми" (7 клас)

Сценарій на тему: "Видозміна та декоративна обробка об’ємної форми" (7 клас)

Назва:
Сценарій на тему: "Видозміна та декоративна обробка об’ємної форми" (7 клас)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,23 KB
Завантажень:
122
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Сценарій на тему:
"Видозміна та декоративна обробка об’ємної форми"
(7 клас)


Цілі: навчальна — а) формувати знання про народних майстрів та їхні принципи підходу до виготовлення творів декоративно-прикладного мистецтва, видозміну та стилізації об’ємних форм, б) формувати вміння створювати ескізи для виготовлення об’ємних предметів; розвивальна — розвивати творчу уяву, спостережливість, логічне мислення; виховна — виховувати радісне позитивне ставлення до уроків образотворчого мистецтва.
Завдання до уроку
1. Виконати ескіз предмета побуту на вибір:
- підсвічник;
- ваза;
- чайник із чашкою;
- світильник — з видозміною форми: у вигляді рослини, тварини або іншого предмету з урахуванням принципу підходу до виготовлення творів декоративно-прикладного мистецтва.
2. Указати, з якого матеріалу буде виконана ваша річ.
Міжпредметні зв’язки: історія, українознавство.
Обладнання: керамічні вироби (вази, глечики, куманці тощо); вироби майстрів декоративно-прикладного мистецтва; фотографії із зображенням старовинного посуду.
Матеріали: будь-які графічні.
Методи та прийоми, що використовуються вчителем на уроці:
- організація сприймання;
- бесіда;
- пояснення;
- демонстрація наочності;
- спостереження;
- стимулювання творчої діяльності учнів.
Види діяльності учнів на уроці:
- сприймання;
- участь у бесіді;
- пізнавальна;
- творча.
Структура уроку
І. Організаційна частина (1 хв).
ІІ. Актуалізація опорних знань (2 хв).
ІІІ. Повідомлення теми, мети уроку й мотивація навчання (2 хв).
IV. Робота над темою уроку (15 хв).
V. Постановка та пояснення завдань творчої роботи (2 хв).
VI. Самостійна творча робота учнів (20 хв).
VII. Підбиття підсумків уроку (3 хв).
ХІД УРОКУ
Частини І, ІІ, ІІІ
Кожна людина за своєю природою — художник. Ще з давніх-давен вона прагнула прикрасити своє житло, знаряддя праці та речі побуту. У все, що її оточує і до чого торкаються її руки, вона намагається внести касу. Стародавні гончарі, ковалі, ткачі, кравці та взагалі ремісники, майстри декоративно-прикладного мистецтва створили справжні шедеври, які ми можемо пробачити в музеях.
Найвищим проявом творчості народу є його мистецтво, яке він зберіг і проніс через століття.
Перегляд демонстраційного матеріалу — виробів декоративно-прикладного мистецтва.
Як ви розумієте слово «мистецтво»?
Відповіді дітей.
Згадайте, що таке «декор»?
Відповіді дітей.
Частина IV
Виклад нового матеріалу (бесіда)
Естетичні якості матеріалу, форма предмета, його колір, візерунок та інші зовнішні знаки викликають гаму різноманітних почуттів. Якщо річ викликає позитивні, тобто приємні, добрі емоції, почуття, — вона стає не тільки корисною, а й духовно значною. Створена руками майстра, вона несе в собі відзнаки багатогранної особистості людини-творця, її духовності і тому набуває значення художнього витвору.
Спробуйте сформулювати, хто такі народні майстри.
Відповіді дітей.
Словникова робота
Народний майстер — людина, яка успадковує, зберігає та розвиває народний художній досвід.
Особливістю творчості народного майстра є те, що він свідомо виготовляє не тільки твір мистецтва, а й життєво необхідний у побуті предмет, який завдяки його довершеності, пластичній виразності, нерозривному поєднанню прекрасного й корисного сприймається як мистецька річ.
Продовження бесіди
Саме майстри робили красивими звичайні речі, якими людина користується щоденно: посуд і одяг, рушники та скрині, житло та знаряддя праці. Завдяки народним майстрам формувалися певні традиції прикрашання речей побуту. Вишивка одягу, предметів побуту (рушники, скатертини), ткацтво (килими, налавники, покривала), різьблення по дереву, розпис кераміки, писанкарство, витинанки — усе це було підпорядковано підтриманню оптимістичного настрою в роботі й дозвіллі.
Ці вироби переконливо засвідчують і той факт, що народні майстри працювали згідно із законами матеріалу, оскільки добре знали фізичні властивості кожного з них. Тому що саме матеріал, форма, конструкція, фактура та інші властивості речей пристосовані до виконання конкретної побутової функції — використання їх у повсякденному житті.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 



Реферат на тему: Сценарій на тему: "Видозміна та декоративна обробка об’ємної форми" (7 клас)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок