Головна Головна -> Реферати українською -> Сценарії виховних заходів, свят, уроків -> Латинський собор у Львові —пам’ятка світової культури. Казка поруч із нами

Латинський собор у Львові —пам’ятка світової культури. Казка поруч із нами

Назва:
Латинський собор у Львові —пам’ятка світової культури. Казка поруч із нами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,60 KB
Завантажень:
157
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Сценарій телефільму:
“Латинський собор у Львові —пам’ятка світової культури. Казка поруч із нами ”
 


Панорама міста Львів. Телекамера “блукає” поміж будинків. Після цього знімається Львівський вокзал, люди, навколишні місця.
З/К: Місто Львів. Стародавнє місто. Місто, що зберегло до наших днів історію українського народу і народності. Ще з середини ХІІІ століття воно розпочало відлік свого існування. Князь Данило Галицький заснував це місто, та одарував його іменем свого старшого сина – Лева.
На екрані з’являються фотографії, ілюстрації, на яких зображається стародавній Львів, Данило Галицький, львів’яни, що мешкали у місті у ХІІІ ст..
З/К: З 1349 року, після великої кількості битв, воїн, зруйнувань, Львів став володінням польської корони. З кінця XIV століття у місті розпочалося велике кам’яне будівництво. І, хоча в Італії на той час вже у розпалі була епоха Відродження, у Львові, як і в більшості інших міст Європи, продовжував господарювати готичний стиль.
Телекамера показує в’їзд у місто Львів, і крупним планом зображається символ міста - лев, з гербом міста у лапах. Після цього камера показує загальну панораму з Високого замку, майдан біля пам’ятника Іванові Франкові, фонтан “Діана”. Телекамера показує найдавніші вулиці Львова – Друкарську, Підвальну, Руську, по якій ходять люди. Крупним планом серед люду виділяється автор сюжету. Автор іде поміж вулиць, роздивляється навколишню архітектуру.
СНХР(на даху одного з невисоких львівських будиночків): готичний стиль у Львівській архітектурі переважав майже в усіх будівлях, що народжувались в місті з XV століття. Та в результаті жорстоких воїн до наших днів зберігся лише один готичний пам’ятник Львова – Латинський собор, кафедральний храм міста.
Після слів, автор розвертається обличчям до собору, що ледь видно попереду. Камера прибільшує зображення собору. Зображення поступово розмивається, змішуючись із кольором неба. Камера показує загальний план кафедрального собору. Зображує, як до собору входять відвідувачі. Крупним планом камера знімає стіни будівлі, та як над дахом собору літають птахи. Дальнім планом зображаються будинки, що оточують собор. Камера “заглядає” у вікна Латинського собору.
З/К: Народився цей дивовижний витвір мистецтва у 1340 році. Батьком та його першим архітектором був Петер Штехер. Будівництво храму йшло дуже довго, як і при зведенні інших монументальних споруд середньовіччя. Лише в 1368 році були завершені фундаменти, а до 1400 року – башта. У 1404 році вже інший майстер, Микола Гонзаго з Вроцлаву, перекрив зводами алтарну частину.
Автор сюжету входить в кадр, проходить вздовж стіни собору, хреститься на заходить в середину храму. Камеру знімає крупним планом , як відкриваються двері храму. Автор заходить до собору. Камера по колу знімає всередині собору. Середнім планом знімаються палаючі свічки, люди, що відвідують храм.
З/К: Храм було посвячено у 1405 році, саме тоді до нього почали приходити перші відвідувачі - люди, що шукали заспокоєння душевного смутку шляхом молитви та умиротворення. Та остаточне будівництво собору завершилося лише на протязі 1479-1481 років, майстрами з Вроцлаву – Іоахімом Громом та Амброзієм Рабишем. Після цього у 1493 році майстер Ганс Блюхер добудував хори зі зводами.
Камера показує загальний вид на храм. Поступово план збільшується, камера впритул наближається до каплиці “Божий гриб”. Після цього на екрані з’являються малюнки, на яких зображено цей храм в давнину. Показ малюнків починається саме з каплиці “Божий гриб”. Потім камера показує загальні плани собору, етапи його будівництва, зображення каплиць, готичних скульптур. На екрані з’являються фотографії будівельників храму: Штехера, Гонзаго, Грома, Рабиша. Після цього знов зображається малюнок храму тих часів, та показується зйомки храму сьогодні.
З/К: Майже одразу після завершення будівництва Латинського собору почались його перебудови та доповнення – кожен час вносив поправки у відповідності зі своїми смаками.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Латинський собор у Львові —пам’ятка світової культури. Казка поруч із нами

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок