Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Матеріальна культура українців

Матеріальна культура українців

Назва:
Матеріальна культура українців
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,15 KB
Завантажень:
174
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Урок української мови
"Матеріальна культура українців"


Мета: з’ясувати поняття матеріальної культури, розвивати вміння учнів систематизувати дібраний матеріал на задану тему; вдосконалювати культуру усного та писемного мовлення; підвищувати духовну культуру українців; формувати навички вміло використовувати дрібний матеріал, складати план; виховувати пошану до культури українського народу.
Тип уроку: урок розвитку мовлення.
Обладнання: малюнки учнів, фотовиставка, схеми-опори.
Хід уроку
Етап орієнтації
Учитель. Тема нашого сьогоднішнього уроку серйозна, але водночас цікава. Ми живемо в суспільстві і невіддільні від культури нашого народу. Отож, будемо разом ретельно працювати на уроці і врешті-решт визначимо матеріал, необхідний для написання твору.
Етап покладання мети
Робота, яку ми виконаємо на уроці, дасть змогу краще зрозуміти, що матеріальні цінності також є необхідними в житті кожної людини.
Етап проектування
Обговорення плану роботи, який необхідно виконати на уроці.
1. З’ясуймо, що входить у поняття „матеріальна культура”.
2. Відберіть основні поняття, про які розповідатиметься творі.
3. Зробіть тематичні виписки, тези щодо розглянутого матеріалу.
4. Порівняйте матеріальну культуру українців колись і тепер. Занотуйте власні висновки.
5. Складіть план твору.
6. Розташуйте матеріал у певній послідовності (відповідно до плану).
7. Продумайте мовне оформлення твору: мовні засоби, поєднання речень у тексті, перевірте за словником написання складних слів.
Етап організації плану виконання діяльності
1. Слово вчителя
Твори на основі життєвих вражень і спостережень найчастіше пишуть у публіцистичному чи художньому стилях. Публіцистичні твори – у жанрах статті, замітки, нарису. Роботи художнього стилю – в жанрах оповідання, вірша, казки, гуморески, спогаду. Творчі роботи, в яких використовуються матеріали з різних джерел, називають літературно-публіцистичними. Перед тим, як писати твір, треба провести відповідну підготовчу роботу: обдумати назву і тему твору, обрати жанр, стиль і тип мовлення, дібрати і систематизувати матеріал, скласти план. Слід пам’ятати, що твір складається з трьох частин: вступної, основної, заключної. Важливо почати висвітлення цікаво, написати вступ, привернути увагу читача до теми. Вступ має бути пов’язаний з основною часиною. Розвивати тему треба не загальними фразами, а переконливими аргументами. У письмовій роботі слід виявити вміння висловити власне ставлення до предмета розмови, робити узагальнення, висновки.
Давайте з’ясуємо, що включає в себе поняття „матеріальна культура” – це ремесла, промисли, транспорт, житло, народний одяг, предмети побуту, харчування.
На сьогоднішній урок дослідницькі групи готували повідомлення у вигляді тематичних виписок за темою „Матеріальна культура українців”.
Зверніть увагу на девіз нашого уроку.
Коштовні карби української народної культури
мають бути повно
використані в нашому житті.
О. Ольжич
Кожен із нас з дитинства повинен знати і літературу, і мистецтво, і театр, і архітектуру, і музику нашого народу, але не можна забувати про наш побут, бо українці завжди дбали, щоб було в коморі, і на дворі. Наш народ завжди славився охайністю, працьовитістю, акуратністю, тому вишневі садки і біленькі хатки викликали захоплення в іноземців. А найголовніше любили українці смачненько попоїсти. А ще любили похвалити себе.
Розпочинаємо роботу дослідницьких груп, а в цей час група експертів буде працювати над складанням плану. Усі учні мають змогу занотувати той матеріал, який вважають необхідним для написання твору. У процесі роботи бажано також складати тематичний словник.
2. Робота дослідницьких груп
Прошу представника першої групи „Господарі” доповісти.
Добре!
Слово експертам.
А яких прислів’ях та приказках висвітлено працю трудівника, любов до рідної землі?
Надаємо слово другій групі „домовики”.
Слово експертам.
Які ви знаєте обряди, легенди, пов’язані з будівництвом?
Слово третій групі „Модники”.
Слово експертам.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Матеріальна культура українців

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок