Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Освіта. Європейський вимір

Освіта. Європейський вимір

Назва:
Освіта. Європейський вимір
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,32 KB
Завантажень:
462
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Сценарій уроку
на тему:
Освіта. європейський вимір


Кожна людина має право на освіту… Освіта повинна бути спрямована на всебічний розвиток людської особистості й на поглиблення поваги до прав людини та її основних свобод.
Загальна Декларація прав людини ООН, ст. 26
Навчати не думкам, а мислити.
Емануїл Кант
Освіта — це те, що залишається навіть тоді, коли втрачено останній долар.
Марк Твен
На цьому уроці Ви дізнаєтесь:–
Які особливості освіти європейського виміру.–
У чому полягає сутність освітньої стратегії Ради Європи.–
Які освітні мережі та програми працюють в Європі.–
Що таке “Болонський процес”.
1. Освіта — складова Європейської культури.—
Який зміст ми вкладаємо в поняття європейська освіта?
Не існує культури без певної системи передання набутого досвіду наступним поколінням, озброєння їх певними якостями, необхідними для життя в суспільстві, для існування самого суспільства. Право на освіту визначене як одне з фундаментальних прав людини. Основи європейської освіти було закладено в часи Античності, вони збереглися в епоху Середньовіччя, були розвинуті в новий час.. Саме європейська освіта стала певним еталоном для формування освітніх систем всього світу.
Цікаві факти:
У Давній Греції більшість вільного населення отримували початкову освіту. Греки сповідували ідеал всебічного розвитку людини.
Аналогічною була освіта мешканців давньогрецьких міст-колоній у Північному Причорномор’ї, зокрема в Ольвії.
У ранньому Середньовіччі нечисленні школи існували при великих монастирях. Освіта мала релігійний характер і була недоступною для широких верств населення.
Перші школи в Україні пов’язані з ім’ям Володимира Великого. Перша жіноча школа в Європі була заснована при Андріївському монастирі в 1086 році, її заснувала онука Ярослава Мудрого Анна. Писемними були не лише представниккі верхівки суспільства, але й простий люд. За часів Київської Русі, а потім у XVI–XVII ст. мешканці України були одним з найосвіченіших народів Європи.
2. Освіта в Європі, освіта для Європи
Формування індустріального та інформаційного суспільства істотно змінило зміст і значення освіти, поставило перед нею нові завдання. Серед чинників, що впливають на зміст сучасної європейської освіти, можна назвати:
появу та поширення інформаційних технологій;
розбудову демократичної Європи;
зростання мобільності населення;
створення єдиного ринку праці в ЄС.
Сучасна освітня стратегія Ради Європи грунтується на ідеї загального європейського дому: у цьому контексті Європа розуміється як спільнота з єдиними духовними цінностями і культурною спадщиною, освіта ж набуває функцій дійового інструменту формування демократичної культури, боротьби з насильством, політичним екстремізмом, расизмом і ксенофобією. Розроблено численні документи, щодо різноманітних проблем сучасної європейської освіти.
Загальні напрямки освітніх реформ у країнах Європи можна визначити так: більша демократичність освіти, однакові можливості доступу до освітніх послуг для всього населення (через численні та різноманітні гранти, кредити, програми фінансування як на державному, так і на міжнародному рівні),
інтеграція та узгодження освітніх систем різних європейських країн, створення єдиного освітнього простору, впровадження єдиних міжнародних стандартів,
впровадження європейського виміру, тобто знань про Європу та для Європи.
Від європейської освіти XXI століття очікують сприяння створенню єдиного полікультурного простору в Європі, , усвідомлення власної належності до європейської громади і, одночасно, до громади національної.
Процес об’єднання Європи, його поширення на Схід і на Прибалтійські країни супроводжується формуванням спільного освітнього простору та розробкою єдиних критеріїв і стандартів вищої освіти в масштабах усього континенту. Цей процес дістав назву Болонського – від назви університету в італійському місті Болонья, де були започатковані такі ініціативи.
Розглянемо головні принципи Болонського процесу та відповідність вищої освіти України його вимогам, з огляду на перспективу інтеграції нашої системи в європейський освітній простір.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Освіта. Європейський вимір

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок